Setvospremači

Odg: Setvospremači

Consum setvospemaci su ubedjivo najbolji na nasem trzistu,imao sam raznih setvospremaca i svi su se lomili i pucali i na kraju ja uzmem nov consum od 3m i miran sam pegla svaku njivu i do 20cm dubine i nista se nelomi ,ja prezadovoljan! :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Kasapin je napisao(la):
Consum setvospemaci su ubedjivo najbolji na nasem trzistu,imao sam raznih setvospremaca i svi su se lomili i pucali i na kraju ja uzmem nov consum od 3m i miran sam pegla svaku njivu i do 20cm dubine i nista se nelomi ,ja prezadovoljan! :ppozdrav:
Jel to setvospremac ili gruber??
 
Odg: Setvospremači

KishRobert je napisao(la):
do 20cm?
pa tebi onda treba tanjiraca,a ne spremac.

Sta vas briga koliko cm ga ja teram u zemlju? ...to je moja stvar i tako radim svake godine i imam najbolje kukuruze

vucem ga sa rusom 105ks
 
Odg: Setvospremači

pa da zemlja bude sipka duboko pa da kukuruz lakse razvije koren i brze raste neko kad samo neko pocese zemlju na 2,3cm i to je nista ... seme ostaje na vrhu i vrapci i gavrani ga kupe odma za sejalicom
 
Odg: Setvospremači

Kakav genije.
Samo da ovo procitaju Garalejic ili Skrbic pa pali bi na ... zadnjicu od srece sto su otkrili nesto novo.
 
Odg: Setvospremači

nije to nista novo,mene je to jos moj pokojni deda ucio i svake godine je bilo dobro :cool:
 
Odg: Setvospremači

milanv je napisao(la):
Pozdrav svima na forumu.Ja sam novi clan,imam pitanje.Da li ima neko iskustva sa setvospremacima agro s iz vojke

Pozdrav komsija. Pre nekoliko dana su kupljena dva takva setvospremaca kod mene u selu. Jedan od 4 a drugi od 5 metara. Nisam ih video ali kazu da su dosta masivni i mnogo jeftini. Onaj od 4 m je bio nesto malo vise od 2000 eura a od 5 nepunih 3000 eura. Ima neko u plandistu od 5m vuce sa rusem od 130 raspitaj se kod njega on je vec radio sa njim.
 
Odg: Setvospremači

Ljudi nije ni cudo sto se covek zove kasapin!!! :haha:
Neznam koji bi spremac 20cm dubine izdrzao! :udri:
Aj da cujem ko jos ide tako duboko? :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Setvospremacima se radi na 20 cm i to znaju oni koji su imali krompir.
Za pripremu zemljista za sadnju krompira setvospremac ide do "gredera" (popularni izraz u nasem selu i okolini koji opisuje polozaj setvospremaca u odnosu na zemlju, dakle najdublje sto moze)
Mi smo dugo godina imali krompir i na taj nacin smo radili. Najvaznije je da se uvek "tera" u pravcu jer skretanje sa spustenim spremacem na krajevima parcela neretko je kostao nekoliko S opruga.
 
Odg: Setvospremači

Ajd za krompir mada i njemu ne treba 20 cm ali ovde smo pričali o spremanju za kukuruz.
 
Nazad
Vrh