Setvospremači

Odg: Setvospremači

E fala je bogu da je neko primetio... Moj ursus vuče spremač pola sata i onda moram da stanem da izvadim iz rezervoara fricovku nafte da se nebi prelivalo, i tako svakih pola sata! :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Setvospremači

mityoo je napisao(la):
E fala je bogu da je neko primetio... Moj ursus vuče spremač pola sata i onda moram da stanem da izvadim iz rezervoara fricovku nafte da se nebi prelivalo, i tako svakih pola sata! :haha: :haha: :haha:
nikola indjija je napisao(la):
ma kakve 2,5l pa to je smesno
pa 2,5l bi ja potrošio da se samo vozam po njivi sa dignutim setvospremačem a ne da radim
 
Odg: Setvospremači

Ja vučem sa 577 setvospremač IMT 2,9 sa daskom,prohode malo preklapam,njive su mi oko 3 km od kuće i prosečna potrošnja mi se sa vozanjem oko 5l po hektaru u jednom prohodu negde dupliram razori i sl.
 
Odg: Setvospremači

5l po ha / 1.74 = 2.87l po kj a vozanjem sto ti dodje kao 2.5l po kj bez vozanja i preklapanja.
Maticu, nemoj ga zapaliti-nasteluj ga samo da radi kako treba! Ti si spominjao da moras 1. brzom da vuces setvospremac 2.9? To je izgleda slucaj samo kod tebe...
Sa germinatorom je normalno potrosnja veca zbog otpora koji masina pruza-kod drugara ciji snimak sam postavio ima 60 radnih tela i 3 reda rotora na 3 metra radnog zahvata a na snimku je bila radna dubina nastelovana na maximalnih 8-9 cm posto je pripremao iz jednog prohoda za setvu soje i kukuruza. :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Eto recimo na snimku ga Rus vuce 5. zec, a kad ide 5. kornjaca ili 6. kornjaca onda ne dimi sto dodje oko 10 km/h (da ne trazim sada tablicu brzina za 820 i gume 16.9x38..) a setvospremac 2.9-3m vuce brzinama izmedju 6. kornjace i 6. zec pa ti sada vidi razliku u otporu. Mislim da je sretnija varijanta noseni germinator-pre nekog vremena sam pricao sa covekom koji je kupovao na licitacijama rashodovane vucene IMT germinatore i prepravljao na nosene zbog lakse manipulacije i manje mase samo masine. :D
Inace, kvalitetnih nosenih germinatora ima kod Mladje u Sutjesci ako te zanima..
 
Odg: Setvospremači

Bubu ne samo ja nego svi u selu koji imaju 577 bilo običan ili DV prva brza i to mu je to.Imamo i zemlje u kojoj prilikom rada kao da te neko i nešto vuče u nazad koliko se lako obrađuje tako da nije merodavno porediti potrošnju ni od sela do sela a kamo li sa vašom. :cao:
 
Odg: Setvospremači

mityoo je napisao(la):
E fala je bogu da je neko primetio... Moj ursus vuče spremač pola sata i onda moram da stanem da izvadim iz rezervoara fricovku nafte da se nebi prelivalo, i tako svakih pola sata! :haha: :haha: :haha:
:haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: Setvospremači

Matić je napisao(la):
Bubu ne samo ja nego svi u selu koji imaju 577 bilo običan ili DV prva brza i to mu je to.Imamo i zemlje u kojoj prilikom rada kao da te neko i nešto vuče u nazad koliko se lako obrađuje tako da nije merodavno porediti potrošnju ni od sela do sela a kamo li sa vašom. :cao:

I moje je takvo mišljenje. Ja prvom idem u prvi prohod, a drugi put idem drugom ili drljam sa manjim traktorom. Napominjem 558 sa 2,2 setvospremačem. Probao i 2. brzinom prvi put, al brzo staje.
A u susednim mestom u njihovom ataru pesma za rad, blago peskovito do potpuno peskovito, ljudi ne znaju za jednobrazne plugove, o ostalim mašinama i da ne komentarišem, ima članova iz tih mesta pa nek oni kažu.
 
Odg: Setvospremači

cicimoric je napisao(la):
pa koliko ide teze germinator od spremaca. Planiramo da kupimo germinator cim bude bilo para za njega. Mislili smo da uzmemo od 6 metara. Sa spremacem od 7.3 metara se igra, ne oseca ga pa bi trebalo lepo da vuce i germ. od 6m.

