SIP berači

Homoljac Sto se razlike tice mislim da je jedina razlika u nacinu kipovanja bunkera. KK30 samo prevrce bunker, i ne moze kipovati u prikolice sa visokim stranicama, zmajevke i sl. Dok eko 3500 to moze jer on prvo na teleskopu izvlaci bunker uvis a onda prevrce.
 
A kako u sustini rade da li su u prednosti u odnosu na zmaj odnosno sta su im prednosti i mane?
Pozdrav komsija:ppozdrav:Kako su kolege vec navele, bitne razlike izmedju kk30 i eko 3500 skoro i da nema,glavna je ta sto eko 3500 ima duze klipove i moze kipovati u vise prikolice,tipa zmaj ili kamionske prikolice a kk30 zbog kracih klipova ne moze.U jednoosovinku sa duplim stranicama ili dvoosovinka tipa Kikinda i njoj slicne takodje sa duplim stranicama kk30 kipuje bez problema.Sto se samog rada tice nema nikakve razlike izmedju ova 2 beraca,isto rade isto ciste,delovi su 90% isti na oba beraca s tim da se neki delovi razlikuju,naprimer na kk30 kucista i lezajevi na komusackim valjcima idu obicni i mogu se podmazivati,na eko 3500 su malo drugacija kucista u njih idu lezajevi zaobljenog spoljnog prstena i nisu predvidjeni za podmazivanje.Takodje kk30 ima mogucnost podesavanja ugla komusackog stola .Najbitnije je da svi delovi sa sip-a eko 3500 mogu da se ugrade i na kk30 tako da oko toga nema brige.Ako naletis na dobar kk30 kupuj slobodno jer je nesto jeftiniji od eko-a 3500 a ucinak i rad identican.E sad sto se Sip-a i Zmaja tice,za tvoj kraj bih ti iskreno vise preporucio Sip,laksi je okretniji od Zmaja,manje mesta mu je potrebno za okretanje na uvratinama ko stvoren za brdovit kraj.U samom radu nema neke bitne razlike izmedju Sip-a i Zmaja ako su ispravni i dobro podeseni oba kombajna mogu prilicno dobro da ciste kukuruz a brzina branja takodje im je slicna,sve zavisi kakav je kukuruz.Ako budes gledao Zmaja obavezno gledaj da nosi oznaku S (niski) inace standardan Zmaj je uzak izmedju tockova bunker mu je visi i ocas posla ga preturis kad je pun kos a radis na njivi pod nagibom.:ppozdrav:
 
Stigla ponova i kod mene:
20150130110550.jpg

20150130135135.jpg

20150130135203.jpg

20150130135216.jpg

20150130135227.jpg

20150130135318.jpg

20150130135359.jpg

20150130135437.jpg
 
Vlasnici Sip beraca, imam jedno pitanje da li moze sip eko 3500 da kipuje klip u zmajevu prikolicu? Do sada smo kikindama prevozili kukuruz a u planu je nabavka neke prikolice koja bi medju ostalom sluzila naravno i za kukuruz u klipu..
 
Hteo bih da ugradim ventilator na tornado 40 dali je neko vec ugradjivao,gde je nabavio ventilator i koja je bila cena ,dali ima fabricki da se kupi
 
Jedno pitanje, najstariji prema najmladjem ide ovako:
Sip kk
Sip eko
Sip tornado 35
Sip tornado 40
Sip tornadi 40 eol, i sada eol v8??
Da li je to taj redosled ili je 35 izmedju KK i Eko? Hvala
 
Ma samo me bunila serija tornado 35, jer sam razmišljao da se Eko dobro pokazao i dugo proizvodio, a ovaj je bio neka probna serija pred 40.. Ali, hvala u svakom slučaju...
 
Poz ljudi. Imam Tornado 40 i muku mučim sa lišćem sa stabljike... čisti on dobro, pogotovo kad su gume komušača nove ali što načupa tog lišća - zlo... šta mi je činiti? Inače beremo oko 30jutara za sezonu....
 
Planiram sad u remontu da nabacim nove otkidačke valjke. Kud ću sporije, berem drugom sporom sa 539 na 1400-1500max.
Jel komplikovano ugraditi ventilator sa t-40 Eol na standard t-40? Šta se menja?
 
Nazad
Vrh