Silokombajn

Pozdrav majstori!Jedna mala pomoc.Prijatelju je u kvaru Krone silo kombajn.Neko kuciste dole,neznam tacno.Gde nabavljate delove za ovaj kombajn?Hvala...
 
Da, ali promenom zupcanika menjas I duzinu odsecka, 4 I 7 mm sa jednom ili 5 I 9 mm sa drugom kombinacijom. Moze ovaj moj mnogo brze da ide, nego ima u po kojoj vrsti dosta iskrivljenih kukuruza dal od vetra ili dijabrotike pa teram lakse da bi ih naciljao. :haha:
 
pozdrav drugari, evo juce uzeo moj rodjak isto ppottinger mex 2s za 900e, sta mislite hoce li moci store 404 da radi, kukuruz preko 3m as 160
 
Ako sve u redu s turbinom mora ići i dosta dalje ovo snimak od prošle godine, i to sa starim poderanim lopaticama na turbini i par rupa na kučištu turbine (sad je to renovirano odnosno stavljene nove lopatice)

 
40 ks je malo za mex 2s, odnosno malo je za bilo koji potinger. Prvo ce ga tesko I nositi, a raditi u ekstra kukuruzu sanse nema. No probajte.
 
ma i ja sam bio za to da taj traktor ne moze goniti bilo koji silokombajn u dobrom kukuruzu, al zakacicemo za mog torpeda ako bude slobodan, sa kojim ti traktorom radis?
 
težak je oko 550 kg.danas izremontovan potinger izmjenjene uvlačne gume sređeni noževi i sad jede malu djecu.mtz 820 2 direkna 4.5 kmh traktor ga ne osjeti u extra kukuruzu.a još juče sam bio spreman da one kljunove nabijem tom što mi prodo u guzicu i još uvjek ne mogu da vjerujem da mu toliko znače nove uvlačne gume.
 
njemu je na onoj jednoj strani ona guma izvadjena onde gde se spajaju ne znam da li ce to nesto smetati i kako se vidi kad su potrosene gume
 
težak je oko 550 kg.danas izremontovan potinger izmjenjene uvlačne gume sređeni noževi i sad jede malu djecu.mtz 820 2 direkna 4.5 kmh traktor ga ne osjeti u extra kukuruzu.a još juče sam bio spreman da one kljunove nabijem tom što mi prodo u guzicu i još uvjek ne mogu da vjerujem da mu toliko znače nove uvlačne gume.
Kako da mu ne znace, to je najbitnije. Ako su potrosene odma gusi ili pravi snopove. Mladje serije mex 2s, mex 2k I mex gt imaju metalnu traku umesto gumene.
 
Ja sam u martu kupio rotacionu kosu kod coveka koji ima pottingera mex 2 i sipa sk 80 i oba silo kombajna nosi sa universalom 445,i gledao sam silazu u jami i dosta je sitno isecena,i on mi posle kaze da traktoru nije svejedno ali da zavrsi posao.
 
Nazad
Vrh