Silokombajn

11577b2b52ae4cc4569e1f8141f22377.jpg
94311809ae1841328762a563bc63f2f2.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Vidis Petre da si pocistio poslednji sa cenom

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jel imaju sad na stanju?
Od prilike ne znaju na pamet cenu nego lupaju dok ne prokucaju na kasi.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Treba da proveri, pa da zovem kasnije.
Otprilike ih jako buni veza između Sipa i PZ, pa onda ni oni ne znaju šta je i kako.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Jel zna neko da li ima polovnih delova negde da neko rastura pz, sip...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nađi na KP, ima dečko iz Vragočanice, mesto pored Valjeva, Miloš se zove. Prodaje uglavnom prikolice za đubre, ali ima i dosta kombajna. Ako ne nađeš javi na PP.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Sto nema u Jugometalu mi napravimo iskovan od federa.
Nisam merio sublerom, ima oko 5mm odokativno.
f772a116f4d722b4d826a81f9b42b020.jpg
21ab5714bcd8a0cc48eb9718b0de736d.jpg
477c84bcacd6ba531ae1455c8f5b45c8.jpg
d036d746b8fecc06f0c02f4235b96958.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Odlicno izgleda samo pazi da se ne trlja sa valjkom i da ga ne sjebe(verovatno je lim fabrickog cistaca namerno mekan da se on trosi a ne valjak.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Onaj lim je ljut kao otrov.
Imali smo to u vidu, videcu kad sklopim, 1mm moze da ima tolerancije.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Gde bih mogao naci one gume sto ne daju stabljici da propadne na zemlju za sip 80s? U jugometalu nema...
 
Imam ponudu da menjam PZ 80s za Mengele 200. Zanima me kakav je to kombajn, bojim se da nije mali? Ima li neko iskustva sa njim, kakav mu je protok mase u odnosu na PZ? Deluje mi dosta komplikovaniji od PZa.
Komšija ima MB290 i ide jako dobro.
Da napomenem da su oba kombajna u odličnom stanju, Mengele je baš jako malo radio.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Mengele radi dobro to stoji, ja sam bezao od njega jer mi se ne svidja zbog reduktora i onih kardana, PZ je jednostavniji i laksi za odrzavanje a radi odlicno, ne bih cackao mecku!!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mene takođe interesuje koji uzeti da te posle ne boli glava kada zatreba neki rezervni deo ili intervencija.Mengele, PZ, Pottinger, Claas?Trenutno radim sa Lifamom, seče relativno lepo ali ubija traktor.U obzir dolazi i dvoredni.
 
Na PZ smo izmenjali sve što je trebalo. Svi noževi novi, svi ležajevi novi, stvarno je mahnički u odličnom stanju ali je puno radio. Mada mi smo sa njim prezadovoljni, još nisam video kombajn koji ima bolji vetar od njega i uopšte mu ne smeta korov i trava u kukuruzu. Ono što me privlači ovom Mengelu su priče da ga je lakše pogoniti u odnosu na ostale kombajne. I ovaj što smo ga gledali je stvarno u odličnom stanju, maltene nov kombajn. Odbija me to što je komplikovan i ne znam koji je protok mase konkretno ovog MB200 u odnosu na PZ.
Kod nas su i dalje najviše zastupljeni SIP i pre par godina su ljudi počeli da uzimaju PZ i sada kreće ekspanzija Mengela. Pottinger više niko neće, a ovi što prodaju ne mogu da ih prodaju.

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Sip je najlakse okretati, zato ne moze sitno seci, Lifam i Kemper po meni najtezi.
Nikako ne bih menjao PZ za Mengele, (pogotovo toliko toga si izmenjao)
A to da se lakse okrece od PZ, ne bih rekao, pa i da je tako opet nije dovoljno da bi bio bolji.
Sip i PZ volim jer su jako jednostavni, Sip kao sto rekoh ne moze sitno rezati, dok PZ itekako moze.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mengele je dobar samo treba uzeti mb 280 ili 290!
Imao sam i mb 200,al je manji i sporiji i slabiji vjetar!
Ako se uzme u dobrom stanju,nema sta raditi oko njega!ja imam 290 10 g ,sem ostrenja nozeva nista nisam radio oko njega!
 
Koja je razlika u brzini rada između MB200 i MB280/90?

Послато са SM-G965F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh