Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Milos . Ubaci sejalicu u brzu ( stavi duzi straf tamo gde pise GV) , a za dalje snadji se , dok je ja ne snadjem da ti dam tacne informacije.
 
Danas sam ,,normirao" sejalicu ,,Isaria" kako je kolega mindjusar objasnio.
To je najprostijeje i ujedno najtacnijije izracunavanje setvne norme.
Da li neko znagde mogu da kupim spoljnu gumu 4.00-16 za moju sejalicu u mojoj okolini(SM,RU)
 
Radi se o sijaćici Nardi 3m,i nismo nikako radili sa njom,ali ove sezone budemo,pa me interesuje pošto nismo dobili nikakvo upustvo za rukovanje kako se dotićnoj šteluje kilaža pri sijanju:sta:
URL]
img0625fc.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
@mindjusar
Hvala druze!
@YTO Muratovic
Prostudiraj post kolege mindjusara na ovoj strani!:ppozdrav:
 
Ima,ima u Rumi.Conti 5500din.
Da li je nikla psenica sto si sejao Agriom?:ppozdrav:
 
dva dana nisam bio,mislim da sad već jeste,danas je 16.i dan od početka moje setve,na 14.i samo na uzglavnicama naziralo,ništa nevalja HEHEHE
 
kupio sam ovu sejačicu pre nekoliko dana,e sad,dali neko zna nešto više o ovoj sejačici i kako se određuje norma setve pomoću ove tabele.
wrgbie.jpg
[/IMG]
18evt3.jpg
[/IMG]
ri8a4w.jpg
[/IMG]
 
A i B ti je fino podešavanje a C i D su ti pogoni sa strane koliko se vidi brojevi sa strane odnosno po obodu kruga orjentaciona količina semena pojedini kultura a koje su po redosledu ? gogle translate pa probaj, možda negde i nađeš rešenje kompletnije.
 
Pomoglo je,dobio sam to i od gospodina panonstib na pp, ima nekih nijansi al to je to.Hvala svima i castim pice kad se vidimo:ppozdrav:
 
Verujem da je masina dobra. Inace ima izgled za africko ili rusko trziste. Ne mogu da verujem da toliko zaostajemo u industriji. Zar nasi u 21vom veku jos uvek nemaju masine za savijanje lima. Nego pustimo to po strani.


Kazi nam ti kakvi su tvoji utisci? Kakpo pokriva seme , kako seje (kg/he) itd. ?
 
Nazad
Vrh