Setvospremači

Mi na nasem spremacu imamo ravne najvise opruge i najdeblje. Spremac ima 7,2 m sa 76 opruga i tezi nesto preko 2t. Do sad mi je pukla samo jedna opruga.
Ravne opruge ne vade grudve vlazne zemlje, rade kao neka teska drljaca, malo se i teze vuku zbog ugla napadanja.
E sad da li rade bolje, ili losije od S oruga to ostavljam svakom da proceni sam.
Imam jedan starij snimak.
 
Ne bi verovao, ovi vašarski, sa oznakom made in Italy nakucane negde u pazovi valjda, rade odlično... Znao sam na krilima kad zatvaram neki razor da ih zakrkam toliko da se saviju skroz do rama i nijedan nije pukao... Samo ne sme u rikverc i nema zime... Uzeo sam na vašaru, deblje, ima dve veličine ako sam zapamtio, davno je bilo....

Takve sam uzeo, mislim da su 500din, fale mi 2kom, valjda će biti OK...... Čudno što piše na njima italy, još mi djeluju nekako mekano..... Al iste su i na mom sjetvospremaču, od mehanika dubica, samo na njima nepiše ništa, pod rukom kad savijam, djeluju skoro isto......
 
Dok Dorijan tupi po forumu neki naučnik kolje rusa sa duplim točkovima u Vajštanskom ataru
Al va kolje indijanac zatvara brazdu
Ajde rujkane ljuti komunisto !!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Dragan Cocija se zove covek. Okacicu ovde njegov mobilni da svi vide kome treba. Reci prilikom javljanja da je Bojan dao broj 8-) 0638323622
 
Jel zna neko mozda gde ima da se kupe plasticni lezajevi za rotore za Majevicin setvospremac?
 
Poslednja izmena:
Kako da sabijem rotoro na spremacu jos u zemlju? U pitanju su rotori kao na IMT spremacu. Na ovim rupama gde su federi stavio sam u zadnju rupu, a na ovim sto je do rama da li treba da dizem gore ili da spustim jos koju rupu?
 
Raso spustis rotore jos dole na onoj sipki tj ploci koja povezuje rotore sa setvospremacem. I ja ih spustio za jednu rupu I bolje je. Mislim na drugi prohod. Mada sam ih jedva spustio, em.teski em rupe su knap. Iskilavio se, sreca u pomoc mladje populacije.
 
Nazad
Vrh