Silokombajn

280 i 290 imaju vecu lepezu gdje su nozevi,ima 2 brzine na reduktoru i ima lopatice izmedju nozeva koje prave bolji vjetar!
Imao sam i mb 200 i 290,kvarova nisam imao ni na jednom a 290 je mocniji!
 
Ipak smo na kraju odustali od zamene.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
PZ, reze lepo kad je sve ok, nema brige, nije tezak za okretanje.
Najjednostavniji, delova ima....
Mengele bez potrebe komplikovan!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ima li ko Pottinger Mex 4?
Interesuje me njegova tezina. Uspeo sam da nadjem tezinu za Mex 5 I 6 ali za cetvorku bas nikakve informacije da iscackam...
 
Postovani imam stari tip pottinger silaznog kombajna, lepo radi medjutim silaza je krupna, hteo bih da kupim noviji i bolji pa me interesuju preporuke, traktori koji bi nosili kombajn su imt 560 i imt 558.
 
Zašto baš taj?Može neko detaljno objašnjenje jer i ja planiram kupovinu.
Najbolji odnos ulozeno dobijeno. Imao sam sip, mengele, i pz. Pz najlakse radi, sitni odlicno, jednostavan je bas i cena je ok. Mengele je komplikovan, skup za odrzavati, pravi celulozu od silaze al to meni nije bas ok. I treba min 80ks da ga tera, a pz moze i 50ks. Ukratko
 
Definitivno najbolji odnos cene i kvaliteta je kod pz-a. Lako se pogoni, dobro se seče, jednostavan za održavanje. Mengele (trenutno ga imamo) teži za nošenje i pogonjenje, vrv i za održavanje al sitni vrhunski. Pre njega lifam smo imali, nije neka sreća sem sitnjenja. Pz nismo uzeli jer u tom momentu nismo naišli na kombajn u pristojnom stanju a cene su bile jake.

Poslato sa JSN-L21 pomoću Tapatoka
 
Ne valja ni da je silaža suviše sitna, treba svako zrno da bude načeto ili ti nagnječeno, al listovi treba da budu malo krupniji... Tad nema problema da, se goveda nadimaju...
Sip je kopija cvigera, što u prevodu znači da delova ima kod nas, nisu skupi, izuzetno lak za održavanje, ne zahteva puno snage motora..
Sa 4 bubnja sam i ja imao, i prednost je u ujednačenom uvlačenje mase, zato i seče bolje... A nisu ni preskupi u startu za kupiti...
 
Pz i nije bas povoljan ako je u dobrom stanju.
Putin je lepo objasnio, sa svacim sam radio i isto mislim kao on.
560-577 ga lako okrecu
Lifam lepo sitni ali traktor se rastaje s' dusom u dobroj masi

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Члан формума из Љига је довозио из Холандије пз силокомбајне,мислим да је једне сезоне преко 25 продао.Сада им је цена нешто већа ал опет доста јефитнија од менгеле.
Лифам не би узимао у обзир ни под разно.Њему треба 100кс да ради како треба.
 
Ne bih bežao ni od pottinger mex GT modela. Zvegera pored ostalih prednosti vadi i to što uvek može da se nađe bilo koji deo NOV, ako ga nema na stanju u Jugometalu onda stiže iz Slovenije. Pričam za 80s i 90s modele.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Hvala svima na odgovorima ,i ja razmisljam na tu temu , samo me je interesovalo da li mogu traktori koje sam naveo u prethodno postu da nose i okreću PZ zweegers mh80 S. Imt560 se zbog reduktora koji ima na prikljucku za kardan mnogo lakse nosi (barem moje iskustvo) sa pogonom na "težim" masinama (mislim na masine koje dosta opterecuju traktor).
 
Nazad
Vrh