Sistem pdv-a?

oko 100 paora u opstini je oporezovano,izgleda da nemaju više novaca za predizbornu kampanju
 
Češljaju i u Su. I koliko sam upućen uglavnom se plaćaju kazne za neplaćen porez na arendu. Dal je to neko od vas plaćao?
 
Ko zna šta je Krstiću palo na pamet. Diklofen i kod mog knjigovođe je slučaj kao kod Sorina.Ništa ne plaćamo samo smo potpisli ovlaštenje za knjigovođu.
 
Danas sam zvao knjigovodju da proverim,isti je slucaj i kod mene,samo sam potpisao ovlascenje i to je to.
 
4 mil minimum a na 8mil. obavezno
ja nemam vise taj problem ,ubacili su me sami :haha:
taman da konačno kupim svoj prvi novi traktor :osmeh:
 
Minimum više ne postoji.Možeš ući kad god hoćeš a moraš kad pređeš promet od 8 miliona bez uračunatog PDV-a.
 
@Goran

Jel mozes pojasniti kako su te na kraju ubacili? Nasli da si 2011 presao limit od 4 mil, naplatili retroaktivno neki PDV za prethodne godine? I od ove godine te ubacili u PDV?
 
Izaberu bilo koji datum i provere 365 dana unazad racune za predatu robu,znači ne izvod iz banke nego račune iz firmi sa kojima si poslovao.Taj period ne naplacuju nego sve posle toga perioda.

- - - - - - - - - -

Ako poseduješ račune za kupljenu robu ili izvršene usluge naprimer kombajniranja to su ti odbitne stavke i za toliko se umanjuje PDV.Odbitne stavke i su računi za gorivo što smo predali drzavi za refakciju samo u slučaju ako imas njihovu kopiju.
 
Oko predaje dokumenata elektronski, dovoljno je da vas knjigovodja ima program i da ima sertifikovani elektronski potpis (koji je kod MUP-a bio dzabe) i vi mu date ovlascenje i nista vise vas ne interesuje... :) sve ostalo sto su vam rekli je laz i pokusaj da zarade koji dinar, znam jer je par knjigovodstvenih agencija naplacivalo kao uslugu i po 30e...
 
El. knjigovotstvo je obavezno od 1.1.2014. i za nas.Znači nema više nošenja papira što su knjigovođe do sad radile.Nisam čuo od nikog u okruženju da se to može voditi ili bez el. kartice ili USB memorije.Možda je moja opština posebna?
 
od 01.01.2014. je obavezno slanje obrazaca i elektronskim putem, ali se i dalje nosi i papiri, kao do marta samo, mada nosice se i vise od marta, ali uz to se mora slati i elektrosnki. da bi se poslalo elektronski obavezan je citac licne karte kao i sertifikovani elektronski potpis koji se mogao izvaditi u MUP, Posti i Halcomu. Medjutim ne mora svako da ima sertifikovani potpis, dovoljno je da vas knjgovodja ima, samo mu date ovlascenje( jedan potpis koji nista ne kosta) i to je to.
 
Juče su me zvali iz finansijske i kazu da sam probio limit od 4 miliona u ktobru 2011.Sva sreća pa sam svu robu uzimao na dug pa svi računi postoje u zadrugi,jer da sam uzimao za keš one fiskalne odsečke bih već sve izgubio.
Jedina dobra strana iz ovoga je da sam svo vreme i ja "VELIKI" paor a da nisam ni znao
i koliko si platio
 
ispostavilo se na kraju da sam probio u nov.2012 i taj deo se neračuna nego računaju sve posle tog datuma
8% od prometa + kamata19%+kazna kod sudije
 
Nazad
Vrh