Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Kakva je sejalica AMAZONE D8-30 SUPER jel neko radio sa njom dali su dobre?
 
Kakva je sejalica AMAZONE D8-30 SUPER jel neko radio sa njom dali su dobre?

amazonke su sve dobre a toj amazonki je jedina mana mjenjač u kojem odu s vremenom jednosmjerni ležajevi a ima ih tri i komad ne možeš naći ispod 100e a što se tiče sjetve vrlo precizna i zahvalna sijačica
 
Pozdrav drugari!!!
Imam jedno pitanje za sve poznavaoce sejalica za psenicu!
Naso sam jednu iz 68-god, ali kao da nije koriscena, nije bas da nije, ali je ocuvana, i covek koji ju je dovezo iz CH, mi je prodaje za 650€. Radi se o sejalici NODET, e sad koliko lula, neznam, znam da moze da je vuce i nosi ferga.
Moje pitanje glasi, dali to vredi tih para, jer dosad nisam imao sejalicu za psenicu, i jos nesto ima neki brojcanik na njoj, kao kod prese za baliranje deteline, zasta mu sluzi on, dali za kilograme semena, ili u nekom proracunu AR-i?
Sejalica je zelene boje!
Unapred hvala svima koji bi mi pomogli !!!!:ppozdrav:
 
Evo ako mogu ja da pomognem.Naj verovatnije da meri predjeni put i kada pomnožite sa radnom širinom sejalice dobijete posejanu površinu.Predjeni put Vam je potreban i za "baždarenje" sejalice.Kod nekih sejalica u uputstvu se daje broj koliko treba da okrenete pogonski točak da bi dobili odredjenu površinu i izmerite "izbačenu" količinu semena i uz odredjene korekcije imate isejanu normu.
 
Nije bitno kakva je njiva. sejalica meri priblizno tacno. Samo ne treba preklapati sejalice .
 
Nije bitno kakvog je oblika njiva nego koliko se puta okrenuo točak koji prenosi broj obrtaja na brojčanik.Na kraju parcele se podigne mašina i projčanik ne radi nego samo kada je točak u kontaktu sa zemljom.Problem nastaje kada se dupliraju redovi i kada se seju uvratine jer se duplira površina:
 
Pridružujem se čestitkama ali bih imao par pitanja tj u vezi torzije koliko vidim sve baterije su povezane na jednoj osovini kojom se reguliše pritisak a samim tim i dubina setve šta se dešava na njivi koja je orana na slog pa se desi da baš preko tog sloga koji je malo višlji moraš terati sredinu selalice po meni ili će u sredini seme sahraniti na 15 cm. dubine ili će pošto ima točak iza svakog reda koji nedozvoljavaprekomernu dubinu biti kriv da na njega deluje tolika sila da se digne na slog i onda u tom slučaju pošto je torzija u pitanju redove van sloga držati uvis tj. neće ići u zemlju i seme ostaje na površini možda i grešim ali samo u slučaju da ta torzija po redu može da izdrži +- 10 cm. ispravite me ako nije tako, a ako je tako onda i kada točak naiđe na uzvišenje ponoviće se isto, još jednom ovaj zaključak donosim na osnovu slika koje ste postavili i čini mi se da je dosta jaka sejalica ali za uslove koji su dobri za setvu, ravna njiva kao tepsija, sitna priprema itd.


Tacno tako ! Bravo ! :ppozdrav:
 
Trnavac daj neku sliku te sejalice, pa onda cu da ti kazem da li vredi ili ne te pare.

Evo nekih mojih slika.

2cmrhfn.jpg
qnlqj9.jpg
 
Pridružujem se čestitkama ali bih imao par pitanja tj u vezi torzije koliko vidim sve baterije su povezane na jednoj osovini kojom se reguliše pritisak a samim tim i dubina setve šta se dešava na njivi koja je orana na slog pa se desi da baš preko tog sloga koji je malo višlji moraš terati sredinu selalice po meni ili će u sredini seme sahraniti na 15 cm. dubine ili će pošto ima točak iza svakog reda koji nedozvoljavaprekomernu dubinu biti kriv da na njega deluje tolika sila da se digne na slog i onda u tom slučaju pošto je torzija u pitanju redove van sloga držati uvis tj. neće ići u zemlju i seme ostaje na površini možda i grešim ali samo u slučaju da ta torzija po redu može da izdrži +- 10 cm. ispravite me ako nije tako, a ako je tako onda i kada točak naiđe na uzvišenje ponoviće se isto, još jednom ovaj zaključak donosim na osnovu slika koje ste postavili i čini mi se da je dosta jaka sejalica ali za uslove koji su dobri za setvu, ravna njiva kao tepsija, sitna priprema itd.
Podeljena je u tri segmenta, plus svaka baterija osciluje dovoljno tako da nema tih problema.
 
Pozdrav Aleksa!!!
Jel tvoja sejalica ko ona na slici sto je Dragan82 postavio?
Ako je takva, jesi zadovoljan njome, i koliko si je platio ako nije tajna ?
Unapred hvala !
 
Nije moja je veća.Video sam i na drugm sejačicama isti ili sličan brojčanik za učinak.Izvini što ti nisam ranije odgovorio bio sa zauzet.
5trnt3.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh