Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Pozdrav,planiram kupovinu polovne sejalice za psenicu davno smo imali olt pa je zavrsila kod drugog ortaka a mi smo radili sve ciklonom,pa sada razmisljm sta uzeti za svojih 10 ha,Amazon,Nodet ili IMT ,zamolio bih sve kolege koji imaju sejalice da prenesu iskustva dobre i lose strane ovih sejalica a moze preporuka i za druge, svaki savet je dobrodosao ///unapred hvala
 
IMT zaboravi ako imaš iole moćniji traktor. I zavisi da li ćeš sejati u kombinaciji sa rotodrljačom (onda može i IMT, ako mora), kratkom tanjiračom ili u notilu.
Traktor, način obrade, vrsta i konfiguracija zemljišta su presudni faktori.
 
Planiram, oranje drljanje sejanje valjanje kembrdzom ,kod nas je zemlja dosta teska a traktor i su 39 i 75 ks
 
Imao sam sijačicu IMT 23 reda. Kad sam ju kupio nitko sretniji od mene. Napravili smo kompletan remont, stavili hidraulične markire na sredinu, iza grablje, svijetla, svijetlo u sanduku (kad se sije noću da se vidi na onom malom prozorčiću kad je sjeme pri kraju), 4 poništavača traga... Uglavnom sijala je prilično precizno što se tiče norme sjetve (žito, ječam), ali dubina je problem. Kad je odlična priprema posije fino i grablje to relativno dobro pokriju. Ali kad je priprema lošija i pogotovo na težim tlima onda nije radila dobro. Naj veća mana je dubina sjetve. I sa naj više nategnutim federima i na naj većoj postavljenoj dubini u tim (imalo lošijim) uvjetima bio je problem dubina sjetve. Ako se dobro sjećam pritisak po jednom disku je bio cca 14 kg što je malo. Prošle jeseni sam ju prodao u vrlo dobrom stanju za 500 eura. Nakon rada sa novom diskosnom (dva diska) sijačicom i rd sam se preporodio. Drži zadanu dubinu, stisne i pokrije sjeme, nicanje milina.
 
Može da se preradi, moja je išla na 2 creva.
Po slikama deluje da je skroz kompletna i da ima sve gume na nagaznim točkovima.
Cena je relativna, vredi tih para jer nemaš ništa drugo u toj klasi za te pare.
 
Koliko može da vredi žitna IMT sa 15 redova.
Oću da prodam moju makinu u dobrom je jako stanju, ležajevi svi novi, utegnuta, nove lule , kompletna plus, rezervne delove bi dao: lule pogonski zupčanik, i branu nove žice, nisam stigao da montiram
 
Nazad
Vrh