Setvospremači

Gledam sad spremače, planiram da uzmem za Dajca 6165 RcShift pošto nemam za njega spremač. Gledam Consum conset, njihova preporuka za ovaj traktor (157ks nominalne snage) je 5m ili eventualno 5,5m (za 6m preporučuju 190ks traktor ) dok je kod FOP Vibrocult preporuka 610 (6,1m).

Probao sam juče FOP Vibrocult 610 ide sa njim oko 12km/h na 1550 obrtaja, (na 1600 obrtaja je išao je nešto preko 12 al sam smanjio zbog prednje vuče, plašim se da je to brzo za rad sa uključenom prednjom...) na jednoj parceli sam imao samo gde sam morao spustiti na oko 10,5 km/h jer je zemlja teška i na par mesta je mokro bilo (tragovi vode)... Nemam duple točkove pa malo više upada jer je težak traktor (oko 7t bez tegova) pa moram malo više spustiti spremač nego što bi hteo... Consum nisam probao pa ne znam, za ovaj Fop imam utisak da bi traktor mogao vući 7m oko 8-10 km/h. Ovo je nagađanje jer nemam gde da probam 7m pa samo pretpostavljam da bi mogao tako ići.

Jel ima neko sličnog iskustva i šta je preporuka? Šta je bolja varijanta?
 
Sto ne pogledas Satex polugerminator. Vucem 5m sa 125 ks. Nije normalno kako lepo radi masina,a stelovanje dubine ide jako precizno. Kada sam kupovao,bio je jeftiniji od consuma 5m. E sad ne znam kako se krecu cene...
 
Svaka preporuka je dobrodošla, pogledaću Satex naravno. Ova dva sam naveo jer sam za sad samo njih gledao a Fop eto i probao... Za ovu godinu svakako nema kupovine jer gotovo niko nema spremnu mašinu nego mora da se čeka a rokovi isporuke su poduži...
 
Meni se vogel ne svidja zbog tog sistema rotora, tu mi je bolji satex ili consum. Za vasu zemlju ja bih gledao drljacu.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Ako uzimaš Consum onda slobodno od 5.5 m. Ja sam uzeo njihov od 4.1 m, moj dajc je 125 ks. Meni su predlagali veći, od 4.5 m, ali sam uzeo 4.1 pošto imam dosta parcela sa usponom. Gde je ravno mogu komotno veći da vučem.

Komšija je pre neki dan zvao Consum, hteo da uzme setvspremač, medjutim isporuka može tek u junu.
 
Floyd nemaš ASM na Deutzu?Kod mene ASM reguliše rad prednje vuče, čim pređeš brzinu od 15 km/h prednja vuča se gasi a ispod toga radi.Takođe čim smotaš prednje točkove pod određenim uglom prednja vuča se automatski gasi kao i blokada ako se u međuvremenu koristi.Isti slučaj i sa kočenjem prednjeg mosta.Kada se isključi ASM prednja vuča radi i preko 15 km/h dok ostale gore navedene stavke i dalje kontroliše računar.
 
Čim startujem motor uključim ogibljenje prednjeg mosta i ASM, nemam posle ni o čemu da razmišljam.Prednju vuču i blokadu palim sam po potrebi, nisu striktno vezane za upotrebu uz ASM već imaš izbor.
 
Meni je ogibljene uvek uključeno, ne gasim ga. Moram samo sedište prilagoditi mojim gabaritima, težina mi prelazi trenutna podešavanja.... :ROFLMAO:
Prostudirao sam mu sve opcije, polako se uigravamo. Juče to spremanje je bila prva radna operacija...

Sto ne pogledas Satex polugerminator. Vucem 5m sa 125 ks. Nije normalno kako lepo radi masina,a stelovanje dubine ide jako precizno. Kada sam kupovao,bio je jeftiniji od consuma 5m. E sad ne znam kako se krecu cene...
Gledam sad na netu malo ove polugerminatore, reklo bi se da odlično rade posao... Koliko je kod tebe taj polugerminator, jel čvrsta konstrukcija? Ovaj FOP spremač što sam juče vukao je varen na par mesta... Vuče ga Masej od oko 140-145ks...
 
Ako može jedno objašnjenje. Koja je razlika između spremača i ovih polugerminatora? Koliko gledam ove slike od Ninkov90 ima prednji rotor i ove ravne S opruge. Ostalu raliku nisam primetio. Jel to ista mašina ili dve različite. Koliko sam uspeo da vidim ovde i sa jednom i sa drugom radite pripremu parcela.
 
Стигао пре пар дана Виброкулт 4,5 м за 1025...
Испробан, иде лагано 10 на сат ....
Додуше лепи на точкове, тако да није још за спремчење...😁😁😁
https://postimg.cc/GBZjP3BW][/url]
Cestitam kolega,da sluzi masina.
Jedan savet,skini S-opruge ispred tockova,na krilima nema ispred tocka,a na bazi ima.
Ja sam imao problem,uvek su tockovi musavi od zemlje i nekad stanu da se okrecu od previse zemlje,kako sam izbacio te 2 opruge,problem resen.
 
Kolega Mirban za moj pojam to je I dalje spremac.Pravi germinator je radio IMT I on Ima posebno svaku sekciju nivelisanu sa klipom I hidraulikom ,znaci nezavisnu regulacija potiska svakog krila Ili sekcije.Ovi iz male privrede koliko sam primetio nemaju tu mogucnost dodaju Im po jedan rotor napred,stave im ravne opruge I to su polugerminatori.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh