Setvospremači

Opušteno. Najveći fazon je što su ležajevi bili potpuno suvi. A mazanjem se ne postiže ništa pošto su zatvoreni.
 
Rekao bih da je masivniji i da su rotori bolje odradjeni jer su na oprugama..
 
Za danas imam jednu poslasticu za vas, u ovom videu videćete retko korištenu kombinaciju u predsetvenoj pripremi zemljišta, istovremeno će na njivi raditi CASE PUMA 155 i Steyr EXPERT 4120 CVT. Puma je agregatirana sa setvospremačem Fop Vogel Noot M610 a Steyr EXPERT 4120 CVT sa germinatorom iste firme zahvata 5 metara. Kako je radio taj fantastični duet i kako je urađena priprema, pogledajte u videu...
 
Milsim da bi mu bilo puno. Jel tvoj jx 95?
Ove godine sam dosta sa takvim traktorom spremao i ozbiljan spremac 3.3m mu je taman da moze imati brzinu i po brdovitom i po ravnom,jos ovaj ima uske gume,prvi prohod drugi rang - cetvrta 9,5-10km/h,a drugi prohod trecit rang u drugoj 11-11,5km/h. I to mu je taman to. Inace spremac ima oko 1100kg
IMG-20210405-143441.jpg

IMG-20210405-143850.jpg
 
Gledam ovi dana setvospremace nasao sam polovan Hudjik 3.7 m zahvat vukao ga sa belarosom 105 ks ,da li bi mogao moj kejs da ga vuče
Ja vučem consum 3,6 ide kao besan. Kaže zet juče, mogao bi i širi. Po menu kupuj bez brige moze vuci kejs.
Željko koliku brzinu razvija taj kejs u 4 brzini najbrži rang?
Moj je sporiji menjač, ide 2. u 3 rangu prvi put, drugi put ide 3. brzinom u 3 rangu. Samo u ritu mu bilo mnogo 2 u dva navrata, ali kada se ozbiljno drži na 1600 obrtaja nema šts da mu je teško.
 
Ovaj ima spori menjac i uske gume, mogao bi brze sigurno da ima balonke jer sa ovim dosta tone. Mada ovo sto sam radio ni u jednom momentu nije da se patio ili gubio obrtaje samo vatra. Probao sam treci rang treca u drugom prohodu po ravnoj njivi ide on ali cini mi se da mu je malo tesko.Iznenadio sam se koliko je taj traktor prgav i okretan tj ima bas dobar ajnslang. Probali smo sa rusom 952 grbav most i ide al nema brzine moze ga do 10km/h vuci preko toga mu tesko I sa torpedom 9006 isto drugi prohod do 11km/h ali hidraulika se usija kad bi ga uposlio da celi dan radi.
 
Mozda je malo i do uskih guma. Prošle godine sam vukao valjak sa 577 koji je imao uske gume. Jako teško je išao..
Inače onda je kejs kao moj, i kao markov.
Ja sam bio veoma skeptičan za 3,6 ali je sale ratar rekao ništa manje. I nisam uopšte pogrešio.
Jesu rotori teski kao tuč, ali posle sat vremena naviknem se. Uz dobrano napumpane gume, bojim se da ove orginalne ne roknu.
 
Ne moze da mu bude lakse sa tankim gumama ,nikako.Koliko god ti mislis da je lako vukao spremac,sa sirim gumama ,ili jos bolje duplim tockovima,isao bi brzinu brze.
 
Da li ima da se kupe s opruge krive, kao za setvospremac, ali manje?
One germinatorske su manje, ali su ravne, tako?
 
Nazad
Vrh