Setvospremači

Odg: Setvospremači

LJUDI!!!
Ovo je tema SETVOSPREMAČI a ne potrošnja goriva ::lose:: ::lose:: ::lose::
 
Odg: Setvospremači

SAKULJAN je napisao(la):
mozete da pricate i mislite sta hocete ali ja vam kazem sta je kod mene ko veruje veruje ko neveruje ima pravo da neveruje ja nemam razloga da ikoga lazem i nemam koristi od toga ko hoce neka dodje da vidi ja sam mu na raspolaganju 24 casa a pogotovo ovima sa torpedima sto spremiraju mani ga mito imam i ja torpeda koji nemoze da podigne ovaj setvospremac kog rujkan siba po 12 sati dnevno :cao: :cao: :cao: :cao:
ako ti ovo sto imas nazivas svetospremacem onda ja nemam reci,ni sta dalje da sa tobom diskutujem uzivaj u zivotu i prijatno.
 
Odg: Setvospremači

@Farmer Bob

Mnogo bolje radi sa duplim tockovima zato sto ne tone toliko a i Germinator ima 3 zasebne baterije koje plivaju pa jos lepse bude iza njega kada ima te duple tockove. Kako je Lazaa rekao-on razbije sve grudve zbog svojih rotora, gusto zbijenih moticica i mase sprave jer ne moze da skace. Inace, moticice su na razmaku od 5 cm. Drugar sa time radi samo jedan prohod preko nediranog oranja i seje. Toliko o ucinku sprave. Ima dve mane-teze se vuce od setvospremaca i nezgodan je za okretanje ali mu je ogroman plus sto je dovoljan samo jedan prohod da bi se setva obavila!

miroslav k je napisao(la):
puno je to 3.5-4litre
577 na parceli ne potrosi vise od 2.5 litre, sa spremacem 2.90 dubina 7-8cm, gas ne veci od 2000 obrtaja. provereno

I ja potpisujem ove reci! :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

paorpaor je napisao(la):
Za sve ove sto im traktori trose litru-dve sta se desi kad se probudite :haha:
mene interesuje koliko im traktori troše,kad idu,do i od njive... još i to kad oduzmu ::namigivanje::...
troše tek tek, jedva i da se primeti... dospu litru dve kasnije i to je to ...
 
Odg: Setvospremači

U setvospremanju potroše par litara,koliko tek potroše u prskanju i ostalim lakim poslovima!?Verovatno ništa jer traktori idu na kiseonik a ne na naftu kao naši. :haha: :haha:
 
Odg: Setvospremači

Koliko znam svrha germinatora je da napravi setveni sloj dubine 2-3 cm za povrtarske kulture i secernu repu, ako gresim ispravite me.
svp84h.jpg
 
Odg: Setvospremači

Sto samo za povrtarske kulture i za repu ?
A gde su tu soja,kukuruz,uljana repica....
Mislim da IMT-FOP germinator maximalno moze da radi do 8 cm,ali cu jos proveriti.
Post je spojen: [time]1271228733[/time]
_________________________________________________
Evo da se ispravim ipak je to 9 cm.
 
Odg: Setvospremači

Rekao sam povrtarske kulture i repu zato sto te kulture zahtevaju plici i ujednacen setveni sloj koji se lakse postize sa germinatorom nego sa setvospremacem, a mislim da predsetvenu pripremu za kukuruz, soju i ostale ratarske kulture raditi sa germinatorom nije potrebno jer se sa setvospremacem postize veci ucinak jer se lakse vuce od germinatora tj. isti traktor moze vuci siri zahvat.
 
Odg: Setvospremači

'ebem li ga ja u mog imt-a svaki dan kad se vratim sa spremanja uspem bar 180-250l d2 tako da se kod mene ipak oseti potrosnja :haha: :haha: (a spremim oko 55-85 kj zavisi koliko zurim :haha: :haha:)
 
Odg: Setvospremači

Sad kad razmislim i moj IMT trosi 2.5L u setvospremanju ako bih ga drzao na valjcima,ali jos moram dodati i naftu koju potrosi na uvratinama a to nije setvospremanje,pa nafta koju potrosim dok zastanem na uvratinama da dignem spremac... stvarno malo trosi,sad sam i ja :cool:
 
Odg: Setvospremači

2.5 litre max potrosnja bez vozanja po kj u setvospremiranju I prohod, 2. brza na redovnu dubinu. Ko ne veruje-moze slobodno da dodje i da se uveri.... :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Ja ću onda moj 577 da zapalim.Kakva vam je to zemlja kada vam traktori toliko troše?Jel to pepeo obrađujete? :sta:
 
Odg: Setvospremači

slazem se sa ljudima nije nemoguce da se trosi toliko :cao: :ppozdrav: :ppozdrav:
samo zavisi naravno od kompaknosti setvospremaca i traktora
 
Nazad
Vrh