Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Verujem da je masina dobra. Inace ima izgled za africko ili rusko trziste. Ne mogu da verujem da toliko zaostajemo u industriji. Zar nasi u 21vom veku jos uvek nemaju masine za savijanje lima. Nego pustimo to po strani.


Kazi nam ti kakvi su tvoji utisci? Kakpo pokriva seme , kako seje (kg/he) itd. ?

Seje ekstra precizno, bukvalno u kilu je mozes podesiti i krajnje jednostavno, seme pokriva dobro, a sto je najbitnije i ulaze ga u zemljiste ekstra dobro, jer torzija radi posao brilijantno. Probao sam da sejem i u nediran capur, i tu je posejala bez greske.:osmeh: A apropo oznacenog teksta u citatu gore, mogu samo reci dau skorije vreme vecu glupost nisam procitao. Izvini, jel trebao studio Pininfarina da dizajnira sejalicu:haha:? Ova masina je za one tvoje svemirski brod i nema dalje diskusuje.
 
Ako se misli na markere, naravno da ih koristimo, u slucaju sa slike se radi o zavrsnom prohodu te nisu bili potrebni.
 
Dragane ja sam bio u fabrici kod prijatelja koji je inače i sin vlasnika i mogu ti reći da su opremljeni sa mašinama kao ovi u Cernu što traže čestice.
Sve je kompijuterizovano i radi se sa maksimalnom preciznošću.Plazma koja je koštala oko pola miliona eura odrađuje posao.Gledao sam lično kako radi i zinuo sam ko tele.
Ima i tim inžinjera koji rade kompijuterske šeme za plazmu.samo softver je koštao oko 10000 eura i ima 30 zaposlenih.Njihov posao i rad uopšte nije za potcenjivanje.:ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 19:36 ---------- Prethodna poruka je at 19:35 ----------

Da li neko zna kakve su sejalice privatne firme Pla-met iz Zrenjanina? To je kopija Imt-ovih. Od 23 reda košta 2500 evra.
Moj ti savet da bežiš od toga ,bolje kupi neku polovnu ili dodaj još malo pa kupi iz subotice.
 
Lalo i ti Army je nisam hteo vas da vredjam , a vi odma se ljutite.

Darko sta ce ti kopija IMT-a . Po meni sigurnije je da se kupi IMT , nego neka kopija .
 
Bio i ja i uverio se. Inace za ljude sve pohvale, danas imao mali problem sa nagaznim tockovima, oko podne zvao Bojana a u 17 h dobio celu garnituru novih sa ispravljenom greskom. Takvu podrsku kod drugih bi tesko dobio.
@dragan 82
Di se bre ljutim, puk'o sam od smeha.
 
Ja se ljutim na nji sto ne mogu da ih prodajem ovde svajcarcima. Moraju da ubace u proizvodnji nekog dizajnera.
 
Jos jedna greska, veliki deo Agrijinih zitnih sejalica se izvozi za Austriju, pa ako su njima dobre zasto ne bi bile i Svajcarcima.
 
Ma moram da dodjem i da vidim sa njima sta mogu da urade za ovo trziste. ali ipak IMT je blizi svajcarskom trzistu , nego bilo koji privatnik kod nas.

Malo je specijalno njihovo trziste. Skoro da vise ne kupuju takve sejalice. Najvise se trenutno ovde prodaju sejalice koje se postavljaju na RD, kao sto ima nas kolega YOGI. I sejalice za direknu setvu.
 
@dragan82 Pa agria je perfekt sijačica za naše ratare u hrvatskoj bolja ne treba, ali svatko bi amazone, tetku osla osovina na amazone nova sa svime 250€ ja Imt 634,23 sredio cijelu za 250€ i posijo njegovu cijelu tablu i jos okolo komadiće oko 55kj pšenice, meni se Imt sijačica isplatila i ne namjeravam ju mjenjat za ništa jednostavno meni bolje ne treba !
 
Očekivao sam negativne odgovore.. U planu mi je isključivo nova sejalica. E sad da li kupiti IMT, Agriu ili Majevicu... Ove sezone sam sejao sa drugarovom sejalicom imt od 23 reda. Izuzetno je precizna.
 
Ma znam ja koko radi IMT mi smo imali IMT 22god i prodali smo je letos , jer ipak Nodet je neprikosnoven nekada Nodet , sada KUN. Amazoje je odma tu u rangu. Sto se tice IMT je sasvim ok , ali ipak uvek postoji bolja. I kad bi neko mene pitao , ja bi izmedju svih privatnika izamrao IMT.
 
Dragane prave oni i sejalice za direktnu setvu ,cena je oko 10000 eura što mislim da je za Švajcarce,Austrijance,francuze dosta povoljno.
 
Ma gde da dodjem , kad ne mogu ni kod mene kuci da idem. Dosao bi ja vrlo rado. Aj objasni mi razliku?

Talijanu daj mi neku sliku tih sejalica za direknu setvu.
 
Nazad
Vrh