Setvospremači

I pitanje da li je konstrukcija dovoljno teška tj jaka za ravne opruge. Koja širina setvospremača?
Ja sam uzeo 3,6 njihov i s opruge i nisam se pokajao, a dvoumio se oko ravnih opruga.
 
Oko 350-400kg od prilike. Nego jel ima neko one zicane rotore mozda, kako rade posao? Hteo bi da dodam jos jedan red na moj spremac pa ne znam dali vredi te stavljati.
 
Pa ne verujem da ima vise od toga, ja imam rau 2.9 i bukvalno mogu sam da ga zabacim kad mi ne pasu rupe na polugama.. A ne verujem da je imt mnogo tezi.
 





Danas konačno složen do kraja, i raspored opruga, jer kako je kupljen, to nije bilo dobro složeno, i ubačene pačje noge na prvi red, te na jednom valjku zamjenjeni ležajevi...... odmah je i isproban, radi odlično....
 
zato što sam imao samo za prvi red, uzeo prije dvije godine, i nikako da stavim i složim pravilan raspored opruga, sad tek uhvatio vremena...... još moram pojačati pritisak opruge na zadnjim valjcima, kao da samo ližu od gore, nema pritiska, ako naiđe na busu zemlje.....
 
Ivane ovde na kraju mozes staviti jos jednu oprugu u prvi red. Mislim da ce njenu brazdicu zatrpati ona poslednja i da ce ostajati ravan sastav…
 
Ivane, koliko imaš ukupno opruga i koja je širina ?

imam 32 opruge na 3,6m širine..... mogao bi još suziti ove srednje i ubaciti još jedan red, pa imati 36 opruge..... ali isprobao sam, i ovako radi dobro, pa neću više ništa dirati...... jedino, zadnji valjci, od krila nestoje još dobro, moram ih malo pomaknuti prema sredini, oko 7-8cm......i tu ostaje kao brazdica između

Ivane ovde na kraju mozes staviti jos jednu oprugu u prvi red. Mislim da ce njenu brazdicu zatrpati ona poslednja i da ce ostajati ravan sastav…


ima iza opruga, ako stavim ići jedna iza druge, tako je bilo prije, i onda ostane crta kad prođem, valjci ju nemogu zatvoriti....
 
Oko 350-400kg od prilike. Nego jel ima neko one zicane rotore mozda, kako rade posao? Hteo bi da dodam jos jedan red na moj spremac pa ne znam dali vredi te stavljati.
Ja imam imt sa zicanim rotorima, rade dobro posao. Morao sam dosta tih zica da menjam jer se istanje krajevi, ali rade posao solodno pri vecoj brzini...
 
Nisam imao iskustva da radim sa spremacem sa zicanim rotorima pa ne znam nista... Deluju mi nekako slabasno ali ako kazes da vrede onda ce uci u opticaj.
 
Da li neko ima ovakav sjetvospremač (drljaču) i znate li gdje bi se mogli naći hidrocilindri za podešavanje dubine valjka?
b494bb4cf4468e72673af5f812da30fa.jpg
f9d2ed7a9f06b171988797005fe298aa.jpg


Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Nisam imao iskustva da radim sa spremacem sa zicanim rotorima pa ne znam nista... Deluju mi nekako slabasno ali ako kazes da vrede onda ce uci u opticaj.

rade bolje od ovih sa flahovima, samo treba imati par žica u rezervi.... kada je malo vlažnije, žica se bolje očisti, a kod flaha se nakupi zemlja, dok nezapuni cjeli valjak, kad je suho i tvrdo, onda busa hoće izbiti žicu van, ali onda se i neradi sa tim strojem....
 
Nazad
Vrh