Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Juce sam na terenu u Zenevi slikao ovu kombinaciju.


2qa7d5u.jpg
xcrl1i.jpg
 
*bikacan* samo sam probao onako bez semena.jako dobro ide u zemlju,nema potrebe duboko tanjirati,posto bas fest sece zemlju,nisam ni ja verovao kad su mi pricali koliko su dobri ovi diskovi.slikacu kad budem poceo setvu...
 
sad sam kupio sejalicu,da bi mogao posejati zito,jer imam neku staru a imam puno sejati,pa reko da uzmem nesto sire i bolje.i naleteo na ovu.u dobrom je stanju,samo sto je farba izbledela pa ajd reko da ofarbam.iduce godine ocu da uzmem nesto novije,pa zbog toga ocu ovu da prodam.sad nisam imao ::novac:: za vecu i noviju. nisam ni pitao prodavca od cega su diskovi.
 
Vraćajući se danas sa terena iz zapandne Bačke svratim kod jednog uglednog paora i vidim pripremljen setveni agregat i kažu ako vreme dozvoli sutra počinju sa setvom pšenice:
10102012025edited.jpg
 
Gospodine panonstib,kako je ta sejalica zakacena za poluproizvod?
Mislim sejalica tako renomiranog proizvodjaca,na poluproizvod...
 
Da li ima razlike u setvenom aparatu izmedju ove sejalice koju je gdin Panonstib postavio i Olt gama 18?I koje su ako ima?
 
Mnogo ste mi pitanja postavili za ovo kratko vreme, ali ću pokušati da odgovorim na sva:
1.Pa i ovaj je crven, ali nisam gledao ko ga proizvodi inače je bio odrenut ka zapadu.
2.Da li je poluproizvod ja to ne bih znao jer nisam radio u kontroli kvaliteta u proizvodnji traktora da bih mogao dati takvu prcenu.
3.Isti je setveni aparat kao na Gami 18 odnosto OLT je iskopirao ovaj setveni aparat.
 
Što se Vi gospodine osećate prozvanim?Ja nisam rekao gde sam ovo snimio.Možda je to u nekoj drugoj avliji jer ja sam bio u Mladnovu, a ovaj setveni agregat sam slikao negde uz put.Tovariševo nije baš uz put, već moram da skrenem sa puta pa preko Obrovca da dodjem do Tovariševa.
 
Evo i ja se ponovio samo nisam imao vremena da postavim slike na forum,prvi utisci o sejacici su fenomenalni,ne ostaje semena nista napolje sve lepo ubacuje u zemlju,sve u svemu odlicna sem sto ima jednu manu,jako je teska i prazna a kamoli plus seme (600 kg semena stane danas izmereno),tako da njihova preporuka za ovu sejacicu da je potrebno 30 kw snage pada u vodu evo i par slika sa cime sam morao da sejem...:osmeh:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]


www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Nazad
Vrh