Servisiranje traktora

jer su kod Vas ovi ležajevi ispali buričasti.
Da li sam prvo napisao: Aksijalne uzmi valjkaste,T-126 bi trebalo da im je oznaka. Mani one kuglične...
Da li je cika ACA napisao: valjkaste-prvi put cujem za valjkaste na rukavcu???
Da li sam posle napisao i okačio link sa slikom: Buričasti-valjkasti..... Postoje itekako. Evo tu se vidi http://www.zivko.co.rs/index.php?o1=...enoj%20rundeli
Da li ste me ispravili: I jedna ispravka nije buričasti nego samo valjkasti, a to je velika razlika.
Da li sam priznao grešku: Moja je greška što sam pomislio da se možda na makedonskom jeziku kaže buričasti umesto valjkasti.
I gde su oni kod mene ispali buričasti? Da nisam okačio link sa slikom složio bih se da pišem polovično ovako se ne slažem. Ono sa čim se slažem je da sam pogrešio što sam u naziv valjkasti dodao buričasti. Ali nigde nisam napisao da su to isključivo buričasti ležajevi.

Pocerina nije teško imati dokumentaciju. Internet je čudo. I nije to razlog što sam pogrešio pri imenovanju te vrste ležajeva. Razlog greške je što sam pomislio da se možda kod cika ACE drugačije nazivaju ti ležajevi. Znači dodao sam buričasti na ono valjkasti i kasnije video i sam da sam pogrešio.
 
Poslednja izmena:
Mnogo još treba da učite o vrstama i korišćenju kotrljajućih i kliznih ležaja, a tu vam neće pomoći samo internet nego i neka literatura i godine rada sa njima!
I zato ako nešto ne znate onda je najsigurnije da pitate.Naći će se neko da Vam objasni neke stvari u vezi ove oblasti.
 
Kako ljudi da znaju da kupe, kada ni majstor, a takodje ni prodavac nisu upuceni u strucne nazive delova.
 
Za to su krivi trgovci je svako svašta prodaje, a ne poznaje robu, a kamoli da zna kako se montira.Postoji način ali je komplikovan za objašnjenje.:ppozdrav:
 
Pa dobro, ne mogu svi sve znati.
Vazno je da ima dela da se kupi, a nekako ce se namontirati. :ppozdrav:
 
Mnogo još treba da učite o vrstama i korišćenju kotrljajućih i kliznih ležaja, a tu vam neće pomoći samo internet nego i neka literatura i godine rada sa njima!
I zato ako nešto ne znate onda je najsigurnije da pitate.Naći će se neko da Vam objasni neke stvari u vezi ove oblasti.


Ja imam znanje i literaturu a ove ležaje gledam samo na net. u trgovini nema kod mene.Pitao sam sinisa1979 dali postoje takve ležaja(ja kad sam sredzivao prednji trap na imt 560 raspali su mi se one obicne aks. u toku montaze).Covek mi je odgovorio da postoje, e sad dali su buricaste ili valjkaste meni nije bitno, shvatio sam poentu da postoje kod nas,da ljudi montitraju na traktore i tacka.
Dzaba si napao coveka!
sinisa1979 zahvaljujem se.
 
Kada imate znanje i literaturu zašto se onda raspitujete?
Nisam ja nikog napao nego sam samo ispravio veliku grešku koju je gospodin napisao, a on je hteo da se svadja.Za svadju je potrebno dvoje jer se sam sa sobom ne može svadjati, a ja sam mu pomogao u tome da ima sa kim da se svadja.Ako imate još nešto da napišete predjite na PP da ne gnjavimo ovaj narod.
 
cika ACO nije me g-din Panonstib napao nego me sa pravom ispravio. Moja je greška što sam krivo shvatio vaš post ali ispravljen sam i sve je ok. I nemate potrebe da se izvinjavate jer niste vi pogrešili. Ali da sam se hteo svadjati g-dine panonstib.... Odakle vam to? Nijedna rečenica mojih postova nije završila uzvičnikom a kamoli bad smiley-em ili slično.... Molim vas,ni ja vama nisam ništa prišio pa nemojte ni vi meni.
 
Ma hajte molim vas nema potrebe da se izvinjavate! U ovakvom vidu komunikacije lako dodje do nesporazuma. Uostalom ja sam taj koji je zbog toga i pogrešio. Mislio jedno a napisao drugo a nisam se ispravio.... Bitno da se gradivo utvrdilo. U rodu i 558 ide T-126 buriča.... Šaaaalim se!!!! Valjkasti T-126!
 
Evo malo literature o lezajevima.Inace za te kako se kod vas zovu (buricasti lezaji) kod mene zovu bacvasti lezaji.Inace bure kod mene je valjkastog oblika,a bacva je jajastog oblika.Bacvasti lezaji su jajastog oblika.Zato se i zovu bacvasti lezaji.Izvinjavam se ako me neko pogresno shvati.Zelim samo da kazem naziv ovisi od mjesta zivljenja.Sta je pravilno nije bitno.Bitno je da se razumijemo sta hocemo.
snap20130312at180539.png

snap20130312at180558.png

snap20130312at180621.png
 
Ako može jedna pomoć

Naime treba da zamenim semeringe br 19 ali nemogu da izvadim čaure br 20 pa ako neko zna dali postoji neka caka bio bih zahvalan .Traktor je New Holland TM 120 . Imam i alat za izvlačenje čaura ali neće da mrdne .
351u44i.jpg
 
Sad kad sam sredjivao traktor za sezonu i menjao ulja i filtere primetio sam da mi rdja malo nagriza hladnjak ulja od isparenja iz akumulatora koji je odma ispred hladnjaka. Ima li neko predlog kako to da se reši i da li može da se očisti i ofarba to i čim ?
 
Nazad
Vrh