Silokombajn

pricanje o tome ko kako vuce silokombajn i kojim brzinom je jako relativna stvar,lepo zakacis silokombajn i probas i znas na cemu si,AS 160 je visok kukuruz ali ima slabiji klip i tanja je stabljika tako da je moguce da moze da vuce slabiji traktor,dok mikada nebi silirao...zato je dosta tesko o tome raspravljati...ja sam radio sa mojim vucenim galignanijem jedan red sa rusom 82 i prva spora i polako,hoce silokombajn da zagusi kukuruz je mikado...kad se ukrste klipovi ne moze proz valjke da provuce kad idem brze...zato ja polako i ide sve kako treba...za koji dan ce biti i snimak da vidite...:) pozz :)

- - - - - - - - - -

Ovako ide MEX OK i to rastereceno:
Mex 2s je odličan kombajn, kvalitet odsecka je vrhunski, ali nije za jurcanje zbog sistema uvlačenja mase.
kojom to brzinom teras? :)
 
imt539+potinger

oy8srHc.png
 
reci mi lalo da li može mex 2 s da se pojača vjetar.danas završena silaža silokombajn odradio uz par sitnih kvarova a seckanje je zaista vrhunsko
 
Nema pojacavanja, to ti je sto ti je. Samo ga treba vrteti na 540- 560 obrtaja kardana, na rusu 2000-2100 obrtaja motora. Odlucio si se za pravu marku silokombajna, vrhunski kvalitet izrade I vrhunski kvalitet odsecka. Oces da ti posaljem knjigu za mex 2s?
 
Nema pojacavanja, to ti je sto ti je. Samo ga treba vrteti na 540- 560 obrtaja kardana, na rusu 2000-2100 obrtaja motora. Odlucio si se za pravu marku silokombajna, vrhunski kvalitet izrade I vrhunski kvalitet odsecka. Oces da ti posaljem knjigu za mex 2s?
Da li si probao na 1000 obrtaja da siliras? Ja na 892 secem na 1000 obrtaja.
A moze i MEX ll da nosi 539 i sece po malo za danas i sutra, po 100-150m. A ne ceo dan, to bi mu bila smrtna presuda.
 
lalo sranjekod mene,pootpadale lopatice od vjetra imaš li ideju di da tražim druge
 
E, to je zato sto teras ko nezdrav! :) sam ti lepo rekao da teras lakse. Jel ostala koja citava? I daj mi pusti mail na pp da ti posaljem katalog delova I uputstvo.
 
lalo sranjekod mene,pootpadale lopatice od vjetra imaš li ideju di da tražim druge

Ako su metalne daš nekome tko ima cnc plazmu da ti ih izreže, najbolje da su od hardoxa. Takve smo stavili prošle godine na mengele i nema problema jedna se svinula jer je uletio vijak unutra (nećak je ignorirao metal detektor jer je mislo da je lažni alarm) i nema šanse da je na hladno izravnaš jer se ponaša ko feder plata.
 
zavrsio store silazu, isterao bez problema, ponekad zapne ali ide dobro, brza mu je 1 spora pa mora na kvacilo, bice slika za koji dan kako smo to radili po prvi pit u zivotu :D
 
Evo par slika od danasnjeg siliranja, sve dok kisa nije prekinula :)

5tge.jpg


cklw.jpg


quur.jpg

Ono sto se kaze : 'Kisa iz vedra neba' :osmeh:

xztn.jpg



I evo jedna ekipna slika :)
pdgf.jpg
 
hazzee sta si resio sa zmajem jel sad ima bolji vetar?

Zacepio sve otvore u dobosu, gdje god je neka rupica bila ono od lezajeva i slicno, i za divno cudo dosta bolje baca kada se otvori poklopac nozeva pozadi.Naostrio, primako nozeve i gas. Zakacim opet IMT-ovku i udri jbg, baca do kraja prikolice. MOze kako moze :)
 
Nazad
Vrh