Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Pozsrav drugari pre neko vreme pitao sam za savet oko sejalica i dobio korisne savete medjutim ovde blizu mene nude mi sejalicu danske proizvodnje Nordsten nema diskove obicna sa lulama zanima me misljenje o njima dal da idem da vidim kakva je ili da je zobidjem . treba mi za 10 ha zemlje da ne radim vise ciklonom unapred hvala i pozdrav
Moj drugar seje već godinama sa takvom sejalicom i zadovoljan je. On odradi isto tako 10ak hektara pšenice, prošle godine je sejao i meni nije bilo semena od gore, a priprema je bila sve samo ne vrhunska jer je i jesenas bila suša.
 
Za takvu sejalicu mora biti određena dobra priprema bez biljnih ostataka odgore,naročito kukuruzovine zato što hoće da guši i hvata se između lula.Ko je ima zna šta je muka i kakva priprema mora biti.
 
Realno taj što seje 10ha nema čime ni da uradi pripremu kako treba, nego izmrlja malom tanjiračom 2-3x i to je to otprilike pa kako ispadne.... A naravno da mu je skupo da plati i kvalitetnu pripremu, a kamoli setvu....
Pa ako nema jaku tanjiracu moze da uzore i podrlja, a svakako je bolje od setve rasipačem
 
Poslednja izmena:
Pa ako nema jaku tanjiracu moze da uzore i podrlja, a svakako je bolje od setve rasipačem
Nemam tesku tanjiracu imam polutesku drlacu .posto mi oremo ito najmanje 20 cm dubine pllug je757 prodjem drljacom jednom pa bacimo vestaka i jos jednom drljaca tako da je prilicno dobio uradjeno.e sad kako bi sejalica radila neznam zato pitam
 
Nazad
Vrh