Setvospremači

Ravnat opruga na koliko cm razmaka treba da budu da bi radile lepo,za razliku od klasične S opruge koje su uglavnom na oko 10cm?
 
Klasicni S se nijansu teze vuce ali i vise pomera zemlju. Ravne na 10cm su kao drljaca.
 
Gledam ovaj satexov(kao) polugerminator, ne izgleda lose, bolje uradi nego klasican spremac.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Koliki su prečnici prednjih a koliko zadnjih rotora? Kod onih žicanih na IMT su isti. A vidim ovde ima ovih sa flahom i vidim da prečnik nije isti pa me interesuju dimenzije.
 
Ajde ljudi dajte predlog za nov spremac, cifra mi nije toliko bitna(nemojte tipa lemken). Znaci sta je po vama najbolje sto se kod nas pravi. Treba mi od 5m, rotori dupli flah, to sam jedino siguran. Za ostalo recite.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
satex,consum,hudjik

Nesto od ovih.
Satex imas i sa drugacijim rotorima mada svi mogu da ti naprave po narudzbini kako ti zelis.
 
Imam Consuma. Tezak je, rotori su kvalitetni, piramida jaka. Uradio 150kj zadovoljan sam. Hudjik i Satex bi trebalo da su jednako dobri. Satex vidim da pravi razne varijante masina zza predsetveenu pripremu. Consum setvospremac da ima jos jedan red valjaka ispred moticica mogao bi se zvati i germinator. Ako satex to pravi ima smisla ga kupiti.
 
Prave, 5600 je 5m. Vogel mi se najvise svidja, tockovi ya podesavanje dubine, mehanicko brava za krila, nema klinova i srafova da zaboravis da skines pa da pravis belaja. Jedino mi je sistem valjaka losiji. Kakvi su tanjiraca komerc, deluju dosta masivni?
 
Prave, 5600 je 5m. Vogel mi se najvise svidja, tockovi ya podesavanje dubine, mehanicko brava za krila, nema klinova i srafova da zaboravis da skines pa da pravis belaja. Jedino mi je sistem valjaka losiji. Kakvi su tanjiraca komerc, deluju dosta masivni?
Vrati se u temi imaš moj post gde se raspada čenejac od sira napravljen
Sve obična gvoždjusina!!!!!

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Consum.
Bitan je i raspored opruga na "letvama". Kod nekih su u nizu na letvama, jedna iza druge, pomerene za po 10÷11 cm pa imam utisak da prebacuje zemlju npr. "s leva u desno".
A kod Satex-ovog polugerminatora, ti valjci napred ne pomažu ako je njiva neravna, ili ako su grudve suve i skamenjene. Kad je tvrdo i neravno, taj red rotora ide po "bregovima", podiže spremač i ne dozvoljava da uđe dublje u zemlju. Opruge samo gurnu grudve u depresije (rupe) i to je to.

Što se tiče Consuma, potvrđujem da je jak i masivan.
Prvi prohod za zatvaranje zimskog, koristiti dasku napred, ispred opruga, na poslednje rupe. Popegla odlično ako je neravno i razbija grudve.
Drugi prohod, pred setvu, prebaciti dasku nazad, iza opruga, na predzadnje rupe. Iza ostaje sve ravno k'o tepsija...
 
Prave, 5600 je 5m. Vogel mi se najvise svidja, tockovi ya podesavanje dubine, mehanicko brava za krila, nema klinova i srafova da zaboravis da skines pa da pravis belaja. Jedino mi je sistem valjaka losiji. Kakvi su tanjiraca komerc, deluju dosta masivni?
Kupio sam pre 7 godina od Braneta iz Čeneja spremač hidr.sklopivi 3,6 m i moja iskustva su potpuno drugačija od Lukinih.Nenormalno je masivan (1060 kg) i jak spremač,uradio sam do sad sa njim oko 1500 jutara,nigde ništa nije puklo,ni jedna s opruga samo sam prošle godine zamenio sva koplja.Moje zamerke su da ne kopira dobro teren jer je previše krut,posebno na manjim dubinama rada.Ne znam kakav je sad sistem podešavanja točkova za dubinu rada,ni to pre nije bilo baš idealno rešenje.
 
Ajde ljudi dajte predlog za nov spremac, cifra mi nije toliko bitna(nemojte tipa lemken). Znaci sta je po vama najbolje sto se kod nas pravi. Treba mi od 5m, rotori dupli flah, to sam jedino siguran. Za ostalo recite.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
Consum bez razmisljanja
 
Kupio sam pre 7 godina od Braneta iz Čeneja spremač hidr.sklopivi 3,6 m i moja iskustva su potpuno drugačija od Lukinih.Nenormalno je masivan (1060 kg) i jak spremač,uradio sam do sad sa njim oko 1500 jutara,nigde ništa nije puklo,ni jedna s opruga samo sam prošle godine zamenio sva koplja.Moje zamerke su da ne kopira dobro teren jer je previše krut,posebno na manjim dubinama rada.Ne znam kakav je sad sistem podešavanja točkova za dubinu rada,ni to pre nije bilo baš idealno rešenje.
Ja sam okačio slike pre 3_4god, bukvalno se raspao spremač za 2 sezone!!!!!
Opruge se iskrivile
Spremač je bio 7m i uradio možda 3000ha

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nazad
Vrh