Setvospremači

Ako imaš majstora u komšiluku,poslušaj kolege. Eventualno pokušaj sledeće: provuci sajlu kroz rotor a drugi kraj sajle zakači za neki stub od šupe ili neko drvo..... Nešto dovoljno jako da izdrži kad povučeš traktorom. Samo budi krajnje oprezan na kvačilu jer od ispravljanja te deli samo cm ili dva,iako se čini možda više. Traktor pusti na ler gas i nemoj sporohodnim brzinama terati. Dobro bi bilo da ti još neko pomogne u tom poduhvatu jer teško ćeš iz kabine videti koliko treba povući. Ponavljam još jednom,ovo ti je savet da eventualno probaš,ali ako nisi vičan "majstorluku" otidji kod komšije. I da,ako je spremač sa krilima a iskrivljeni rotor na krilu onda nemoj ovako ispravljati ni pod tačkom razno!
 
Drugari hvala na pomoci rotor sam ispravio.Nego trebala bi mi jos jedna pomoc, dali znate gde bih povoljno mogao da nadjem 4 tocka za odredjivanje dubune za IMT setvospremac.
 
Nisam te video da radiš sa njime, jel to ponova. Radio si sa onim manjim 2,9m sa pa sam mislio da ti za njega treba.
 
Danas da krenem da spremiram kad jedna S opruga i to ona jaca 12mm debljine slomljena lezi na zemlji. Zbog tih par komada duzih opruga koje sam stavio iza tockova moram spremac spustati na nozice ili na zemlju da nebi spremac celom tezinom stojao na par njih, izgleda da je ta jedna nasla ciglu u zemlji i morala je da pukne.
Pa sam pribegao ne popularnoj meri. Na ovaj nacin gubi elasticnos ali moze dugo da radi.
attachment.php
 
Nazad
Vrh