Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Zna li neko nekog majstora u padini za remont zitne sejalice one okrugle imt 3 metra? Naime sejalica mi je u padini vec godinu dana ceka remont i nije jos gotova, zovem danas coveka kaze nije ni siguran da ce uspeti da uradi. A setva ce brzo....
 
Bas sam pre neko vece iz dosade vrtio oglase i gledao zitne sejalice. Da hocu da kupim ne bi znao za koju da se odlucim,sve mi nekako slicno izgledaju i na isti kalup uradjene.

Nego da li neko pravi onu branu za imt sejalice?
 
Jeste, ali meni ta nije bas praktična, zbog nosenja, voznje u rikverc… Ja sam ovom zadovoljan, lepo radi, ako pukne neka opruga zamenicu je nije skupa, prosle godine nije ni jedna pukla, posejao sam 70kj.
@Dobrinčan nisam bas tacno siguran, ali mislim da je do 10 hiljada dinara sve, od 3m je moja sejalica.
 
Pa nije problem da slikam,ali kad budem izvukao sejalicu iz supe,trenutno joj ne mogu ni prici,pogotovo zadnji deo gde treba da se slika.Slikacu kad je zakacim za traktor,mada ce to biti tamo pocetkom oktobra tek.
Pisao sam mislim prosle godine o ovoj brani,nije to nista posebno,to je bila prvenstveno vucna brana 4m sirine,ja sam samo isekao iz nje deo sirine koliko je sejalica,ali takodje je skracena malo po duzini ,bas zbog toga da ne visi po zemlji kad idem u rikverc.Ja na sejalici imam onu dasku da se stoji na njoj,pa sam tu i zakacioi zavezao nekako tu branu,nista posebno,nisam nista vario,to radi godinama tako bez problema.Neki L profil bese ima na njoj na delu do sejalice,tj do daske,ali posto sam prosle godine zakacio za neke panjeve,iskrivio sam taj L profil sve u osmice,mozda cu to srediti malo sad pred setvu da lici na nesto,ali svejedno radi isti posao i bilo pravo i krivo i ovako i onako...to je i prednost te brane,samo je trebas vuci i ona radi uvek isti posao,ne okreci se.
 
Пријатељ је направио брану од гумене транспортне траке, направио на сејалицу носаче ушрафио је, а у траку је уврнуо у цик-цак шрафове 60мм целом ширином и дужином. Лепо затрпава семе и остаје равно као заглађено за сејалицом.
 
Da li je ovako dobro namesten mehanizam?
76a85e5ef6f647b34b03d100357d2136.jpg


Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
@IMT539'98
Trebalo bi da jeste. Ne vidim deo gde beli točkići naslanjaju u lim... da li tamo ima nekakav prorez u čega oni ulaze? Škljocni sliku tog dela, a ja ću slikati menjač Gungor sejalice iznutra pa ćemo uporediti.
 
Nazad
Vrh