Setvospremači

Odg: Setvospremači

North ARMY je napisao(la):
Ja sam u oglasima nasao coveka sto pravi nove spremace 2.3m,daska,20opruga i 2reda valjaka za 550e.
jer to sa racunom ili bez? ako vec planiras novo da uzmes onda da je sa racunom da bi mogao konkurisati za povracaj ako ga bude, a ako planiras polovno uzmes neki RAU za 200 eu, pa ga remontujes stavis nove duple rotore i dasku. nema tu neke velike filozofije. moj savet a radi kako mislis. :cao:

@ratko
koliko kosta taj 4.90? imas mozda sliku od istog?
 
Odg: Setvospremači

Ma koji ce mi moj racun i to,cale nije skroz u tom sistemu jer ne placa PIO,nasao sam neki za 300e oko 2.3m sirine,2reda valjaka,covek kaze da je dobar,sad samo da nadjem prevoz i odem da kaparisem ako je istina pa ce cale otici da ga natovari na kamion.

A de ima za 200e ?? :sta:
Post je spojen: [time]1297103798[/time]
_________________________________________________
Imenjace poslacu ti broj na p.p. pa nazovi coveka ako hoces i obavezno se cenkaj,meni je trazio 650e valjda ga glas presao. :D
 
za 4.90 trazio 2900 apogodili se za 2600 komplet daska 4 tocka dupli rotori hidraulika za polovan imt mi trazili 3000 a sav slomljen
 
Odg: Setvospremači

Dali neko radi sa ovakvim setvospremačem i ako može da mi pojasni njegove prednosti i mane u odnosu na IMT-ov pošto sa njim imam najviše iskustva. Znam da će svaki u proleće dobro da spremi kad je izmrzlo, najviše me interesuje jesenje oranje i priprema za pšenicu deluje mi da manje čupa i ima bolje valjke nazubljeni flahovi. :ppozdrav:
15i5lwy.jpg
 
Odg: Setvospremači

U poljoprivredniku ima akcija MBV Vrsac snizenje cena.
setvospremaci 2.1 sa dva rotora 710e
2.5 sa dva rotora 800e
2.9 sa dva rotora 890e
svi imaju dasku i tockove
 
Odg: Setvospremači

Pa da, a i česte su S opruge razmak na 5 cm u 5 redi?
 
Odg: Setvospremači

Tako nešto slično imam ja tu su manje S opruge i u principu on ide za predsetvenu pripremu jedino ako je dobro oranje može i za prvu pripremu.
14c5ut5.jpg
 
Odg: Setvospremači

ali to nemoze da iscupa korov i prosece zemlju a lako moze da zagusi ako ima dosta biljnih ostataka na oranju,moze samo plitko da se radi snjim ali nije to to
 
Odg: Setvospremači

@Mica967
I kako si ti zadovoljan sa njim jel ga koristiš u pripremi za pšenicu naravno posle oranja?
 
Odg: Setvospremači

Ja sam zadovoljan sa radom ali moram napomenuti da su moja oranja dosta dobra naročito od ove godine, jer orem sa plugom koji ima predplužnjake tako da ću skoro svu površinu koju obrađujem i po prvi put ići sa njim.
miroslav k je napisao(la):
@mića967
jer nemas problema stim podizacima tragova tockova'? Mislim zbog toga sto oni idu dublje od S opruga pa kad uhvatis uvratine (leniju)? ili kad spustis setvak na beton pa je sav teret na njima
Miroslave nemam problem sa njima jer idu samo neki cantimetar dublje :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Ja sa setvospremačem imt 2,9m nisam nikad ni radio dublje od 10cm, jedino kad puštam put ili uvratinu onda ga pustim ali tada ni nemože duboko.Tako da mislim da će ovaj spremač lepše uraditi sitnije, naravno uz dobro oranje, i da sedmica neće imati problem sa širinom 2,70m jedino zbog velike poluge jer je dosta dugačak a valjci teški. Ali i dalje neznam kako se na ovome podešava dubina, kaže mi čovek na valjke, a radni organi su slobodni na lancima :sta:. I koliko bi prolaza morao ići sa njim na sveže oranje u pripremi za pšenicu, dosada sam išao tri puta imteovim spremačem i bilo je poprilično utabano :sta:.
 
Odg: Setvospremači

miroslav k je napisao(la):
North ARMY je napisao(la):
Ja sam u oglasima nasao coveka sto pravi nove spremace 2.3m,daska,20opruga i 2reda valjaka za 550e.
jer to sa racunom ili bez? ako vec planiras novo da uzmes onda da je sa racunom da bi mogao konkurisati za povracaj ako ga bude, a ako planiras polovno uzmes neki RAU za 200 eu, pa ga remontujes stavis nove duple rotore i dasku. nema tu neke velike filozofije. moj savet a radi kako mislis. :cao:

@ratko
koliko kosta taj 4.90? imas mozda sliku od istog?
sliku imas na njihovom sajtu agro s promet vojka ja sam isao tamo pa sam video
 
Nazad
Vrh