Setvospremači

moj sjetvospremač na imt 533, širine 1,8m sa 18 opruga i 2 reda valjaka, valjci su širine 2m, ima dasku za ravnanje, ferguson naprijed mora imati utege, inače ga diže, ovo je max brzina sa kojom može raditi, samo u prvoj brzini


https://www.youtube.com/watch?v=dhviUwt1nZs


probao sam ga vuči sa torpedo 7506 ide ko metak, ima brzinu, i odlično odradi posao, tako da će ga 560 u 2 brzini normalno vući, iako ga nisam probao zakačiti na 560 još.....za njega je potrebno oko 45ks, s tim da 560 ima 58ks pri 2200 obrtaja, znači u 2 brzini na 1700-1800 obrtaja će biti idealna brzina za raditi i tu će traktor imati oko 45-50ks, tako da bi taj moj sjetvospremač trebao biti idealan za 560, koji neće biti nešto previše opterečen s njim



 
Ako su ravne opruge onda ne mogu biti ravne S jer to nema logike. Ravne su ravne, a S su S opruge.
Ravne opruge se teze vuku zbog ugla pod kojim deluju na zeljiste. Veci je otpor, ali je po meni i posao bolji, ponavljam po mom vidjenju stvari...
Nisam radio sa ravnim oprugama,ali sam mislio da se one lakse vuku od S...
 
moj sjetvospremač na imt 533, širine 1,8m sa 18 opruga i 2 reda valjaka, valjci su širine 2m, ima dasku za ravnanje, ferguson naprijed mora imati utege, inače ga diže, ovo je max brzina sa kojom može raditi, samo u prvoj brzini


https://www.youtube.com/watch?v=dhviUwt1nZs


probao sam ga vuči sa torpedo 7506 ide ko metak, ima brzinu, i odlično odradi posao, tako da će ga 560 u 2 brzini normalno vući, iako ga nisam probao zakačiti na 560 još.....za njega je potrebno oko 45ks, s tim da 560 ima 58ks pri 2200 obrtaja, znači u 2 brzini na 1700-1800 obrtaja će biti idealna brzina za raditi i tu će traktor imati oko 45-50ks, tako da bi taj moj sjetvospremač trebao biti idealan za 560, koji neće biti nešto previše opterečen s njim



Ovaj bi bio dobar i za Zetora5011 ili bi mogao malo veci? Ja ocu da kupim ima ih za 250-350e.
 
ja sam za njega dao oko 600€, al je jako malo radio, novi je oko 1400€ kod nas, djedica prodao traktor, pa je krenuo prodavati i priključke, pa sam kupio onda od njega taj sjetvospremač.......
 
Kolege
consum je standard sve ostalo su sitnice....
nadam se se da mi navijaci zvezde nece zameriti.........
 
Dobri su i ferokop on je kopirao imt verziju na rasklapanje koja je dosta masivnija od standardnih.

Po meni bolje i ferokop nego imt i fop,konstrukcijski mnogo jaci(prednji deo rama i piramida),al nek se ljuti ko god hoce,od konzum spremaca trenutno nema bolji u Srbiji sto se tice jacine rama,prednje grede i piramide,zadnje grede koja je ujedno i nosac rotora,pogledajte samo konstrukciju rotora,pa same rotore,rade do jaja,sve masivno,samo da vidite razliku kad rade jedan pored drugog(imt 2,9 i konzum 2,9) nemoze da se poredi niiikako u radu,drugo ti zicani rotori mi vise idu na nerve,nemoze se covek nakupovati zica na vasaru,samo otpadaju,a posle to sve gume pronalaze po njivi......sto bi rekno balasevic "ta idi s milim Bogom"
 
Nazad
Vrh