Setvospremači

Ima kod nas u selu jedan, mislim da je 7m, radi opasno, ne treba 2 prohoda, ali treba i pravi traktor😊
Radio je pored mene njivu i to je izgledalo fantazija. Vidi se da su mašinu radili ljudi koji poznaju poljoprivredu, posebno setvu i njene osnove. Pravi baš ono što se traži, tvrdu posteljicu i mek pokrivač na zadatoj dubini. Ne znam kako se kreće cena Terminatora, ono što sam gledao mislim da bih na 6-7 cm dubine mogao Pumom vući mašinu od 4,5-5 metara radnog zahvata.
 
Verujem da je tako.Kada kupuješ novo možeš da biraš šta ti srce ište a kod polovnog samo da je što povoljnije. 😁
 
Lep setveni sloj ne mozes da spremis iz 1 prohoda,nemoj da se zanosite,moze nesto priblizno ako se zatvori lepo zimsko oranje,ali...
Regent radi jako lepo,ima isti sistem kao Lemken Korund,podesavanje dubine,jak,tezak i moze da se potera bez da odskakuje i ravne S su mamara,jes da se teze vuce,podebele su ali nema da preskace.
 
Kako regulišete dubinu rada u 2 prohodu na spremaču manjem koji nema točkove? Jel ga držite na hidrauliku? I jel razvučete topling da se prednja strana podigne a zadnja na rotorima više radi?
 
Topling i rotori,tu stelujes dubinu,e sad tu dolazi do izrazaja rotori,oni sa oprugama tipa Imt su tezi i ne prakticni za dizanje i spustanje,plus su na oprugama pa kada se potera igra gore-dole,pricao sam vec da nije to najsretnije resenje.
 
Kako regulišete dubinu rada u 2 prohodu na spremaču manjem koji nema točkove? Jel ga držite na hidrauliku? I jel razvučete topling da se prednja strana podigne a zadnja na rotorima više radi?
Ja ne volim tako da podesim, onda mi ti prednji samo grebu po povrsini i ne zatrpavaju trag od traktora...
 
Kako regulišete dubinu rada u 2 prohodu na spremaču manjem koji nema točkove? Jel ga držite na hidrauliku? I jel razvučete topling da se prednja strana podigne a zadnja na rotorima više radi?
Setvospremac se podesava tako da opruge u svim redovima rade na PODJEDNAKOJ dubini, kako bi zemljiste bilo ravnomerno kultivirano. Za opruge blize traktoru odvij toplink da poplitis a za redove blize rotorima odvij gvint ili sta vec imas na spremacu, tako da se rotori spuste nizeu odnosu na ivicu moticica kada je spremac podignut. Samim tim ce opterecenje na rotorima biti vece i rotori ce vise sabijati zemlju i peglati je. Recimo moj srpemac kad se lepo podesi i kad je u radu i gleda se sa strane ram deluje kao da je malko nagnut prema traktoru.
 
Ja sam to.vec rekao jedino je stari Rau mogao da se podesi kako si hteo jer se ceo spremac oslanja na rotore i preko navojne sipke steluje se dubina, i onda malo toplink podesis i peglaj. Sad na ovom spremacu imam Imt sistem rotora i 4 tocka na spremacu. A spremac tezak **greška jeza u ledja svaki put kad ga stelujem. Ako spustim jako tockove ne zatrpa tragove traktore, ako ih podignem gore ide duboko, ako produzim toplink onda lepo baca na rotore ali opet slabo zatrpa tragove.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Kakav je ovo spremac? Kao neki mini germinator? Da li neko ima ovake opruge na spremacu, kako radi? Planiram neki spremac da uzmem do proleca, pa naleteo na ovaj

 
Pa da, tako izgleda, ne znam samo sta je dobio time....ovde sam procitao da te ravne opruge prave mnogo lepse teren, ali da idu jako plitko, da ne valja dublje
 
Добио је да не вади влагу као са стандардним опругама. А за спремање ни не треба да се иде предубоко.
 
Nazad
Vrh