Setvospremači

Odg: Setvospremači

@ miroslav k

Evo slike

16i6wjb.jpg
dbo2n6.jpg


991a38.jpg
 
Odg: Setvospremači

mikiglogonj je napisao(la):
ravne opruge skupljaju ostatke trave na sebi, što zagušuje setvospremač, dok se krive s opruge čiste, prolaskom kroz iole suvu zemlju.

a i veći je efekat razbijanja grudvi, usled tzv vibro efekta, kada opruga dostigne maksimalnu zatrgnutost i onda se naglo pokrene unapred, onda bukvalno razbija i kida sve pred sobom.


Veći efekt razbijanja grudvi je kod kojih?
Nisam razumio dobro jer si opisivao rad ravnih a nakon toga i krivih opruga!
 
Odg: Setvospremači

kada se ravne opruge vuku, one se iskosuju u nazad, a s opruge budu normalnije u odnosu na zemlju, a ne iskošene u nazad.
kada se s opruga napne u nazad, smanjuje joj se dubina do koje je u zemlji, smanjuje se otpor tla i ona naglo kreće u napred, jer je u njoj nakupljena potencijalna energija opruge, ogromnom silom udara u sve što joj se nadje na putu, sitni grudve, kida biljnu masu i , jednom rečju, radi posao.

takodje s opruge su jače, tj. teže se krive, zbog same konstrukcije.

lepo je neko ranije napisao da drljača radi isti posao kao onaj setvospremač sa ravnim oprugama.
 
Odg: Setvospremači

miroslav k je napisao(la):
koliko je to metarski consum?
kako se to desilo? nisi mozda izvadio bolcne ili sta vec

od 5 m. jesam sve sam radio kako treba i etoti.nego majstor mi je :.ako bi krila stojile 90 stepeni sa ramom nebi se to desilo nego krila stoje nekako ovako / ___ \ zato se to desilo.
 
Odg: Setvospremači

Pa i ja sam tog mišljenja za ravne opruge /usporedba sa drljačom/.
Ravne opruge na sjetvospremačima su kao nekakav prolazni hit.

Ja sam 98% sjetvospremača u mojem kraju vidio sa s oprugama a onih 2% je vjerovatno novije proizvodnje na brzim traktorima koji samo prozuje kroz selo pa ni nemožeš vidjeti kakav je provezao!
 
Odg: Setvospremači

a kako bi ta pačija noga stajala na ravnoj opruzi?

verovatno sačuvaj bože.

a i obična koplja nemaju svoju ulogu na ravnim oprugama.

i još nešto:

s opruge su projektovane za obične kopljaste motičice, pačije noge mnogo povećavaju otpor tla i povećavaju šansu za lom s opruge.

imaju one svojih pozitivnih karakteristika, ali potrebna snaga traktora se povećava za 50 %, naprezanje svih delova setvospremača se povećava i, ako se ne smanji broj s opruga, slabiji setvospremači pucaju, krive se, a krive se i opruge, ako nisu baš, baš kvalitetne.
 
Odg: Setvospremači

Lero je napisao(la):
gde se mogu kupiti "pacija stopala"

Najbolje kod hudjika
Post je spojen: [time]1299268022[/time]
_________________________________________________
markanNo1 je napisao(la):
LACKOIGI to ti se desilo u transportu ili u radu :sta:

Neznam, u radu sam ga primetio a mozda se desilo u transportu neznam :udri: :udri: :udri:
Post je spojen: [time]1299293348[/time]
_________________________________________________
mikiglogonj je napisao(la):
a kako bi ta pačija noga stajala na ravnoj opruzi?

verovatno sačuvaj bože.

a i obična koplja nemaju svoju ulogu na ravnim oprugama.

i još nešto:

s opruge su projektovane za obične kopljaste motičice, pačije noge mnogo povećavaju otpor tla i povećavaju šansu za lom s opruge.

imaju one svojih pozitivnih karakteristika, ali potrebna snaga traktora se povećava za 50 %, naprezanje svih delova setvospremača se povećava i, ako se ne smanji broj s opruga, slabiji setvospremači pucaju, krive se, a krive se i opruge, ako nisu baš, baš kvalitetne.

Te pacije noge se ne stave na ravne samo na S opruge ! !
Post je spojen: [time]1299318637[/time]
_________________________________________________
A, i zato kupi kod hudjika, tamo imas kvalitet
 
Odg: Setvospremači

Prave S opruge su se koristile pre 40 godina na Rau setvospremačima.Njih su baš zbog mana zamenile(potisnule) krive S opruge koje je prvi koristio Kongskilde.
To što se sad vraćaju u modu mislim da će biti veoma kratkotrajno isključivo zbog slabog učinka u odnosu na krive S opruge i njihove kombinacije sa različitim prednjim krajevima.
 
Odg: Setvospremači

diklofen je napisao(la):
Prave S opruge su se koristile pre 40 godina na Rau setvospremačima.Njih su baš zbog mana zamenile(potisnule) krive S opruge koje je prvi koristio Kongskilde.
To što se sad vraćaju u modu mislim da će biti veoma kratkotrajno isključivo zbog slabog učinka u odnosu na krive S opruge i njihove kombinacije sa različitim prednjim krajevima.

objasnio čovek.
 
Odg: Setvospremači

Ne sporim ja da se sa ravnim S oprugama mnogo manje izbacuje vlažne zemlje na površinu naspram Krivih S opruga,a pogotovo sa pačijim šapama.
Zato većina poljoprivrednika koji imaju laku peskoviti zemlju i idu na te varijante jer je njima skoro uvek problem vlaga za nicanje useva.
Što se tiče gruboće i finoće obrade tu neke razlike nema jer uglavnom sada svi imamo duple rotore ,prednje veće i zadnje manje,koji finiš rešavaju na nivou pogodnom za setvu.
 
Odg: Setvospremači

Zar ovde neko cita?
Ravne opruge su prvenstveno za plicu obradu germinatorom, a S opruge su za setvospremac!
 
Odg: Setvospremači

Germinatorska opruga je znatno kraca i mnogo su gusce, to jest razmak izmedju njih je manji nego kod setvospremaca. Ravne opruge su mnogo bolje resenje nego krive i ja se iskreno kajem sto ih ja nemam, a trebalo je. To cupanje, gusenje i ostalo su cista glupost. Ne znam gde je tolika populacija korova u martu i aprilu. Korovi krecu dosta kasnije tako da ni nema sta da gusi. Svi koju kupuju nov setvospremac treba da uzmu ravne opruge :cao:
 
Odg: Setvospremači

paorpaor je napisao(la):
Germinatorska opruga je znatno kraca i mnogo su gusce, to jest razmak izmedju njih je manji nego kod setvospremaca. Ravne opruge su mnogo bolje resenje nego krive i ja se iskreno kajem sto ih ja nemam, a trebalo je. To cupanje, gusenje i ostalo su cista glupost. Ne znam gde je tolika populacija korova u martu i aprilu. Korovi krecu dosta kasnije tako da ni nema sta da gusi. Svi koju kupuju nov setvospremac treba da uzmu ravne opruge :cao:
A kukuruziste zaorano:haha: :cao: sto kazu-to nece da moze... :nono:
 
Odg: Setvospremači

pa hoce da gusi ili da zeza ta opruga u zaoranom kukuruzistu...pogotovo bez secke. :bravo:
 
Nazad
Vrh