Setvospremači

drgar je uzeo aro merkurov 3.2m 1200e, dva reda rotora prvi veci i flahovan, a drugi zicani... a bio je i da vidi conset kaze nemoze da se porede, kaze conset mnogo tezi i novcano 1800e
 
vise novcano nego na kilo, ali samo da se ne kaje posle odredenog vremena, sto je sad sparao , kupis jednom i miran si, ili kupis jeftino pa stalno krpis!!!!:haha:
 
pa imas tamo konstatacije. moj konskilde-danac je na 35cm. imt je pravljen po njemu, drugar ga vuce sa SAME190 7m tek na 15kmh se pocne gusiti. a odakle tebi da se gusi na 7kmh, stvarno neznam? znaci 35cm stndard, a valjda sa 40cm nece ni na 20kmh
 
Pa ne znam stvarno,msl mogu ja terati nije da moram stajati,ali zemlja ne cirkulise definitivno kroz njega kako treba na 35cm je moj isto...
Naravno kuruziste i jos duboko setvospremiranje...mozda da je plice nebi bilo tih problema...ali svakako onda mozda ako uzimao novi trazim na 40cm.
Inace danas sam dobio meil od agromerkura njegove cene su za 5m 4000e i 5.6m 4600e sve je sa pdv-om.Jefniji su dosta od conseta i tanjirace komerc e sad jel su tolko i losiji to vec ne znam.
 
Ja sam vec naveo da verovatno zbog dubljeg setvospremiranja,i vece brzine mi vuce zemlju i zemlja ne cirkulise dobro kroz njega,pogotovo kada je kuruziste i ako je bilo puno mase koja nije istrunula.
A mozda da je masina za setvu novija i kvalitetnija ili bar mozda sredjena bi mogla biti plica obrada jer ovako ako je plitko nece dobro zasejat.
 
stavi sliku spremaca da ga vidimo dal mu nesto fali...
ja nisam nista hteo dirati sa 35cm, nema potrbe.eto drugar je imt-a tek sa 15kmh zagusio, mislim poceo gusiti, to je samo hteo da vidi koja mu je granica.

dal ima neke logike terati spremac 15kmh, knjge kazu 8-12kmh. i jeste u toj brzini naj bolje raditi. tako da ni 40cm razmak redova nema potrbe, al kad se pravi spremac i gazda placa moze i na 50cm.
 
Evo stavicu slike,ne znam jel i do toga sto su siroke moticice mada ne bi trebalo da ima veze,radi se o 2.9m cini mi se oko 90 godista je + -
slika0168a.jpg
slika0165.jpg


Ovakve moticice postavljene zbog lanjske suse i lose prve pripreme jer je radjena drljacom a klinovi bas nisu digacki,pa da nmoze dublje da prodre a svakako sam ga vukao sa rusom 1025 pa nije bio problem.
 
ovo gore bez vredjanja nije ni "s" od setvospremaca, isti takav imam i ja ......neka firma ih je pravila iz bele crkve ako se nevaram. Prodaj za staro gvozdje i kupi neki jak sa duplim rotorima. :ppozdrav:
 
to nisu moticice, to su motiketine:osmeh: bas su velike, kazes da si isao dosta duboko + velika povrsina motike, pa su verovatno izdizale veliku kolicinu zemlje koja je dojazila do rama. u takvoj godini, po meni je bilo bolje da si i zatvaranje brazde radio sa spremacem i kopljastim moticicama i za drugi prohod bi imao jako lepu poravnatu njivu...

