Setvospremači

Odg: Setvospremači

Bubu je napisao(la):
Evo drugarov Belarus i FOP-ov Germinator u radu snimano danas popodne:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Egb0Z8g6v3U[/youtube]
Ovo je neki germinator/terminator...gledao sam kako radi to je za predsetvenu pripremu zemljista ima duple freze napred i duple freze nazad svaki grudvicu i svaku neravnocu razbije i poravna..Ima to covek iz mog sela samo mnogo vece ja mislim da je radni zahvat 7 metara i vuce ga sa JD 8330(270KS) i kaze do 14 km/h i brze nemoze a sto je ta njiva ravna kao papir gde taj germinator uradi nema grudvice ni jedne.... Planiram i ja da uzmem takvo nesto sledece godine.....
 
Odg: Setvospremači

SAKULJAN je napisao(la):
jeste sam sam ga prosirio a bio je 2,90 i ima po 6 S opruga sa svake strane dodato inace sirina rotora je 4,10 a krajnjih s opruga je 4m ja sam prezadovoljan kako me sluzi trosim 3,5 litara D2 po hektaru sto je danas mnogo bitno a slikacu danas detaljnije pa cu postaviti i retrovizore ali u temi BELORUS i setvospremac

Kojom brzinom ides i na koju dubinu kad tako malo trosi?
 
Odg: Setvospremači

Farmer bob
zasto ti je premala potrosnja Pa kad nas clan Danger u tanjiranju trosi 5l po hektaru zasto onda ovaj sa spremacem nebi trosio 3,5l po hektaru.
 
Odg: Setvospremači

dubina setvospremiranja 10-ak santimetara a sto se tice rujkana ni meni nije jasno kako vuce svi se cude ovde kod mene danas sam sejao ogled ZP hibrida i ljudi nisu imali nikakvu zamerku na proipremu zemljista ferdza tone po njivi koliko su gume.ovo je treca godina kako sam ga prosirio i prezadovoljan sam i sa potrosnjom i sa ucinkom.koliko moze da potrosi rus na tri ipo kruga da se vozis kada je duz 400m to ti je hektar.ljudi probajte pa cete videti.
 
Odg: Setvospremači

zike je napisao(la):
Farmer bob
zasto ti je premala potrosnja Pa kad nas clan Danger u tanjiranju trosi 5l po hektaru zasto onda ovaj sa spremacem nebi trosio 3,5l po hektaru.
Nas clan Danger se ispravio posle 3-4 posta i napisao da toliko trosi po KJ. :cao:
 
Odg: Setvospremači

North ARMY je napisao(la):
zike je napisao(la):
Farmer bob
zasto ti je premala potrosnja Pa kad nas clan Danger u tanjiranju trosi 5l po hektaru zasto onda ovaj sa spremacem nebi trosio 3,5l po hektaru.
Nas clan Danger se ispravio posle 3-4 posta i napisao da toliko trosi po KJ. :cao:
Prijatelju meni torpedo 90ks trosi 5 litara po hektaru sa spremacem 3.3metara iz Ceneja sa duplim rotorima a rus 82 place sa njim posto imam i taj traktor pa znam sta pricam a o potrosnji kod rusa je suvisno govoriti rus trosi ko blesav,a i bitnija je dubina spremiranja i brzina+tip zemljista tako da MISLIM DA PRICE TIPA MALO TROSI DOBAR UCINAK KOD MENE NE PIJE VODU.
 
Odg: Setvospremači

Pazi neznam koliko ciji traktor trosi po hektaru ali znam da moj koliko mu naspem to i potrosi.Nikad nisam merio koliko potrosi u setvospremiranju.
 
