Setvospremači

evo slike:
xd5am9.jpg

nv6yvk.jpg

cj0jd.jpg

11lseao.jpg
 
aman ljudi što ubijate u čoveka u pojam kupio je ono za šta je imao para pustite ga da se sam uveri kakav je spremač da je imao za lemken sigurno bi ga kupio što ste bre takvi ljudi
 
amanslažem se sa tobom ali zamisli da si ti ili bilo ko drugi kupio bilo koju mašinu i još je nisi ni zakačio za traktor odma se nađe neko pametan i kaže kako je to sranje pa to ništa ne valja pa ovo ima da puca pa ono ima da se krivi
 
Ja imam od 2.5 m Minav Blace sa duplim rotorima. A koliko je kvalitetan, reći ću samo da sutra idem da kupim "u" profil na koji se kače rotori i da zamenim, jer se ovaj sav upreo i ispucao. A dosad je uradio oko 30 ha. Da ne govorim da su mi bolcnovi za kačenje popucali posle par hektara... Pogrešio sam što ga nisam ojačao čim sam ga kupio (a i kakva je to mašina ako novu moraš da budziš... ). U stvari, najbolje da ga nisam ni kupovao.

A primetio sam da oni po vašarima iz Vojke, Stare Pazove i Ade nisu ništa bolji.::lose::
 
Kad pomenu Adu, davno sam pisao al aj još jednom, Agromerkur 2.2m koristim već 9 godina i nikada, ali nikada ni jedan jedini problem, smo redovno podmazivanje ležaja i pun gas :)
 
a drugar iz padine ima minav od 4,1m i samo reci hvale za njega, jbg. ko je tu lud, ustvari u cemu je fazon, da neki dobri a neki ne...

attachment.php


evo ikopo sa slicku...
 
Nije sve do spremača što se tiče tih krivljenja i lomova. Nije ni zemlja svugdje ista, ne vuče svako sa istim traktorom. Neko je malo "teži" na gasu, neko skreće na malim krivinama, neko opet pazi i sve fino i polako...
 
a drugar iz padine ima minav od 4,1m i samo reci hvale za njega, jbg. ko je tu lud, ustvari u cemu je fazon, da neki dobri a neki ne...

attachment.php


evo ikopo sa slicku...
drugar iz padine ima minav od 4,1m-Padina je odgovor za to sto ga hvali...cim ulete opruge u tezu zemlju,sve se pokrivi...ima i ovde u okolini takvih,tako da znam sta pisem...a original kongskilde 4m vuklo 160 ks ponekad sa 20 km/h jednu sezonu i nije mu nista.sustina je da se danas sve pravi mnogo finije,ponekad losije i zahteva vise odrzavanja.
 
Gospodine @duki78,
Ne obazirite se na komentare nego ga pustite u rad i napišite utiske i da li se raspao ili nije.Dok ne probate nećete znati ništa samo ćete živeti u strahu da je loš.
 
Nazad
Vrh