narucio sam jednu za uzorak 53cm ukupne duzine kao i 'S' standard, trenutno nema one duze od 60cm i dosta su skuplje, dal ima potrebe za duzim nisam trenutno pametan:sta:

attachment.php

attachment.php


a evo zigovi na staroj i novoj.
attachment.php

attachment.php
 
Ja sam vec naveo da verovatno zbog dubljeg setvospremiranja,i vece brzine mi vuce zemlju i zemlja ne cirkulise dobro kroz njega,pogotovo kada je kuruziste i ako je bilo puno mase koja nije istrunula.
A mozda da je masina za setvu novija i kvalitetnija ili bar mozda sredjena bi mogla biti plica obrada jer ovako ako je plitko nece dobro zasejat.
Nema potrebe ići duboko sa tim motičicama zato ti i guši a uz to ti je i traktor prejak za taj spremač pa verovatno teraš brže i još ako je zemlja malo vlažnija onda slabije i prolazi.Ja koliko znam kod tebe zemlja nije teška za obradu te nema potrebe da ideš duboko pošto te motičice bolje ravnaju zemlju od koplja jer imaju širi zahvat to jest pokrivaju pun zahvat spremača.Moj savet ti je da uzmeš širi spremač da taj traktor uposliš maksimalno time ćeš smanjiti broj prohoda a i potrošnju dizela koji je isuviše skup a i smanjićeš broj radnih sati na traktoru, povećati učinak i dobiti kvalitetniju obradu.Moje mišljenje,pozdrav.
 
Steve 73
Pa realno si u pravu nije bog zna sta ali pre dok se nije radilo vise zemlje i za ursusa od 80 ks je bio ok,nije ga svakako mogao brzo vuci,obicne moticice,onda se kukurozovina palila,nov imt plug je radio dobro,tako da nije bio problem.

dragan.kovacev
Pa to si verovatno u pravu jer je izbacivalo dosta zemlje bas iz tog razloga.E pa da samo sto smo mi se zeznuli uradili sa drljacom koja je samo poravnala a oranje lose tj katastrofalno jer nismo u tom trnutku kad je trebalo orati imali drugi plug a imt bio pri ruci a sad je vec kriv i ocajno ore,pa je bilo katastrofa,i onda da ne idemo dva puta spremacem zbog nafte isli smo jednom dublje a brzo jer je bilo ravno kad je drljaca poravnala,ali posle smo uvideli da bi bolje bilo to sto si ti napisao.



Sale ratar

Pa da spremac je mali to svakako ali kad nismo imali bolji pa smo pokusali iskoristiti ovaj na najbolji nacin,u planu je da se uzme veci zato i se i raspitujem,ali sad mi treba za 145ks.A zemlja je bila suva ali sto kaze dragan zbog dubine i sirine moticica izbacivao je dosta zemlje pa je to i stvaralo problem,tj smanjivalo protocnost,pa izgleda ko da vucete hrpu zemlje za sobom.



 
sa 145ks mozes komotno ici na 6m spremac i da imas brzinu koju oces. ja sa 130ks idem na 6m jer mi brzina ne igra ulogu, peskovita zemlj pa se da uraditi i lakim drljacama. al zavisi i od godine, prosla je bila losa za obradu pa je 2 puta radio spremac.
 
Pa da prosla je bila katastrofa,kad je dobra godina drljaca sa dobrim klinovima i setvospremac plitko i to je to.Ali u drugom slucaju ako je siri spremac onda dva puta i gotovo.
Kod proslog gazde je vukao 5.5m ali to sto kazes mogao bi mozda 6,mada svakako ne planiramo ravne moticice nego kao ove sto imam na imt u samo onaj manji tip,pa mozda onda ipak bolje da je 5.5m.
e sad koji to cemo jos da vidimo,polovan je oko 3000e a nov sam stavio cene za tanjiracu komerc conset i agromerkur,imt je kod corica sto sam na sajtu gledo najskuplji,e sad jos oce bit ove godine ili nagodinu i to je upitno.
 
Eee Igore jos neko je na tim mukama,samo nama treba malo manji. Inace jedan nas mestanin,a tvoj prezimenjak mozda ti je i rodjak ne znam,je kupio setvak od 5m ali za ruju od 105ks. Spominjali su da ce ugraditi duple tockove ali meni to nekako deluje puno i za 105ks na duplacima... Ne znam. Videcemo na prolece.
 
Nazad
Vrh