Silokombajn

I mi smo prezadovoljni sa PZom, jako dugo je već kod nas i komplet smo ga remontovali. Seče sitno, ima dobar vetar, jako dobro "rende" koje razbije svako zrno i ima stvarno dobar sistem odsecanja stabljike. Seče sve što se nađe u vrsti, ne smeta mu nikakakva trava.
Nosi ga 558 bez ikakvog problema. Jednostavan kombajn i lak za nošenje, pogotovo gde je malo brdovitiji teren.
Jedini problem koji mi imamo sa njim je gubljenje klipova. Dešava se da nekada jako puno klipova prođe između kljova i ostane na zemlji. Da napomenem da su sve žice tu i da su ispravne. Ujedno to je i jedini razlog zašto bih ga menjao.
U poslednje vreme pratim 2 Mengele MB 280 koji su stigli u selo. Nose ih Rakovica 76, 65 i 558. Rade lepo sa njima, naravno bez nekog siljenja i žurbe. Deluje mi da mogu da progutaju mnogo više od PZa. Mnogo su masivnije i jače urađeni i nema načina da izgube klip. Jedino što su komplikovaniji i teži za nositi od PZa i ne znam kako je za delove. Recimo da bi oni bili sledeći izbor.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Ja nikad ni jedan klip nisam "izgubio".. Baš interesantno kako se to kod tebe dešava, i baš mi nije jasno zašto...
 
Čak sam i to radio za dnevne potrebe pa nisam primetio, čak šta više radio sasvim normalno osim što je znao da izbaci veće komade listova...
 
I mi imamo PZ silo kombaj da ima novo da se kupi nikad ne bi razmisljao o drugom konbajnu.Nisam ni znao da ima sa cetri bubnja jel ima taj neku oznaku po kojem moze da se trazi
 
Ja nikad ni jedan klip nisam "izgubio".. Baš interesantno kako se to kod tebe dešava, i baš mi nije jasno zašto...
Iskreno nije jasno ni meni. Kombajn je komplet izremontovan, novi svi noževi, kontra nož, čistač valjka, svi ležajevi, sve žice na kljovama.
Mada uglavnom bude do stanja samog kukuruza. Čim crv malo napadne, kada valjci uvlače šarovinu klip udari o kljove i propadne. Ili generalno kada je klip na malo većoj visini dešava se isto, ne dođe do valjaka.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Svaki Pz bi trebao imati 4.
Ne znam oni bas stari 80-ke od kojih je sip nastao....
80 i 90s su slicni, 90ima noz vise...
Nema razlike u secenju.
I kod mene gubi klipove, stavio sam neke gume ispred bubnjeva i resio problem

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Iskreno nije jasno ni meni. Kombajn je komplet izremontovan, novi svi noževi, kontra nož, čistač valjka, svi ležajevi, sve žice na kljovama.
Mada uglavnom bude do stanja samog kukuruza. Čim crv malo napadne, kada valjci uvlače šarovinu klip udari o kljove i propadne. Ili generalno kada je klip na malo većoj visini dešava se isto, ne dođe do valjaka.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
То се мени никада није дешавало,то нешто тебе друго зеза.Ако га замениш за менгеле покајаћеш се.Ми смо продали менгеле 260 и купили пз.

Ђула,прве серије по којима је сип копиран имају само два ваљка,имају другачију хаубу мало,равну,са 4 ваљка је мало другачија и новија.Они не сјеку добро као ови са 4 ал опет боље од сипа.
 
Deks, je l možeš da slikaš te gume?

Putin, ne znam šta može da bude problem.
Ništa nije prepravljano niti menjano što se tiče funkcionisanja samog kombajna.
Nosimo ga sa 558, 2-3 spora zavisi od stanja kukuruza.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Iskreno nije jasno ni meni. Kombajn je komplet izremontovan, novi svi noževi, kontra nož, čistač valjka, svi ležajevi, sve žice na kljovama.
Mada uglavnom bude do stanja samog kukuruza. Čim crv malo napadne, kada valjci uvlače šarovinu klip udari o kljove i propadne. Ili generalno kada je klip na malo većoj visini dešava se isto, ne dođe do valjaka.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
Samo je do hibrida i trenutnog stanja kukuruza
I meni na samohodnom u nekim hibridima pada klip u krajnjim vrstama
Skinem preko 150 ha u sezoni raznih hibrida i stadijuma zrenja

Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Daleko sam od samohodnog, mnogo daleko.Za moje potrebe ne isplati mi se kupovina a usluge nemam kome da radim.U selu ima jedan samohodni zmaj sa kojim se pate k'o patika a u neposrednoj blizini Krone Big iz serije 800.Dođu ljudi iz S.Mitrovice sa Jaguarom i kamionskim prevozom, odrade za dan ono što bih ja radio pet i više dana za sličnu cenu.
 
Sveo od pottingera mex IIs i noviji nema greske moze i 60ks ali 70+ idealno radimo i sa pz om kod komsije, jeste da ga za nijansu lakse vrti ali potinger mnogo bolje dozira i dosta ujednacenije opterecenje za traktor. Kvalitetnije samlevena silaza ali pz sa svojim odnosom cena /kvalitet rada odlicna kupovina.
 
Pa slazem se i sa ovim, i mengele lepse dozira, skoro pa konstantno isto opterecenje na motor nema da zivne pa skapa odmah...
Sve je to za delove problematicno, mi imamo Pottinger mex 5, da mi zatreba nesto od delova ne znam gde bih trazio, verovatno ne bih nasao nista.
Vihar radi lepo, mladje generacije ali ne vazi ono pravilo da je sladje, sklon je kvarovima, e sad ko sta vole....

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ovako ide mengele mb 200 sa 55ks u dobrom kukuruzu. Imam priliku da uzmem mb 220 jeftino, ne znam ima li neke razlike. Ovaj mb 200 se vrti dosta lako, u odnosu na potigner mex 2s i mengele 220 ovaj se najlakse vrti. Doduse ovom 220 treba jedno stelovanje nozeva i valjaka da bi lepse radio.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Imao sam prilike da kupim MB220, kombajn jako malo radio, bukvalno kao nov.
Išli da gledamo njega i još par komada 280. Prodaje ih tu čovek u selu pored, sve iz uvoza. Baš dugo smo razgledali i pričali. Iz onoga što smo videli, jako nežan i mali kombajn. U odnosu na 280 bukvalno nebo i zemlja. I on sam je rekao da nam ne preporučuje, kaže da je to kombajn za lagan rad. Nije da se upregne i tera ceo dan da seče. Posle ga je prodao nekome što ce ga nositi valjda sa Univerzalom 445 ili Štore ne sećam se tačno.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
To da izgleda nezno, izgleda, ali da ne moze da radi ceo dan ili sa jacim traktorom, to sigurno nije tacno. Ujak radi sa tim mb220 i hurliman od 80 ks i tera ga na gornjoj granici traktora, i tako vec godinama, i jos nista ne otkazuje na njemu..

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ne znam, nemam iskustva. Prenosim samo ono što je on rekao.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh