Setvospremači

Odg: Setvospremači

treba, treba to na 20cm.Steta samo sto nije tu "onaj" (verujem da znate koji) da nam objasni da treba i pacije sape staviti obavezno kad se radi sa spremacem.
Inace moj deda je radio sa spremacem i preko 20 samo sto se to zvalo drljaca a drljace su onda imale klinove dugacke u p.m.

Svasta covek ovde moze cuti.
 
Odg: Setvospremači

Od kad sam prešao na pačije šape,mesto koplja,mnogo sam zadovoljniji.I novi spremač sam naručio sa pačjim šapama.
 
Odg: Setvospremači

Zbog te dubine čovek i ima najbolji kukuruz. Nemojte biti ljubomorni. :haha:
Kod nas se setvospremači vrlo malo koriste. Ima samo dva u selu i to oni mali IMT-ovi koje vuku sa 539 i 542. Uglavnom se priprema zemlje radi drljačama i ponekad tenjiračama kojih takodje ima malo.
 
Odg: Setvospremači

znači samo drljača po oranju :sta: :sta:
pa tako se radilo dok su bili volovi i konji ::lose:: ::namigivanje::
 
Odg: Setvospremači

Težu zemlju koju poorem u jesen podrljam jednim prolazom (prvom brzom, Štore 504) obično u februaru ili martu. Tada na svako krilo drljače stavim po jedan teg. Pred setvu ponovo ali bez tegova, drugom brzom. Vlaga se sačuva, njiva ravna sa dovoljno sitne zemlje za kvalitetnu setvu.
Parcele koje sam prinudjen da orem u proleće zbog opasnosti od poplave takodje pripremim drljačom bez ikakvih problema. Imam sasvim zadovoljavajući prinos ali to već nije za ovu temu.
Kod vas se radi setvospremačima ali kako vidim ni volovi vam ne manjkaju. :haha:
 
Odg: Setvospremači

ala ste vi staromodni covece,pa ja nisma nikog video u mojom okolini da priprema zemlju sa drljacom :haha: ,ja vec par g nazad nekoristim drljacu vec samo setvospremac,snjime radim i oracine ma kakve god bile lose uzorane uvek ih izradim da bude sve citno i ravno,tako da nemojte se praviti pametnim sada,znam da svako radi po svom receptu pripremu zemlje a neko ima poseban recept koji mi uvek da dobre rezultate.

ja sam lane i za zito orao na 35cm i preso jednom spremacom na 15-20cm i sejao,i prinos je bio odlican :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Ako ste mislili na mene da se pravim pamtan, silno grešite. Ja sam napisao kako pripremam zemljište bez setvospremača i da sam zadovoljan. Ima situacija kada bi on bolje odradio posao ali ga ja nemam a trenutno imam daleko prioritetnije stvari za kupovinu od njega i ne znači da ga u skorije vreme i ne nabavim. Pogotovu ako bi kao Vi orao na 35cm za setvu pšenice. :cao:
 
Odg: Setvospremači

Svaka tebi cast covece,za zito si orao 35 cm,ja toliko ne orem ni zimsko a kamoli za zito,boze ima svakakvih ljudi na ovom svetu,sacuvaj me boze!
 
Odg: Setvospremači

jebiga,morao sam toliko jer ta zemlja nije bila nikad orana vise od 15,20cm,ja je kupio od nekog dede koji ju je obradjivao sa fercikom,pa kad je moj rus tamo stao ja spustio plug i uzorao ljudski i trebalo je tamo biti kukuruz,a kad sam video da ima dosta korova onda sam posejao zito i bio zadovoljan sa prinosom,evo da i kazem na 1,2jutra je bilo preko 3t psenice
 
Odg: Setvospremači

hmmm produbiti 15 cm zemlju koja nije bila orana,druze tu ti nesto ne stima ::lose:: ::lose:: ::lose::
p.s. meni je jednom ujak bio pod zito da kukuruziste uzore sa jd6830 i 4 brazde kvederlandom jedno 30cm ga spustio kako covek vec ore a ja nikad preko 20 com mozda 25 maximum oremo,i tako mi slabo bilo zito uzas jedan jer je velika razlika bila i dosao gore onaj neorani sloj...Maximalno do nekih 5cm bi trebalo produbiti pa nagodinu opet.
 
