Setvospremači

Tacno je za rau oprugu sa duplom krivinom da plice ide…
 
Jeste, o tome je rec. U nekim tipovima zemlje su de pokazali kao dobro (doduse kod nas bas i ne, ali sve zavisi od tipa zemlje...).
 
Ja imam rau 2.80 i nisam zadovoljan..
Nije do sjetvo spremaca nego do zemlje, bez roto drljace nema fino uradjene pripreme.
Kupovali su ljudi svakojake sjetvospremace ali na kraju je opet roto drljaca bolja.
Jedan covjek iz mog kraja je kupio tupanjčevu tesku drljacu i komsija mi prica da su se klinovi posavijali posle prve uradjene njive. Samo mi je krivo sto nisam otisao da vidim kako je spremljeno sa njom..
A da li su bolje ravne ili s opruge o tome mozemo u nedogled. Svako u svom kraju ima najmanje dva tipa zemljista i za svako od tih zemljista je bolji neki sistem.
Bilo bi dobro kada bi neko bio dobar sa nekim iz drugog kraja ko ima prikljucak koji se merka (ili u ovom slucaju ravne opruge) pa da se plati slepa i isproba. Lakse je platiti slepu par stotina evra nego puci koju hiljadu na nesto sto ne vrsi funkciju..
 
Filipe, koristi li iko one austrijske drljace sa valjcima?
Isto radim sa roto drljacom ali ima njiva gde bi mogla proci drljaca sa valjcima kad zimsko oranje lijepo izmrzne

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Da li neko ima RAU sjetvospremač većeg radnog zahvata kao ovaj na slici? Trebao bih hidrocilindar za njega ako neko zna dimenzije ili je prepravlja na dva manja cilindra pa da vidim kako je odrađeno. Hvala unaprijed
601df0505dd665a103eb47bc20801248.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Koji spremac preporucujete za 892 ravan most? Da mu ne bude knap, posto je sve manje vise teska zemlja, ritska. Je l mu je tu oko 3, 3.2m taman?
 
Filipe, koristi li iko one austrijske drljace sa valjcima?
Isto radim sa roto drljacom ali ima njiva gde bi mogla proci drljaca sa valjcima kad zimsko oranje lijepo izmrzne

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
Izvinjavam se, nisam prije vidio poruku..
Mozes li postaviti koju sliku te austrijske drljace?
 
Ovako nesto

Traktorska drljaca (3.100 KM)


Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Ja ih dosad nisam vidio.
Clan @Š1me je isto iz Brckog, mozda neko u njegovoj blizini ima takvu drljacu..
 
Takve drljače nisam vidio da netko koristi..
Danas u mom kraju ljudi uglavnom koriste Tupanjac drljače, i to pretežno teške verzije
 
  • Like
Reagovanja: SDF
Nazad
Vrh