Odg: Setvospremači

Zavisi i od vozaca...
Ja sam nesto malo setvospremirao i pustim ga nekih 5cm u zemlju tako da daska tek malo kaci zemlju i picim drugom brzon na 560 i tad verovatno trosi manje nego caletu koji ga krka u zemlju i daska redovno presipa iako je podignuta na maximalno,njemu tad trosi 5L/kj,ne znam koliko bi trosila po mojoj voznji jer sam ja pristalica da brze prodjem tako da rotori porazbijaju grudvise i lepo poslazu zemlju,a on misli da opruge treba da sluze kao gruber. :D Inace spremac je 2.2m
Post je spojen: [time]1271188472[/time]
_________________________________________________
Oooo hvala Bogu da i Danger pocne pisati realnu potrosnju. :haha: :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Ko priznaje pola mu se prasta :ppozdrav:


U njivi potrosnja zavisi od konjaze traktora/sirinu spremaca,pa da li ima dasku ili nema,koliko opruga po metru zahvata,tip zemljista,vlaznost,ali na forumu potrosnja zavisi iskljucivo od clana koji pise post. :D
 
Odg: Setvospremači

mozete da pricate i mislite sta hocete ali ja vam kazem sta je kod mene ko veruje veruje ko neveruje ima pravo da neveruje ja nemam razloga da ikoga lazem i nemam koristi od toga ko hoce neka dodje da vidi ja sam mu na raspolaganju 24 casa a pogotovo ovima sa torpedima sto spremiraju mani ga mito imam i ja torpeda koji nemoze da podigne ovaj setvospremac kog rujkan siba po 12 sati dnevno :cao: :cao: :cao: :cao:
 
Odg: Setvospremači

@djoker
Kazinam molimte koja je to prava dubina :haha: :haha: :haha:
U Subotu i u Ponedeljak sam radio pripremu za setvu, konsingle 2,9 bez daske bez tockova, dubina 12cm na prednjim oprugama i 4cm na 4.redu opruga , MTZ 82.1 me odusevio , Uvek preko 12 km na sat ako uspem da se zadrzim u sedlu. Znaci 7k ,6z za prvi prohod 8k, 7z i redje 8 zec u drugom prohodu napravi penu (samo jednu parcelu sam prosao 2 puta) ukupna potrosnja ispod 8 litra po h zajedno sa setanjem po ataru i zatvaranjem razora.
 
Odg: Setvospremači

SAKULJAN je napisao(la):
mozete da pricate i mislite sta hocete ali ja vam kazem sta je kod mene ko veruje veruje ko neveruje ima pravo da neveruje ja nemam razloga da ikoga lazem i nemam koristi od toga ko hoce neka dodje da vidi ja sam mu na raspolaganju 24 casa a pogotovo ovima sa torpedima sto spremiraju mani ga mito imam i ja torpeda koji nemoze da podigne ovaj setvospremac kog rujkan siba po 12 sati dnevno :cao: :cao: :cao: :cao:
druze nemoj da pricas sta neznas za tvoju informaciju imam 2 rosa i to 82 i 1221 i dva TORPEDA 75 I 90 TAKO DA DOBRO ZNAM STA GOVORIM I STA KOJI TRAKTOR MOZE I KOLIKO.
 
Odg: Setvospremači

Rale 83 je napisao(la):
@djoker
Kazinam molimte koja je to prava dubina :haha: :haha: :haha:
U Subotu i u Ponedeljak sam radio pripremu za setvu, konsingle 2,9 bez daske bez tockova, dubina 12cm na prednjim oprugama i 4cm na 4.redu opruga , MTZ 82.1 me odusevio , Uvek preko 12 km na sat ako uspem da se zadrzim u sedlu. Znaci 7k ,6z za prvi prohod 8k, 7z i redje 8 zec u drugom prohodu napravi penu (samo jednu parcelu sam prosao 2 puta) ukupna potrosnja ispod 8 litra po h zajedno sa setanjem po ataru i zatvaranjem razora. Prijatelju suvisno mi je da govorim vise vidim da ste svi strucnjaci pa se ja iskljucujem iz diskusije ujutru idem da radim.
 
Odg: Setvospremači

danger je napisao(la):
jesam,ispravio sam se,5lit. po jutru,a spremiranje 3.5-4litre po 1kj :cao:

i kod mene je potrosnja 3,5-4 l po kj setvospremiranja. setvospremac 2.9 agromerkur bez daske, posao koji odradi vidi se na slici.
kcyse1.jpg
 
Nazad
Vrh