Odg: Setvospremači

Pozdrav komsija.U Plandistu smo gledali jedan od cetri metra,izgleda jako pristojno.Neznas mozda da li su stigli ti setvospremaci u Jermenovac
 
Odg: Setvospremači

Znam da svi znamo al da nas podsjetim jer se često na svim forumima zakuvaju ovakve rasprave oko dubine obrade , orudja i sl. Ko da zaboravimo da se zemlja od zemlje više razlikuje nego ne znam šta.
Ne mogu vjerovat da zaboravite da u nekim našim krajevima ima zemlje gdje bi se moglo sijati malte ne iza pluga a ne iza drljača . Osim toga teške drljače sa valjcima iza su jako dobar priključak i nerijetko urade bolji poso od sjetvos.
 
Odg: Setvospremači

MOMOSARIC je napisao(la):
Znam da svi znamo al da nas podsjetim jer se često na svim forumima zakuvaju ovakve rasprave oko dubine obrade , orudja i sl. Ko da zaboravimo da se zemlja od zemlje više razlikuje nego ne znam šta.
Ne mogu vjerovat da zaboravite da u nekim našim krajevima ima zemlje gdje bi se moglo sijati malte ne iza pluga a ne iza drljača . Osim toga teške drljače sa valjcima iza su jako dobar priključak i nerijetko urade bolji poso od sjetvos.
Mogu one biti teske koliko hoce, to sto setvospremac uradi drljaca nemoze, nema adekvatne radne organe. Drljaca je za sta je...
 
Odg: Setvospremači

Ako se ima dobar plug da se zaore dobro masa setvospremac je zakon,ali ako ne onda da nebi gusio i vadio ostatke mi koristimo drljacu(trenutno u kuruzistu) i to u prolece ako je zimsko oranje drljaca +brana sa karikama ko pesak bude(cim se moze odma se radi),radi dosta siri zahvat od setvospremaca a dovoljno je da se pripremi za setvu kukuruza.
 
Odg: Setvospremači

Ja nikada ne palim kukuruziste (jedino ako braca ofarbani ne upale zbog pabircenja) i orem uglavnom bez predpluznjaka tako da se poznaje pomalo kukuruzovina. Nikada do sada nisam imao problema sa izvlacenjem ostataka. Drljacu nismo koristili brat bratu 15 godina, cak smo je i prodali prosle godine. Nikada drljaca pa makar i jako teska sa velikim klinovima i rotorima nece moci da uradi kao pravi setvospremac.
 
Odg: Setvospremači

Od kako imam sjetvospremac, na drljaci mi raste poponac... Drljacu koristim samo na proljece da poravnam i zatvorim jesensko oranje, da ne hlapi vlaga i to cim prije mogu idem u njivu. Zbog specificnih uvjeta brda, lakse mi je drljacom napraviti taj prvi prolaz po oranju u 2. mjesecu i onda pred sjetvu imam ravnu njivu po kojoj sa sjetvospremacem letim i pripremam za sjetvu...

Kad se dva traga tanjurace i dva traga drljacom samo sjetim, uhvati me jeza...

Sjetvospremac je dobar stroj ako ga se zna pravilno koristiti, a ne ga vuci ko mutav na 15 i vise cm dubine, on za to nije namjenjen al nekima je, nazalost, lakse uterati metar u **greška, nego centimetar u glavu...
 
Odg: Setvospremači

Sjetvospremac je dobar stroj ako ga se zna pravilno koristiti, a ne ga vuci ko mutav na 15 i vise cm dubine, on za to nije namjenjen al nekima je, nazalost, lakse uterati metar u **greška, nego centimetar u glavu...
[/quote] potpisujem ovaj post :D
 
Odg: Setvospremači

ma dobro svako zna svoje,u biti nisu to masine za dubinsku obradu nego za setveni sloj,uvek zavisi od uslova rada s cim ce se pripremiti,no da nije dobar setvospremac nebi ga ljudi intezivno koristili vukli bi drljace.
 
Odg: Setvospremači

Bobo je napisao(la):
Od kako imam sjetvospremac, na drljaci mi raste poponac... Drljacu koristim samo na proljece da poravnam i zatvorim jesensko oranje, da ne hlapi vlaga i to cim prije mogu idem u njivu. Zbog specificnih uvjeta brda, lakse mi je drljacom napraviti taj prvi prolaz po oranju u 2. mjesecu i onda pred sjetvu imam ravnu njivu po kojoj sa sjetvospremacem letim i pripremam za sjetvu...

Kad se dva traga tanjurace i dva traga drljacom samo sjetim, uhvati me jeza...

Sjetvospremac je dobar stroj ako ga se zna pravilno koristiti, a ne ga vuci ko mutav na 15 i vise cm dubine, on za to nije namjenjen al nekima je, nazalost, lakse uterati metar u **greška, nego centimetar u glavu...
Lepo objasnjeno kada se koristi drljaca... :bravo:
 
Nazad
Vrh