Setvospremači

Evo kako sam obećao


Pa prosudite sami dali mu je teško

A evo i par pratećih slika
Picture004-9.jpg
[/IMG]
Picture005-8.jpg
[/IMG]
Picture006-6.jpg
[/IMG]
 
Cici Axosu bi prednja hidraulika i uteg na njoj jako dobro došli. Sve u svemu traktor se dobro nosi sa tolki spremačem.

Mindjušar ide to zelenku jako dobro, samo je pitanje dokle će tako ić. Nekako mi taj spremač djeluje oversize za taj traktor tj. njegov zadnji kraj, jel. Zašto nisi, kad si već tako fino sredio 90-ku, uzeo traktor (90-ku) sa prednjom vučom?
 
pa ne moze mu ni biti tesko ide ko po betonu nista ne upada teze je nekad ici po mekanom nego vuci
 
Istom brzinom vuče i 3.7m sa ravnim S oprugama na istu dubinu,sledeća veća mu je već teško pomalo,1 prohod na duž od 380m za 2min i 20sekundi,pa izračunajte brzinu,potrošnja 2.2l/kj,učinak 7kj/h,klima uključena
Ovo je samo proba na 1 sat bila,nije mu teško ni nositi,ima valjda oko 1300kg,tako kažu,nek' me ispravi ko zna tačno
 
Poslednja izmena:
Cici Axosu bi prednja hidraulika i uteg na njoj jako dobro došli. Sve u svemu traktor se dobro nosi sa tolki spremačem.

Pa ipak je taj spremac preko 2 tone tezak. Zakacili smo na njega samo iz zezanja da vidimo dal ga moze vuci. Prezadovoljan sam kako ga vuce ali ipak mi se vise svidja kako ga NH vuce:osmeh:. U prvom prehodu bi mu sigurno bilo tesko vuci 6m.
 
Da se stavi tačka na i

---------- Poruka napisana u 22:21 ---------- Prethodna poruka je at 22:01 ----------

Ako niko nije uspeo izračunati koliko je km/h brzina ako se 380m pređe za 2min i 20sekundi,ja sam uspeo,9,77 km/h
 
Na brzinu danas fotografisano i snimljeno bez izlazenja iz traktora:



Na tom delu parcele sam odmah posle oranja presao velikom noseno tanjiracom cije fotke sam postavio u odgovarajucoj temi iz razloga sto je oranje bilo sa katastrofalno velikim grudvama. Lepo se radilo ali cu ipak preci celu parcelu jos jednom zbog setve kukuruza a posle razbacivanja vestackog djubriva.
 
Cici voleo bi da postaviš snimak kako regent radi u oranju prvi prohod.Moj kum kupio ove sezone AKPRIL sa prednjim rotorom bez daske i u grubom oranju ne odrađuje posao.
 
@Steco

O kakvom Akpilu se radi?

Ja sam radio bas 'nakoceno' oranje i prednji rotor sam podigao upravo iz razloga sto je oranje takvo kakvo je i setvospremac je isao vodoravno i lepo uradio posao. Tamo gde sam presao 2 puta je idealno ravno.
 
Nazad
Vrh