Ako vučeš 7.3 m setvospremač onda ti odgovara germinator sa 6 m. ja sam uzeo germinator od Mlađe iz Sutjeske ima 60 radnih tela dva rotora i dve daske vučem je sa rusom 1025 oko 10 - 11 km na sat. Potrošnja kao što sam rekao oko 6 l na kj to mu dođe oko 10 l na ha.




Post je spojen: [time]четвртак, 15. април 2010. 01:02:03 MST[/time]
_________________________________________________


Ovaj prvi sam ja uzeo 3m a onaj do nje je veći mislim da je oko 5 metara ili 6
Post je spojen: [time]четвртак, 15. април 2010. 01:07:19 MST[/time]
_________________________________________________
Nisam baš zadovoljan malo je slab za rusa :haha: ili ludo vozim ima par mesta gde je napuklo pa sam vario i malo ojačao ali moram još da doradim ::lose:: skupo i opet nije to što bi trebao da bude :udri:
 
Odg: Setvospremači

Kod mene u Beceju ima dosta tih imt-ovih germinatora i pripremaju ljudi sa njima za sve kulture,ne samo za repu.
Covek sa john deer-om od 140 ks vuce 5m zahvata,sa claas-om 155 ks vuce isti takav od 5m bez problema.Steyr od 195 ks vuce cini mi se 7m zahvata.Mislim da bi tebi od 6m bio :D. Da napomenem:NIKO ne radi sa njima samo jedan prohod po oranju pa setvu.SVI prvo prodju setvospremacem pa pre setve germinatorom! :cao: :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Ja na jesen pređem drljačom i na proleće jednim prohodom germinator. Za sve kulture.
 
Odg: Setvospremači

Drugar uopste ne radi drljacom, uradi 1 ili 2 prohoda germinatorom i seje. Kod mene u selu ima 4 IMT germinatora-2 komada od 3 metra i 2 komada od 5 metara. Traktori koji vuku te sprave su Belarus 820 Eurolux, IMT 5106, John Deere 6620 ili IMT 5136 (vise IMT posto je JD uglavnom zauzet drugim poslovima) i John Deere 6930. :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Pošto nisam dosada merio potrošnju u radu spremačem danas sam merio koliko sam potrošio u spremanju za suncokret.Sve parcele su bile drljane,neke u jesen neke u proleće.Uradjeno je 31 kj na 8 parcela i šetnja od oko25 km.Gorivo sam sipao iz kanti pa možda nije 100% tačno .Nasuto je manje od 90 lit.Traktor je MF 3120 sa spremačem 4,1 m koji na svim S oprugama ima pačije šape.
 
Odg: Setvospremači

kiraj je napisao(la):
Pošto nisam dosada merio potrošnju u radu spremačem danas sam merio koliko sam potrošio u spremanju za suncokret.Sve parcele su bile drljane,neke u jesen neke u proleće.Uradjeno je 31 kj na 8 parcela i šetnja od oko25 km.Gorivo sam sipao iz kanti pa možda nije 100% tačno .Nasuto je manje od 90 lit.Traktor je MF 3120 sa spremačem 4,1 m koji na svim S oprugama ima pačije šape.
solidna potrosnja. jer pacje sape davaju veci odpor, na koju dubinu je radeno?
 
Odg: Setvospremači

Dubina je, da prednje motičice razbiju trag točkova,oko 4 prsta ili 8-10 cm.
 
Odg: Setvospremači

Spajki je napisao(la):
Kod mene u Beceju ima dosta tih imt-ovih germinatora i pripremaju ljudi sa njima za sve kulture,ne samo za repu.
Covek sa john deer-om od 140 ks vuce 5m zahvata,sa claas-om 155 ks vuce isti takav od 5m bez problema.Steyr od 195 ks vuce cini mi se 7m zahvata.Mislim da bi tebi od 6m bio :D. Da napomenem:NIKO ne radi sa njima samo jedan prohod po oranju pa setvu.SVI prvo prodju setvospremacem pa pre setve germinatorom! :cao: :ppozdrav:

verovatno i tako moze ali moze germinatorom da se prodje dva puta.....jednom dijagonalno i drugi pit kako treba, redovno i zavrsen je posao...moze da se seje
 
Odg: Setvospremači

pozz.svima....
Imam stevospremac 3.30 m sirine na dasci,sa rotorima oko 4m...
nzm tacno koja je marka...pa me interesuje koliko bi mogao da dobijem za njega?
 
Nazad
Vrh