Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Kako su se pokazale sejalica sa jednim diskom, ima li neke prednosti u odnosu na dva?
 
Milane, okrpi to sa limom. Biće lakše i jednostavnije.
Tako je, Diklofen. Dva diska su zakon i za redukovanu obradu i za klasičnu ako gledamo i finansijsku stranu. Odnosno postoje oni ulagači koji još bolje rade radnju (e jbm mu sisu zaboravio sam kako se zovu) kao što ima Horš)), ali to onda zahteva potpuno drugačiju obradu zemljišta, oruđe.... a to teško može sebi priuštiti jedan običan poljoprivrednik. Samo polu tajfun i tajfun...
 
Poslednja izmena:
Sejalica za direktnu setvu,jel je video neko uzivo ?

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Ovako gledajući sa klipa, prvo što mi se ne svidja, to je kako su učvršćeni ulagači semena, drži ih sigurnosni sraf od 8mm, ne izgleda mi veći, što bi pucalo u malo tvrdjoj zemlji svako malo, i mislim da je bolje da ima neki sistem opruge, da mozes da malo i živi radni organ. I nije videlo rit, ni setvu u tuluziniste pa mi ni ne izgleda nesto pouzdano, da se kupi ovako na slepo, bez probe. Drugo, donja šapa je navarena, i kad se potroši mora se seći, pa nove navarivati, što je po meni za'ebancija. I treće, ne znam može li ovo izdržati brzinu setve kao diskosne sejalice, koja se kreće oko 10km/h.A i mnogo košta, oko 12000e+pdv od 3m. Nije loša zamisao, ali eto, ja sam skeptičan za te pare.
 
Pozdrav.Dali ima neko cupant(drzac)za ponistivac tragova od imt sejalice?ne mogu da postavim sliku da pokazem na sta mislim.
 
Dobrinčan javi mi se u pp i ostavi mi broj pa da se čujemo i objasniš mi kako radiš sa sejalicom. Hvala.
 
Ovako gledajući sa klipa, prvo što mi se ne svidja, to je kako su učvršćeni ulagači semena, drži ih sigurnosni sraf od 8mm, ne izgleda mi veći, što bi pucalo u malo tvrdjoj zemlji svako malo, i mislim da je bolje da ima neki sistem opruge, da mozes da malo i živi radni organ. I nije videlo rit, ni setvu u tuluziniste pa mi ni ne izgleda nesto pouzdano, da se kupi ovako na slepo, bez probe. Drugo, donja šapa je navarena, i kad se potroši mora se seći, pa nove navarivati, što je po meni za'ebancija. I treće, ne znam može li ovo izdržati brzinu setve kao diskosne sejalice, koja se kreće oko 10km/h.A i mnogo košta, oko 12000e+pdv od 3m. Nije loša zamisao, ali eto, ja sam skeptičan za te pare.
Jel ona od zlata pa tolike pare

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Pozdrav kolege, jel ima neko voljan da mi uslika unutrasnjost olt game, onaj deo za podešavanje kolicine semena i setvenu plocu? Kod mene je to nesto prepravljano pa bi da napravim kako treba.

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Imam ja gamu 18 iz 1984 godine ali neumem da izbacim slike jedino da ti posaljem na viber.
 
Kako su se pokazale sejalica sa jednim diskom, ima li neke prednosti u odnosu na dva?

Mi imamo sa jednim diskom i mogu da ti kažem da su jako dobri već nekih 5-6 god je kod nas sejali smo i u loše pripremljeno i ništa nije kasnije nicao. Koji nisu to koristili mogu da pričaju bajke i prazna mesta ali u radu su dobri možeš misliti koliki potis ima po redu da preseče stabljiku od suncokreta a vidi ovi izvikani sa dva diska ili ispravljaju stabljike ili preskoče vidja se svašta ali praksa je drugi svet. To ti je kao nekad svi su zimi bežali od lade i zadnje vuče jer je bio jako nezgodan za vožnju po klizavom, ali sad ovi noviji strani ništa ne zaostaju čak su u nekim slučajevima bolji od prednje vuče. Tako i sa sejalicama kad neko vidi nešto pa je posle tog svatanja da je sve tako na svim. Jer nije sve jedno kolko je razlika između prednjeg i zadnjeg reda većina kreće od IMT gde je 20 cm što si više udaljeni manje guši i veći pritisak postigne na zemlju.
 
Nazad
Vrh