Setvospremači

Danas spremili jednu parcelu, prvi prolaz malo sporije jer je oranje dosta džombasto, odlično ej izmrzlo i rasipa se ali tokom oranja su izvaljivani kauči, fotelje i televizori. Zbog toga prvi prolaz je išao 3. srednjom uzbrdo i 4. srednjom nizbrdo, a drugi prolaz 4. srednjom uzbrdo i drugom brzom nizbrdo. Spremač čudo pravi od ove izmrzle zemlje, posle drugog brzog prolaza tlo je nevjerovatno ravno, usitnjeno, ma kao iz bajke. Hurliman ga vuče i nosi bez ikakvih problema.

[video=youtube_share;DCUDP386uRY]http://youtu.be/DCUDP386uRY[/video]

[video=youtube_share;JhkLkkxL618]http://youtu.be/JhkLkkxL618[/video]
 
Malo ti je zaboden setvospremač, odnosno prednje motičice idu dublje od onih pozadi. Podigni malo rotor kako bi sve motičice išle na jednaku dubinu.
 
dosta sporo ide oranje mi ne izgleda bas toliko lose kao sto si opisaoi nevidim da traktor skace,, za pun efekat setvospremaca je bitna brzina i dubina kao i adekvatan agregat.
 
Malo ti je zaboden setvospremač, odnosno prednje motičice idu dublje od onih pozadi. Podigni malo rotor kako bi sve motičice išle na jednaku dubinu.

Nije zaboden već su prednje S-opruge povijene prema nazad tj. još malo pa zrele za zamjenu. Pošto nisam pri nekim parama, stavio sam nove motičice i sa valjkom i toplinkom udesim da sve opruge idu na istu dubinu.

dosta sporo ide oranje mi ne izgleda bas toliko lose kao sto si opisaoi nevidim da traktor skace,, za pun efekat setvospremaca je bitna brzina i dubina kao i adekvatan agregat.

Nije oranje sad baš tako loše, izmrzlo je i sve to, glavni problem je nenormalna uzbrdica i nizbrdica, na snimku se to ne vidi. Na ovoj parceli su Rakovica R65 i Ursus C360 zajedno jedva uzbrdo uzvlačili jednoredni berač za kukuruz, ima to snimljeno na temi o kukuruzu. Zato uzbrdo idem sporo jer neću da patim mašinu a nizbro po oranju ne smijem brzo jer se traktor ljulja a na takvom nagibu to nije baš bezbjedno.

Brzina ne sme da bude velika jer setvospremac skace makar koliko bio težak ako nisi znao,

Istina, danas sam spremio 2ha u dvije parcele i na jednoj parceli sam čisto radi probe nizbrdo po oranju sišao drugom brzom, ma ludnica šta spremač radi (a i ja u kabini :) ), nikad više ;). Evo par snimaka sa jedne parcele od 1.5ha, na prvom snimku vidite drugi prolaz u prvoj brzoj a na drugom snimku je fino udešavanje medje u trećoj srednjoj.


 
Danas završio setvospremiranje,urađeno je
Picture006-7.jpg
[/IMG]

a nasuto
Picture005-9.jpg
[/IMG]

klima radila celo vreme,a sve sitne parcele za kraj,u 12 parcela rasuto na sve strane
 
Jel ja dobro vidim il tu piše 14,268 ha i potrošeno 60 litara nafte? To mu dođe 25 kj ili ti prosečno 2,4 l po kj? Skoro pa troši ko upaljač...:bravo:
 
Baš tako,stim da ja to REALNA površina sa svim preklopima,uzglavnicama i tako,a nominalna površina je 21kj,ostalo je preklop,a najviše,ostane 2m,pa se završi na drugom kraju,pa onda +prohod zbog nastavka maršute
 
Ja danas zavrsio sa spremanjem, dubina je bila najviše 10cm. U tom sloju praktično nema vlage, gotovo da nema razlike u boji tla preko kojeg predje spremač tj. nije tamnije, na većoj dubini ima dosta vlage, čak neobično mnogo. Oduševljen sam spremačem, jednostavno sa njim se posao uradi veoma brzo i veoma kvalitetno, u odnosu na dosadašnju pripremum tanjirača+drljača to je kao nebo i zemlja. Dubina pripreme je svuda ista, sve savršeno poravnano, nemam riječi kako je to dobra mašina. Planiram, ako budem u mogućnosti, da napravim još jedan valjak kako bi u jednom prolazi mogao da završim posao jer mislim da mu samo to fali, pa me zanima jel bolje staviti taj drugi valjak (koji bi svakako bio manjeg obima od postojećeg) staviti naprijed ispred motika ili nazad, iza postojećeg valjka, ili možda da stavim jedan valjak naprijed a još jedan nazad? Vidim da moderni spremači imaju tu kombinaciju, ima li neko snimak na kojem se vidi šta odradjuje taj prednji valjak?
 
данас сам радио први проход сетвоспремачем, даска је у највишљој тачки - има их 3 - у питању је сатексов сетвоспремач - даска лепо ради мада је и орање солидно равно, па бих хтео да питам када радите други проход - што ја планирам пред сетву да одрадим за 15ак дана- да ли даску спуштате у ниже положаје - средњу или доњу рупу - или је само возате по њиви пошто је у првом проходу одрадила свој део посла ?
 
Ukoliko pre druge pripreme baciš veš. đubrivo moj je savet da daska ne radi ništa.Ukoliko ona bude gurala ispred sebe imaćeš ne ravnomerno raspoređeno đubrivo.U suštini i ne vidim šta bi daska radila u drugom prohodu ukoliko je prvi odrađen kako treba.
 
Neces se pokajati za Hudjikov spremac.. Ekstra su mu spremaci,ja imam 3.25 i prezadovoljan sam... :ppozdrav: Neka te dugo sluzi
 
Ja danas kupio setvospremac 2.5 agro-s-promet vojka...950 evra...dupli rotori daska tockovi i opruge s sa onim spicevima dole (pacje noge valjda)...stize sutra.......:osmeh:
 
Nazad
Vrh