Setvospremači

Odg: Setvospremači

Farmer II je napisao(la):
toliki spremač a da nema sopstvenih točkova :sta:
I ja se tome cudim :sta: Eno,moj sogor uzeo CONSUM-ov setvospremac od 8m,bez tockova je,i eno vec su menjali lezajeve i kucista na rotorima?!Puno je to tereta da se voza na rotorima.....
 
Odg: Setvospremači

Nemora da znaci ako se vuce na rotorima da zbog toga lezaji brzo odu..Mozda je kvalitet tih lezajeva.zemljiste po kakvom se vuce taj setvospremac... Imam i ja tockove na setvospremacu ali oni su dignuti dosta ni zemlju ne dohvacaju..Znaci kada spremac radi on se vuce na frezama redovno ga podmazujem i radi odlicno...Juce je ceo dan radio od 6 do 22 samo se 2 opruge otpustile... ali sam stavio sada 2.matice sada se moze samo polomiti a odviti NE. :D Mogu da pohvalim Tanjiraca komerc za setvospremac... Svaka pohvala! :D :D :D
 
Odg: Setvospremači

evo moga setospremaca od 4m a vuce ga 82.1
2qjeght.jpg
waq746.jpg
6qk4g1.jpg
s4rnz7.jpg
 
Odg: Setvospremači

Iz aviona se vidi da je prosireni 2.9 samo bih pre rekao da ima 3.5 metra efektivnog zahvata-lepo se vidi da sa svake strane ima po 3 opruge vise u odnosu na standardni 2.9 koji ima 29 opruga na po 10 cm razmaka...
Inace, zanimljiva je prepravka-cini mi se da je SAKULJAN dobio ideju sa fabrickog IMT setvospremaca 3.3? :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

jeste sam sam ga prosirio a bio je 2,90 i ima po 6 S opruga sa svake strane dodato inace sirina rotora je 4,10 a krajnjih s opruga je 4m ja sam prezadovoljan kako me sluzi trosim 3,5 litara D2 po hektaru sto je danas mnogo bitno a slikacu danas detaljnije pa cu postaviti i retrovizore ali u temi BELORUS i setvospremac
 
Odg: Setvospremači

SAKULJAN je napisao(la):
jeste sam sam ga prosirio a bio je 2,90 i ima po 6 S opruga sa svake strane dodato inace sirina rotora je 4,10 a krajnjih s opruga je 4m ja sam prezadovoljan kako me sluzi trosim 3,5 litara D2 po hektaru sto je danas mnogo bitno a slikacu danas detaljnije pa cu postaviti i retrovizore ali u temi BELORUS i setvospremac
kako ga vuce rujkan
 
Odg: Setvospremači

Prijatelju, lepo se vidi da imas samo po 3 opruge sa svake strane u odnosu na standardni setvospremac 2.9 i 4 polja od rotora vise! Imam identican setvospremac kod kuce pa zato znam razliku..
 
Odg: Setvospremači

SAKULJAN je napisao(la):
jeste sam sam ga prosirio a bio je 2,90 i ima po 6 S opruga sa svake strane dodato inace sirina rotora je 4,10 a krajnjih s opruga je 4m ja sam prezadovoljan kako me sluzi trosim 3,5 litara D2 po hektaru sto je danas mnogo bitno a slikacu danas detaljnije pa cu postaviti i retrovizore ali u temi BELORUS i setvospremac
Sta ti kultiviras,pesak,kad mozes da vuces sa 82 ks 4 m zahvata.
I jos jedno pitanje,koliko imas opruga(radnih tela) ?
 
Odg: Setvospremači

paorpaor je napisao(la):
SAKULJAN je napisao(la):
jeste sam sam ga prosirio a bio je 2,90 i ima po 6 S opruga sa svake strane dodato inace sirina rotora je 4,10 a krajnjih s opruga je 4m ja sam prezadovoljan kako me sluzi trosim 3,5 litara D2 po hektaru sto je danas mnogo bitno a slikacu danas detaljnije pa cu postaviti i retrovizore ali u temi BELORUS i setvospremac
Sta ti kultiviras,pesak,kad mozes da vuces sa 82 ks 4 m zahvata.
I jos jedno pitanje,koliko imas opruga(radnih tela) ?
I ja se pitam a jos je rus sa standardnim(da kazemo uskim)gumama da bar imas duple tockove pozadi da sto manje tone pa bi mozda i mogo da se uklopi rus sa setvospremacem,ali dobro sve je moguce jel...... :cao:
 
Odg: Setvospremači

:sta: :sta: :sta: neznam,@sakuljan i meni ta potrosnja deluje "premala".A i taj spremac.....pa kod nas sa MTZ 82 i 90 ks ljudi vuku spremac 2.9m i po neko 3.2m.Evo komsija kupio MTZ 1221 i uzeo je odmah i spremac 5.30m FOP-ov za njega.
@bubu - pa i to mi je cudno sto taj tvoj drug radi.Em,se zeza stavlja duple tockove,em ta sprava sto vuce po meni nije nista drugo nego spremac sa "nekoliko"rotora i sa pravim oprugama :sta: :sta: sta se tu dobija,neznam.....samo opterecava tu masinu(traktor). :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh