Silokombajn

Hvala Vam na cestitkama, i ja se nadam da ce raditi dobro. Nosice ga Zetor 6340 (70 KS), sip je radjen po tom kombajnu, ima malih izmjena kod sipa ali sve u svemu je gotovo isto, a prilikom kupovine imao sam i neke sipove u ponudi ali sam se ipak odlucio za ovaj kombajn.
 
Univerzalu i Storetu odgovara iskljucivo SIP SK 80! Njih najvise muci slabo izlazno vratilo,ali se to da lako resiti ... Lifam im takodje ne stoji lose,ali ne za ceo dan vec do podne i to im je dnevna doza ...Sa sipom ko ume lepo moze ceo dan da se radi sa optimalnom radnom temperaturom,i solidnom potrosnjom goriva... :osmeh:
 
Evo i mog silokombajna
27y0jkj.jpg

302thrr.jpg

2dkfi11.jpg

2pt2uko.jpg
 
sta mislite da li bi mogao store 404 da radi sa nekim silokombajnom, raspituje mi se rodjak ima neku ponudu jeftino
Ako je u rangu snage kao 542,onda sip-ov bi mogao pogoniti,ja sam ga nosio dve godine,ali da se zna da je to opterecenje ogromno,dosta se traktor greje, I ne secka lepo kukuruz,sad kad isti kombajn zakacim za 585,odma se vidi razlika. Kad pocnem silirati vise kukuruza osim za dnevne potrebe bice kakva slika i video.
 
Vec sam pisao da sam silirao pet godina sa fotonom 45 KS, motor cetiri cilindra, i silokombajnom potinger mex I, radio sam izmedju 3 i 5 hektara, i gdje je ravno vukao prikolicu za sobom, traktor se nije grijao, i islo je dosta dobro.
 
pa znaci bolje da ne kupuje nista, on posejao kukuruz al nema niko ovde silokombajn a ni traktora za to teraju, jedino moj moze :cool:
 
evo rodjak dobio sliku kombajna, ja trazio po netu i vidim isti kao sto je imao clan Djole.82,
Znaci claas isti kao na strani 8 ove teme, vidim sahranio 577 za 2 godine, pa reko ne bi ga store mogao ni okrenuti onda bolje da odustane pa kad je vec zapeo da kupi da trazi neki sip
 
A ja koliko znam i imt 542 i store 404 su 3 cilindra,pa otud i problem u radu.

Kod mene u kraju ljudi masovno siliraju sa Zetor 3320, koji ima 3 cilindra, i ide bez problema. Još je kod mene brdo pa traktor ima posla i sam sebe da nosi. Naravno da drugi traktor vuče prikolicu, malo ko ima traktor koji može da vuče i SK i jednoosovinku kao na ovom snimku od prošle godine. Inače ja siliram u subotu pa će biti novih snimaka.

 
Jel neko zna da li je MEX 2 tezi od Zmaj 310 kao kod clana @RatkoPa ? I kolko zapravo tezi MEX 2 u kg , a koliko SIP SK80, za Zmaja mislim da ima oko 650 kg?
 
Poslednja izmena:
da li neko od kolega ima silokombajn mengele mb 300 .zanima me kakav je kombajn dali je brz u radu da li ga guši sitan kukuruz i ima li kakvu specifičnu manu
 
Nazad
Vrh