Setvospremači

Pozdrav svima koji bi ste mi setvospremac preporucili za ursus c355 zemlja za obradu je srednje teska, hvala svima unapred
 
https://www.dodaj.rs/image/LXSdcx]
IMG_20220216_163235.jpg
[/URL][/url]
Kupljeno
 
Imam u ponudi polovne S opruge od setvospremača IMT, treba samo zameniti nožiće na vrhu, stavio bih na ovaj postojeći koji sada koristim (ferocoop) da dobijem 7,5 cm razmaka (slično kao na germinatorima samo što nisu ravne opruge) - inaće odustao od zamene sa ravnima, prevelika investicija, a rezultat nepoznat)
Dali bi se šta time dobilo na kvalitetu rada i dali bi bilo puno teže traktoru za vući?
 
Ja na moj spremac planiram menjati sve opruge jer njegove su bas stare i lako pucaju ako se ide direktno na oranje u tezoj zemlji i slicno ....mislim da su izgubile zilavost kroz godine.
 
Obzirom da cu mozda morati da kupujem drugi setvospremac, jer ovaj trenutni treba da se vari, a taman da pokusam da iskoristim podsticaje za kupovinu nove mehanizacije, sta mislite za ferokop spremace, ili feroagrar? Da li ih neko koristi? Jedni su iz Temerina, drugi iz Backog Jarka.
Imam mtz 892, pa jos nisam odlucio da li bih 2.9 metara, ili da idem na 3,3?
Gledam i polovne, i to mi je opcija, ali nisam nasao nista korektno, a da ne kosta maltene kao nov na ova dva mesta. Jos ako bih stigao da zavrsim sve papire i dobijem povrat, bio bih prezadovoljan.
 
Ja na moj spremac planiram menjati sve opruge jer njegove su bas stare i lako pucaju ako se ide direktno na oranje u tezoj zemlji i slicno ....mislim da su izgubile zilavost kroz godine.
Imaš li dasku? Ja sam imao imt setvospremač sa danskom oprugama starim oko 30 godina. Mislim da daska štiti dosta, pre toga sam imao vrbaški, gde su prve i krajnje pucale čim zakače put.
 
Imam dasku,mada je podignuta skroz,nije do nje problem,kako koju oprugu koja pukne zamenim novom,te vise ne pucaju,tj nova nikad nije pukla do sad.
 
Dasku bi trebalo spustiti da uvek gura malo zemlje,zatrpava tragove točkova traktora i ravna zemlju pre prolaska opruga i rotora.
Samim tim se opruge koliko toliko čuvaju od pucanja.
 
Obzirom da cu mozda morati da kupujem drugi setvospremac, jer ovaj trenutni treba da se vari, a taman da pokusam da iskoristim podsticaje za kupovinu nove mehanizacije, sta mislite za ferokop spremace, ili feroagrar? Da li ih neko koristi? Jedni su iz Temerina, drugi iz Backog Jarka.
Imam mtz 892, pa jos nisam odlucio da li bih 2.9 metara, ili da idem na 3,3?
Gledam i polovne, i to mi je opcija, ali nisam nasao nista korektno, a da ne kosta maltene kao nov na ova dva mesta. Jos ako bih stigao da zavrsim sve papire i dobijem povrat, bio bih prezadovoljan.
Gledaj 3,6m i vidi consum Bečej pošto je, ferokop je što se tiče kvaliteta dobar a za ovaj feroagrar nisam ni čuo.


Što se tiče S opruga one imaju vek trajanja to jest određen broj trzaja koje mogu da izdrže.
 
Obzirom da cu mozda morati da kupujem drugi setvospremac, jer ovaj trenutni treba da se vari, a taman da pokusam da iskoristim podsticaje za kupovinu nove mehanizacije, sta mislite za ferokop spremace, ili feroagrar? Da li ih neko koristi? Jedni su iz Temerina, drugi iz Backog Jarka.
Imam mtz 892, pa jos nisam odlucio da li bih 2.9 metara, ili da idem na 3,3?
Gledam i polovne, i to mi je opcija, ali nisam nasao nista korektno, a da ne kosta maltene kao nov na ova dva mesta. Jos ako bih stigao da zavrsim sve papire i dobijem povrat, bio bih prezadovoljan.
Gledaj ti bolje 3,6m ako finansije nisu problem... Ferocoop su jaki i masivni, to baš treba biti specijalac da se pokida. Pitanje je samo ko sada stavlja čije opruge na nove setvospremače. I tu ima razlike u ceni u zavisnosti od proizvođača opruga.
 
Obzirom da cu mozda morati da kupujem drugi setvospremac, jer ovaj trenutni treba da se vari, a taman da pokusam da iskoristim podsticaje za kupovinu nove mehanizacije, sta mislite za ferokop spremace, ili feroagrar? Da li ih neko koristi? Jedni su iz Temerina, drugi iz Backog Jarka.
Imam mtz 892, pa jos nisam odlucio da li bih 2.9 metara, ili da idem na 3,3?
Gledam i polovne, i to mi je opcija, ali nisam nasao nista korektno, a da ne kosta maltene kao nov na ova dva mesta. Jos ako bih stigao da zavrsim sve papire i dobijem povrat, bio bih prezadovoljan.
Ja imam ferocoop 2.9m i prezadovoljan sam kako radi dosta je masivan i jak,ako se dobro secam ovaj od 2.9m je osnova za spremac od 5m kod mene imaju ostavljene rupe za bolcne da mogu krila da se dodaju.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ram dobar ali rotori sranje. Sistem consuma i tanjiraca komerc sta ima sistem rotora to je nesto sta treba gledati.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Svako ima neku svoju filozofiju,to nije obican lezaj tu imas trenje svakakvo ako stavis mast pa udje prasina odmah se zalepi pa jos gore onda

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ово није мамут ово је оригинални РАУ, мамута су радили у Врбасу и другачији му је рам.
 
Nazad
Vrh