Silokombajn

može li se znati kako to rešiti,napravio sam lopatice i posilirao danas 1 ha i išlo bez problema
 
Tacno tako.Problem je u potrosenosti lopatica.Lopatice se trose i samim tim se pravi prevelik zazor između njih i kucista.Sto je veci zazor to je slabiji potisak vjetra u cijev za izbacivanje mase.



Uploaded with ImageShack.us
 
Pottinger MEX OK je najbolji. Ja sam vagao izmedju OK I GT, I nisam pozalio sto sam OK uzeo. Isekao 12 kj niti jednom nije zagusio, ni najsitniji problem. Ide ko blesav, silaza vrhunski usitnjena, ima drobilicu zrna, neverovatno jednostavan...
 
Pozdrav svima.Gde da se nabavi ovaj deo za KRONE silo kombajn?U pitanju je kuciste.Samo sam sliku dobio,detalje neznam.To je od jednog poznanika kombajn.
-061.jpg

-062.jpg
 
ja sam pre mesecak dana naleteo na sipa mozda isiliro 5ha 85 god stajao u sipi svo vreme ali nisam imao para za 500e otisao a sad sam u cacku gledao nekog za 1000e u stanju ko ovaj mengele
 
Ovaj mengele je star ali ima jako dobar rezni aparat i jako sitno sece,samo ce Rajki biti tesko da radi sa njim,jer kod jednog drugara se torpedo 75 opasno bori sa takvim silokombajnom.za te pare brzo ce otplatiti sam sebe.pozdrav
 
Meni izgleda zastarelo,ima 21 mazalicu,lanaca i lancanika mnogo,osovina i neujednacen teret.Koliko vidim Rakovica 60 ima da eksplodira sa njim??Kod nas je brdo+prikolicu vuce!!
 
Nazad
Vrh