Servisiranje traktora

Hvala vam. Mislio sam samo da ga vozikam do nekih 30 radnih casova. Naravno nikako na leru. I mozda prikolicom da prevezem neko granje ali mi je to kratka relacija a i nije neki teret. Prvo sto mi treba je da negde krajem januara ili pocetkom februara tanjiram oranje ali mislim da ce to biti malo teze. Videcu jos kako cu.
 
Da li neko moze da preporuci nekog dobrog majstora (iz vs ili blize okoline), treba da mi zakrpi hladnjak od grejanja, malo jedna cev napukla,nasao sam i koja, aluminijumski je
 
Pitanje...u poslednje vreme pri prvom startovanju i po hladnijem vremenu kada uključim grejač ne čuje se onu "puf" kada kapne nafta na grejač.Tako je ranije radio i to je bio previ trenutak za verglanje...Skinuo i proverio grejač - radi...Produvao one cevke i onu posudicu pored rezervoara, ali ništa...Grejač i dalje ostaje suv...Šta može biti problem ?
 
'Ajde da ponovim...pre je radilo normalno...dakle, grejem par sekundi i čuje se to legendarno "puf", zaverglam i pali kao mina...Od zimus toga nema...promenio grejač iako je stari radio, ali sam mislio da je oslabio...Međutim i dalje isto....grejač se usija,. ali se ne zapali...Kada prsnem pre grejanja malo spreja, čuje sto jebeno "puf"...Dakle nafta ne dolazi do njega...
 
Ja sam shvatio da nafta uopšte ne dolazi do grejača tako da grejač nema šta da propusti,pogledaj sve negde je nešto začepljeno,on dobija naftu od povrata u rezervar skini onu budžu gde dolazi cevka za povrat verovatno se tu skupio neki talog i začepio dovod
 
Baš to...ali sam sve proverio...naravno da ću još jednom...ali 'ajde rekoh da se javim i ovde...više glava - više misli od jedne.
 
Ima li neki namenski radapciger za vadjenje ovog lezaja tocka na Belarus-u 892?
Osovina je predugacka, pa ne mogu obicnim alatom da dodjem do lezaja. Pokusao sam nesto da napravim, ali nije islo. Ako ne bude kise sutra, pokusacu ponovo da napravim, ali ovog puta malo jace. Ili postoji neki namenski bas za ovaj posao?
20211205-145353.jpg
 
Nazad
Vrh