Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Nije no-till setva jer se ispred sejalice nalazi kratka tanjirača Catros, a iza pneumatska sejalica za strna žiza AD-P.
Zna se šta je no-till obrada, a ova kombinovana mašina to ne radi.
Može u ne obradjeno ali kratka tanjirača izvrši obradu i zato nije n-till
 
Možemo raditi samo nije no-till obrada, nego redukovana obrada.Kratka tanjirača u ovom slučaju Amazone Catros obavlja obradu zemljišta, iza tanjirače ide valjak i onda ide sejalica.Znači ovo je kombinovana mašina kao ono što Vi isporučujete roto-drljaču za koju se kači sejalica i u jednom prohodu uradi setvu.
 
Secas se sto sam te pitao pre neko vece. Za JD 750A ona je no-til a ona gaspardo direkta ona je ?

---------- Poruka napisana u 23:55 ---------- Prethodna poruka je at 23:54 ----------

Ova psenica gore je posejana sa JD 750A.
 
Planiram da za dogodine kupim sejalicu za zito,neku veceg zahvata,jer mi je ova sto sada imam postala mala...interesuje me neka od 3,5 ili 4 metra....i na koju bi mogao da ide sistem za stalne tragove(neznam na kom principu radi)da li ima neko neku preporuku,da napomenem polovna masina mi treba
 
Najbolja ti je Nodet 3m . Ili 2x 2.5m i napravis sam jednu od 5m . Sistem za stalne tragove moze biti mehanicki i moze biti elektricni. Nema svaka polovna Nodet taj sistem.
 
Gledao sam jednu olt sigmu(pisao sam o njoj ranije)ali je prodata,nisam je uzeo,posto je trebalo dosta uloziti u nju,pa ne bi bila spremna za setvu,da li na nju moze da se nabaci sitem za stalne tragove?zaboravio sam da kazem,interesuje me samo sa diskosnim ulagacem
 
Planiram da za dogodine kupim sejalicu za zito,neku veceg zahvata,jer mi je ova sto sada imam postala mala...interesuje me neka od 3,5 ili 4 metra....i na koju bi mogao da ide sistem za stalne tragove(neznam na kom principu radi)da li ima neko neku preporuku,da napomenem polovna masina mi treba
Planiranje sejalice sa mehanizmom za stalne tragove počinje izborom prskalice,jer stalni tragovi zavise od nje,kolika ti je grana na prskalici?
 
Planiram da za dogodine kupim sejalicu za zito,neku veceg zahvata,jer mi je ova sto sada imam postala mala...interesuje me neka od 3,5 ili 4 metra....i na koju bi mogao da ide sistem za stalne tragove(neznam na kom principu radi)da li ima neko neku preporuku,da napomenem polovna masina mi treba

http://poljoinfo.com/showthread.php?4368-Pšenica-2011-12&p=389211#post389211

Pokušao sam objasniti u mom postu kako je riješeno na amazone d7, vjerujem da je i kod drugih sijačica isti ili sličan sistem - mehaničkih jel.
 
Nemam sa cime da nosim 6 m :Da nemam ni toliko para :D
@Mindjusar koju sejalicu mi preporucujete,normalno da je neka razumna cena?
 
Za 12m prskalicu nemaš puno izbora a da je mehanički sistem za stalne tragove,samo 4m,jer ako bi sejalica bila 3m,trabalo bi 4prohoda sejalice za 1prohod prskanja,samim tim bi dva kolotraga bilo u dva prohoda setve,a to bi bilo ne baš idealno zbog sastava prohoda sejalice,ili proširiti-promeniti prskalicu na 15m,pa sejati sa 3m sejalicom
 
Ne moze na svaku sejalicu da se postavi. Moze da se postavi samo na onu na koju je vec unapred bilo predvidjeno za stalne tragove.
 
@topalovic
Imam ,,Isaria" sejalicu od 2m.
Za moje potrebe odlicna,precizna,laka za odrzavanje.
Koliko vidim u oglasima i jeftina .
 
zdravo svima.gde mogu naci za olt sejalicu kos za seme?dobio sam neki broj iz zrenjanina,ali tamo nemaju...
 
Nazad
Vrh