Setvospremači

Gumeni Lalic

Član
Učlanjen(a)
20 Feb 2013
Poruka
400
Ajde ljudi dajte predlog za nov spremac, cifra mi nije toliko bitna(nemojte tipa lemken). Znaci sta je po vama najbolje sto se kod nas pravi. Treba mi od 5m, rotori dupli flah, to sam jedino siguran. Za ostalo recite.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Consum bez razmisljanja

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
4.031
Kupio sam pre 7 godina od Braneta iz Čeneja spremač hidr.sklopivi 3,6 m i moja iskustva su potpuno drugačija od Lukinih.Nenormalno je masivan (1060 kg) i jak spremač,uradio sam do sad sa njim oko 1500 jutara,nigde ništa nije puklo,ni jedna s opruga samo sam prošle godine zamenio sva koplja.Moje zamerke su da ne kopira dobro teren jer je previše krut,posebno na manjim dubinama rada.Ne znam kakav je sad sistem podešavanja točkova za dubinu rada,ni to pre nije bilo baš idealno rešenje.
Ja sam okačio slike pre 3_4god, bukvalno se raspao spremač za 2 sezone!!!!!
Opruge se iskrivile
Spremač je bio 7m i uradio možda 3000ha

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom

sinisa1979

Član
Učlanjen(a)
24 Okt 2010
Poruka
6.245
Rašo, vogel ili consum. Podjednake su težine, jedan ima drugi nema točkove, kvalitet izrade bi trebao da je sličan..... Mada ako kolege kažu da su i ovi iz male privrede dobri, onda i njih ubaci u šešir.

Rasa91

Član
Učlanjen(a)
31 Jan 2013
Poruka
1.887
Malo smaram al ajde da pitam, kakvi su agrofuor spremaci? Za drljacu sam cuo i video da je ok, kazu i bolja nego tupanjac. Na oko spremaci izgledaju jaki.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока

vlada88

Član
Učlanjen(a)
4 Avg 2011
Poruka
349
Kolege koliko otprilke moze da kostaju dvosmerni klipovi za krila setvospremaca 3.6m, 100E komad, vise ili manje? Nemam predstavu o ceni,trazio sam na oglasima ali nisam nasao cene.

lucky.serbia

Član
Učlanjen(a)
20 Mar 2013
Poruka
474
Ima jedan kod nas u selu. Sve pohvale od mene.
Uzeo bih setvospremac sa tim sistemom ili eventualno polugerminator koji bi sluzio za zatvaranje brazde I predsetvenu pripremu za kukuruz I suncokret. Razmisljam da uzmem polugerminator ali mislim.da ako je malo neravno oranje da ce ga izdizati taj prednji valjak u zatvaranju brazde. Sta mislis?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.343
Ja sam ga i probao u oranju i to radi odlicno. Iskren da budem oranje je bilo solidno kao i zemlja. U ovakvim uslovima radi odlicno. Lako se namesta, a jos lakse se vuce zato sto ne treba hidraulika jer se nosi na rotorima i to je daleko veca povrsina nego da su tockovi.
Jedino sta bih promenu su zadnji rotori i umesto njih bi stavio one okrugle L profile.

lucky.serbia

Član
Učlanjen(a)
20 Mar 2013
Poruka
474
Ja sam ga i probao u oranju i to radi odlicno. Iskren da budem oranje je bilo solidno kao i zemlja. U ovakvim uslovima radi odlicno. Lako se namesta, a jos lakse se vuce zato sto ne treba hidraulika jer se nosi na rotorima i to je daleko veca povrsina nego da su tockovi.
Jedino sta bih promenu su zadnji rotori i umesto njih bi stavio one okrugle L profile.
Video sam da nude taj tip valjaka, predpostavljam da su ti valjci tezi I da bolje sitne zemlju pri nizim brzinama ali verovatno malo I sabijaju zemljiste ako je laksa zemlja.

lucky.serbia

Član
Učlanjen(a)
20 Mar 2013
Poruka
474
L bolje sabija i potpuno ujednaceno drzi dubinu bez obzira na tip zemljista.
Nemam predstavu o tezini tih valjaka, to bi bilo najbolje da vidim a radu ali da li onda ako sejes sejalicama sa laksim sekcijama I obicnim raonim ulagacima moze da bude problema sa odrzavanjem dubine ako malovise sabiju?

mims

Član
Učlanjen(a)
23 Jul 2009
Poruka
6.086
Ja sam se iskreno bojao tih od l profila zato što sejem sa olt sejalicom. Nisam bio siguran da će u svim uslovima moći da useje seme na željenu dubinu. Možda grešim.

Vrh