Sistemi za navodnjavanje

Imam hondu gx 200 kinesku,pušta mi benzin u ulje,dali je neko imao takav problem i kako ga rešiti?
Hvala
 
U planu nam je da razvučemo 150m okitena kao glavnog voda do laterala u voćnjaku, pa smo u potrazi za istim od 2 cola i do 6 bara. Gledali smo u lokalu to je oko 200 i neki dinar, što je relativno mnogo spram cene celog sistema. Ako neko ima neki predlog gde bi se moglo nabaviti povoljnije? Svaki savet je dobrodošao

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Hvala kolege, video sam par oglasa na kp. Malo me zabrinuo kvalitet tih okitena koji se tako reklamiraju. Ne znam da li je neko od kolega imao iskustva sa tim firmama tipa Tigar plast, pa batajnica i ostali, Kolega worm poslaću im upit odmah.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Pozdrav kolege, treba mi savet ako neko ima iskustva. Imam tifon 90/400 i pumpu 1500 lit/min. Na dosta parcela mi je kanal sa druge strane gde nemam put ili mi je kanal na par stotina metara od njive.
Jel mogu npr vatrogasnim crevima da dovedem vodu od kanala do njive jedno 500m? Mislio sam da raširim creva prečnika fi 100 ili 110
Jel to izvodljivo? Hoće izdržati creva i koji je pad pritiska?
 
Na 500 m magistrale gubis 5 bara, plus 400 m tifon jos 4 bara, plus turbina, plus 2 bara najmanje za rad topa, znaci 12 bara moras imati najmanje na pumpi. Mozda je u praksi drugacije, mi smo najmanje 100 m vukli vodu od bunara do tifona, ali je tifon bio fi 75/270, a mocan dajcov agregat i rovati pumpa. Svaka ti cast ako imas 500 metara vatrogasnih creva fi 100 ili 110 (nisam ni znao da postoji taj precnik vatrogasnog creva, mislio sam da su 3 cola najvece) cola jer verujem su one pravo bogatstvo.
 
Mi smo navodnjavali 400+ metara, pritisak na pumpi je bio 7 a na tifonu 5bar.

Isto pumpa 1600l traktorski pogon, tifon fi90 420m

Alumuniumske cevi fi 110 do tifona isle

Zavisi dali je top,kisna rampa, koja dizna na topu, kolike dizne na rampi itd.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Svaka ti cast ako imas 500 metara vatrogasnih creva fi 100 ili 110 (nisam ni znao da postoji taj precnik vatrogasnog creva, mislio sam da su 3 cola najvece) cola jer verujem su one pravo bogatstvo.
Tek treba da kupim bogatstvo... Koštaju oko 100 € za crevo od 15m sa priključcima. Opet je jeftinije od alu cevi koje koštaju 65 €+PDV za 6m.

Crevo je do 15 bara. Pumpa mi gura 12 bara tako da po tvojoj računici trebalo bi da uspe. Za rezervu imam i ujakovu pumpu od 2400 lit/min

Mi smo navodnjavali 400+ metara, pritisak na pumpi je bio 7 a na tifonu 5bar.

Isto pumpa 1600l traktorski pogon, tifon fi90 420m

Alumuniumske cevi fi 110 do tifona isle

Zavisi dali je top,kisna rampa, koja dizna na topu, kolike dizne na rampi itd.
Onda je gubitak oko 0,5 bara/100m. Još negde sam čuo da je otprilike tako, ako nema curenja.

Top je na kraju
 
Po nekoj tabeli pad pritiska kod cevi fi 110,sa kolicinom vode od 1600 lit/min je negde oko 1.5 bar na 100 m. a kod protoka od 2000 lit /min je cak 2.56 bar na 100m. to je prema orijentacionoj tabeli, a u praksi bi trebalo proveriti.
 
Videću još kako ću. Svakako mi treba cevovod gde mi je kanal udaljen od njiva. Mislio sam ovako da rešim i gde mi je kanal na drugom kraju
 
Koristi li ko "layflat" i kog proizvođača. Kakva su iskustva?
Ja sam pre dve godine kupio poljska "GEKO" ali nisu dugo trajala.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh