Servisiranje traktora

Evo jedan zanimljiv link pa pogledajte, na 5.55 se lepo vidi sistem kočenja, dvokružni i jednokružni, pa ako neko radi vazdušnu instalaciju dobro će doći da vidi gde šta ide.
 
Slučajno sam naleteo na video klip, malo sam se razmišljao da li je za nikad ovako ili za zabavu. Ipak ću ga ovde postaviti jer se radi o servisiranju traktora pa vi procenite kakvi likovi rade u remontnom centru u Dobanovcima
Ovaj Uroš ne da je smešan i čudan voditelj nego nema veze sa vezom. Znači sa imt menjačem se nemojte hvaliti pred devojkama kako brzo šaltate nego polako sa njim. U svakom slučaju nasmejao sam se lepo


Znači "uzrok crkavanja gornjeg vraila je čo imali smo jednu priliku koju je čovek ima veliku rasturivač djubreta mmmm i brdovito je tamo kod njega. Medjutim dešavanje što crkava gornje vratilo je uzrok gubitak ulja u menjaču, jel on kad ide pod velikim gasom to je veliki rasturivač od 5 tona..." ovaj je kao Dačić kada je pokazivao Kalemegdan
 
Da, jeste... To si dobro primetio, samo ne znam kako nisi video u kakvim uslovima rade ti ljudi pa to prokomentarisao. Slika ove radionice je tužni pokazatelj gde je dospeo taj IMT i gde je nekad bio. Ne zavaravaj se, sličnu sudbinu delimo svi mi što se bavimo poljoprivredom. To niti je za zabavu niti za nikad ovako.
Ja nigde nisam video da je neko ulazio u radionice i sa majstorima govorio o problemima na hidraulici, menjaču, motoru,itd... sem Uroša. Valjda to nije kul biti među običnim ljudima koji baš se i ne snalaze pred kamerama ali znaju da urade svoj posao. I pored svega se i dalje bore bez obzira i na uslove i na okolnosti. Uostalom, kao i svi mi ostali....
 
прави мајстор зна свој посао и недозволјава да се исмејава
 
Da baš ste lepo to primetili to sam ispustio da napišem.Pravi majstor i onaj koji bar malo drži do sebe ne dozvoljava da mu radionica ovako izgleda. Kao da je pala omanja atomska bomba. Uz svo dužno poštovanje ali ja im ne bih dao da mi ovde bilo šta popravljaju
 
Da li neko zna da li se kvari alternator na traktoru IMT542 ako se u toku rada skine klema sa mase i kakav eventualno kvar izaziva? Radi se o iskrinom original alternatoru...
 
u toku rada nebi trebalo skidati klemu ili da bude veoma labava. kvar je vecinom ili diodni most ili regler. akumulator u ovoj kombinaciji se ponasa kao kondenzator i nedozvoljava nagle promene napona i strujne udare takoreci balansira .
 
A kako to nekad se kvari a nekad ne jel to zavisi od konkretnog alternatora ili ne? Ja imam iskustvo sa automobilima gde sam skidao akumulator u toku rada i nikavih problema nije bilo...ovde pak na traktoru izgleda da je doslo do kvara posto od tad ne puni..
u toku rada nebi trebalo skidati klemu ili da bude veoma labava. kvar je vecinom ili diodni most ili regler. akumulator u ovoj kombinaciji se ponasa kao kondenzator i nedozvoljava nagle promene napona i strujne udare takoreci balansira .
 
Nzm da li na pravom mestu postavljam pitanja, ali nema veze, ispravite me :) . Poceo je da me nervira prekidac migavaca na mom traktoru. u pitanju je IMT 539. Predprosle godine sam promenio prekidac iz razloga sto nije hteo lepo da ukljucuje, morao si da pritisnes prekidac na dole da bi dobio kontakt. Kupio sam u autodelovima nov i platio ga oko 600-700 dinara. nisam toliko palio migavce i opet me isto tako zeza. pa sam hteo da pitam da li je neko odradio vatijantu ukljucivanja migavaca na polugu, tj na raketu, kao u vojnim kamionima? konkretno, ja bih pokusao da ugradim ovaj prekidac od zetora,

foto_16211%20(3).jpg


Na mesto starog prekidaca bih stavio ampermetar ili neki drugi sat.
Da li bi mogao da se nabudzi ovaj prekidac na moj traktor ili ne?
 
Poslednja izmena:
што неби могло ја сам на прошли 539 ставлјао сличан од дајца
 
Jel ti nije smetalo posle da podmazujes volan? Da li to od dajca ima isto ovoliko funkcija kao i ovo od zetora?
 
Ja sam na imt 560 stavio prekidac sa malog tama t60.Kupio u Rumi na vasaru za 500,00din. Povezao sam samo zmigavce,ostalo mi je sve u ispravnom stanju.Kako sta otkaze tako cu i prebacivati.
 
Sluzi dobro,ali uvek ima nesto da zeza.Cini mi se da mu pusta ulje na prednjem desnom tocku.Pokusali su da ga na brzinu izlece ali nisu uspeli.Ostalo je da se radi u toku zime. Dalje neznam
 
Nazad
Vrh