SIP berači

Slabo će šta valjci da pomognu jedino ako nisu dotrajali.Original vjetar za sipa je skup (oko 900e) a kod mene su ugrađivali vjetrar od zmaja kombajna.Koji god budeš ugrađivao okreni ga neka duva dole,u valjke tako da pritušuje masu na njih tako da ih oni mogu izbacivati.
 
Čisto informativno, pošto su otkidački valjci za Tornada 40?

Послато са C1505 уз помоћ Тапатока
 
zdr imam jedno pitanje za vas koja od ovi dve je bolja
11908032_905427106187428_622395780_n.jpg
se raboti za sip kk 30. hvala i pozzzz

- - - - - - - - - -

zdr imam jedno pitanje za vas koja od ovi dve je bolja
11908032_905427106187428_622395780_n.jpg
se raboti za sip kk 30. hvala i pozzzz
 
Pozdrav,u planu je sredjivanje starog beraca sip eko 3500,kupljen nov 86e,stoji zadnjih 3 god.za pocetak jedno pitanje koliko moze da trosi imt 560 stari tip u berbi sa pomenutim beracom u ravnici?ima li ko iskustva.
 
Pozdrav,u planu je sredjivanje starog beraca sip eko 3500,kupljen nov 86e,stoji zadnjih 3 god.za pocetak jedno pitanje koliko moze da trosi imt 560 stari tip u berbi sa pomenutim beracom u ravnici?ima li ko iskustva.
Kad nam je 539 bio u kvaru, dan - 2 smo brali sa Zetorom 5911, potrošnja je bila haos, blizu 20 L čini mi se ako ne i preko...
 
5911 troši u branju do 10l-već 10 godina berem sa njim-druže izvini za malo šale,jedino ako niste odmah i orali.560 nema brzine za bolje kukuruze.Treća sporohodna mu je brza a druga spora tako da možeš da ideš u veliku nuždu i da posle stigneš traktor.Ovo je iz višegodišnjeg ličnog iskustva
 
Nema ljutiš! Nemam pojma, jednoredni berač + četvta spora, potrošnja katastrofa. Sa Fergulom je oko 10L.

Послато са C1505 уз помоћ Тапатока
 
Pu, pu, pu! :) čuti da ne čuje zlo! Ne verujem, u teškom oranju mi je trošio do 15L po jutru al kad sam morao čak drugom pod blokadom da izvlačim...

Послато са C1505 уз помоћ Тапатока
 
Lane sam brao ferdzom i zmaj jednoredni 15-18l/kj,a prethodno je par godina brao 560 sa rotacionom pumpom i jednoredni berac(kardan ubrzan) i on je trosio oko 20l/kj. Branje ove godine 60e/kj,a gorivo 1l=1e,pa kome se ne isplati da radi nek sedi kuci. :ppozdrav:
 
Prošla godina je priča za sebe.Tokom cele godine bilo je padavina pa je zemlja bila raskvašena i meka toliko da kada uđeš sa nekim radilom u parcelu to isto radilo tone u zemlju.Bilo je parcela gde su obe vuče morale da rade ako ne misliš da ostaneš tu gde jesi.Samim tim potrošnja goriva je rasla i za 50%.Ne ponovilo se.
 
Baš vala. Mi u branju nismo puno digli potrošnju ali u oranju smo izlazili iz traktora kao izje..ni, ugazili smo njive u branju baš... I to još "lagana" kombinacija - Fergo i jednoredni Sip...
 
Nazad
Vrh