Setvospremači

Consum je jak, tezak ali nije svemoguc. Pored stelovanja na maticama valjaka, dostelavanja na njivi i dalje ne moze da napravi ujednacen sloj kao Rau iz '80 godine. Sa druge strane makar kakvo bilo oranje napravice u prvom prohodu sve da je ravno.
Mozes li da slikas to stelovanje na maticama valjaka? Ne vidi se bas na sajtu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Не иделизујте нешто што има просту намену, сви су направљени за једно да иду кроз земљу и конзум има неких предности али нема чаробан штапић да чини немогуће
Ne idealizujem, ali koliko vidim da se sa njim manje može zahebati priprema zemljišta nego sa IMT-FOP-VN.
 
Mozes li da slikas to stelovanje na maticama valjaka? Ne vidi se bas na sajtu.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Mogu kad budem isao u drugu kucu, princip je opruga i matica na jednoj strani i matica na drugoj strani. Njihovim zatezanjem i otpustanjem se regulise dubina. Na Rau je na rucici koju za par sekundi namestis dublje/plice.
 
Ne znam za sklopive nisam imao kontakt. Ovo je fiksni 2.2m ali i na 2.8m je identican sistem. Po meni i dalje najbolje resenje. Slicno kao Nodet sejalica sto i posle 40g i dalje joj za sklop nema ravne.
 
Da li je neko zna gde može naći krajeve osovine rotora od IMT-FOP setvospremača, na vašarima ili negde u prodavnicama?
 
Ne, ostrugani deo koji se uvari u cev. Na taj deo ide ležaj.

(Osovina rotora je šuplja cev na čije krajeve je zavaren ostrugani puni deo, koji se jednim krajem uvuče u cev i tu zavari, a na drugom kraju je ostrugano za ležaj, seger ... )
 
I ja sam u istoj dilemi, još bih dodao Satex, kakvi su oni, i koje su otprilike cene za 3.60m?

Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh