Setvospremači

дуки78

друже ове њихове коментаре схвати позитивно, значи пажљиво поступај са њим, не иживљавај се...
 
Ako neko hoce JAK setvospremac 2.4m sa 2 reda rotora nek mi se javi da mu prodam moj,skrkati ga ne moze sigurno jer je predimenzionisan kad ga zakacim za 533 ili 539 digne mu prednji kraj pa cale vozi,a ja glumim teg na haubi ili idem iza njeda i zanosim ga da prodje kroz kapije. Bio je sklopivi,pa ga je prethodni vlasnik skratio za krila i ostao je jako masivan ram ni 560-ki nije svejedno u transportu s njim.
 
Ako neko hoce JAK setvospremac 2.4m sa 2 reda rotora nek mi se javi da mu prodam moj,skrkati ga ne moze sigurno jer je predimenzionisan kad ga zakacim za 533 ili 539 digne mu prednji kraj pa cale vozi,a ja glumim teg na haubi ili idem iza njeda i zanosim ga da prodje kroz kapije. Bio je sklopivi,pa ga je prethodni vlasnik skratio za krila i ostao je jako masivan ram ni 560-ki nije svejedno u transportu s njim.

Kako ga onda uopšte zakačiš za 539 ? Pa ako je bio toliko masivan (u originalu) onda je imao i debele ušice (bolcne) za kačenje sem ako ste stavili tanke da može i ferga da ga nosi !
 
Ja već dva dana pravim rotore,muka mi od brusilice.
Zna li neko dimenziju rotora( onih krugova na koje se vari flah) i koje su debljine i širine flahovi na rotorima.
Ostalo mi još to da donesem ali na otpadu (prodaju i novu gvožđuriju) nema baš sve dimenzije pa moram da se uklapam u to što imaju.
Mislim da sam ga malo predimenzinirao ali bar se neće iskriviti.
 
Ne znam sta je imao u originalu,ali sad je to na fazon da prolazi klin kroz spremac nema onako klasicno kacenje kao vecina prikljucnih masina tako da klinovi odgovaraju i na 533 i na 539 i na 560.Kacili smo par puta kad smo ga selili po dvoristu.
 
Nemam čime sjebao sam i fotoa i tel a žena neda svoj FA ni tel.
Gledaću da stavim sutra,odneo danas kod strugara da mi buši rupe na pločama.Sutra ima još da mi iseku krugove i da nađem varioca:osmeh: biće gotov za dva dana
 
Treba mi pomoc. Planiramo da kupimo novi setvosprema,ali sad kad sam citao ove komentare i utiske vidim da ovi ada i al i nisu bas nesto. Jel bi neko mogao da mi kaze kakav setvospremac da uzmem ,ali da ne bude preskup tj za neke normalne pare ,ali me zanima iskljucivo nov setvospremac nista polovno... e da planiramo ovih dana da kupimo rakovicu 76 pa bi ga ona vukla. Hvala :ppozdrav:
 
Treba mi pomoc. Planiramo da kupimo novi setvosprema,ali sad kad sam citao ove komentare i utiske vidim da ovi ada i al i nisu bas nesto. Jel bi neko mogao da mi kaze kakav setvospremac da uzmem ,ali da ne bude preskup tj za neke normalne pare ,ali me zanima iskljucivo nov setvospremac nista polovno... e da planiramo ovih dana da kupimo rakovicu 76 pa bi ga ona vukla. Hvala :ppozdrav:
http://www.agromerkur.com/index.php?option=com_content&view=article&id=48&Itemid=55&lang=sr
Uzmi 2.90,za nju taman,1100 evra kosta.
 
A kakvi su ADA setvospremaci?? Jel neko imao iskustva sa njima? cena je bas korektna. Da i rajka ce da padne nova :D cekamo da ovih dana krenu ubvencionisani krediti... Pa gledali smo dosta polovnih trektora najvise 577 ,ali ipak dati za traktor koji je star skoro 30 god 8-9 000 eur je po meni previse ,a nova rakovica nije skupa a ima je i jedan rodjak kupio je pre godinu dana i zadovoljan je.
 
i.Nije mi jasno kako košta 11oo eura.
Ja sam nabavljao materijal za rotore na otpadu nešto i novog što nisam našao ,ležajevi ,šrafovi,strugar....pa izađe oko 450-500 eura materijala još kad bi platio majstora izašlo bi duplo.
Nikako se ne snalazim u računici kolika im je zarada.
 
Pni to ipak nabavljaju na veliko, i preko veleprodaja. A oni mesecno placaju majstora koliko bih ga ti platio za par dana posla :D a za ove iz novog beceja nema nigde njihov sajt,jel neko zna otrpilike cene i sl .
 
Ja ipak sam pored polovnog spremaca od nekog boljeg proizvodjaca jaci su 100% od nasih proizvode, evo moj Kongskilde 2,9m
fot0673.jpg
fot0671.jpg
 
Vlado napisah na prošloj strani za moj AM Ada....ako im je kvalitet kao nekada, onda uzimaj i nema brige, cena je ok. Potraži moje poruke u ovoj temi, ima još komentara za njega i mislim i slika u radu.
 
Nazad
Vrh