Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Deda lalo koliko vidim na slikama ova sejalica ima samo jedan disk ulagac,koliko me secanje sluzi takav sistem ima poljostroj iz Odzaka
 
Mnogo da bi se pisalo o tome!

Pa stvarno me zanima šta. Evo kod mene je već 10 godina. Nikakvih problema s njom, niti je popucana, a niti puca negdje.
Diskovi su odlićni, lijepo režu zemlju. Dosta precizno sije. Nikada nismo imali problema da je nama puno sjemena ostalo ili da je previše bacila. Godišnje sije oko 60-70 jutara. Ne samo moje.
U ono vrijeme je bila plaćena oko 2 000-2 500 eura. Naravno nova kupljena. Za te novce nismo mogli nikakvu kupit, a da je novo.

Jedino sam čuo da ove nove što prave, da nisu nikakve.... Ako mislite na te novije da su loše...
 
lalo čestitam na novoj mašini da te dugo služi
s obzirom da sam imao novu poljostroj koja je bila koliko vidim ista kao ova samo crvena izneo bih svoje iskustvo ukoliko je tvoja kao ova sa slike

33z4hz4.jpg

što se setve tiče bila je precizna ali
ove uške za kačenje lula su od nekih tankih limova koji su slabo zavareni u slovo U posle 30 lanaca smo baterije skupljali po njivi pa smo sve baterije prepravili tj ojačali kačenje za tu kutiju.
a cevi koje idu u produžetku su bile debljine 1mm zida i često su se krivile.
prodali smo je posle par godina jer je sve na njoj bilo jako tanano
nadam se da agrija nije štedela na materijalu kao poljostroj te godine mada mi deluju potpuno isto
 
Deda lalo koliko vidim na slikama ova sejalica ima samo jedan disk ulagac,koliko me secanje sluzi takav sistem ima poljostroj iz Odzaka
Topalovicu, daleko sam ja od dede, a sejalica ima ulagace sa dva diska, i verujte mi , sejalica samo vizuelno podseca na Poljostrojevu, a sve je daleko bolje uradjeno. A kacenje lula, hm, mislim da ni jedna konvencionalna sejalica na svetu nema jace kacenje. Slikacu je danas u detalje pa cete svi promeniti misljenje.
 
Gotovo je gospodine @Lala iz Banata
morate se sada javiti adminima da vam izmenu ime u Deda Lala mladji.
 
Pa stvarno me zanima šta. Evo kod mene je već 10 godina. Nikakvih problema s njom, niti je popucana, a niti puca negdje.
Diskovi su odlićni, lijepo režu zemlju. Dosta precizno sije. Nikada nismo imali problema da je nama puno sjemena ostalo ili da je previše bacila. Godišnje sije oko 60-70 jutara. Ne samo moje.
U ono vrijeme je bila plaćena oko 2 000-2 500 eura. Naravno nova kupljena. Za te novce nismo mogli nikakvu kupit, a da je novo.

Jedino sam čuo da ove nove što prave, da nisu nikakve.... Ako mislite na te novije da su loše...
Priključujem se odbrani IMT sejalice sa 23 diskosna ulagača.Moja je kupljena "polovna " 2000 godine.Polovna znači da je za predhodnih 5-6 godina posejala nekoliko jutara.Godišnje sa njom posejem 30-50 kj i do sada je zamenjeno nekoliko ležaja na diskosnim ulagačima ,i nekoliko osovinica koje nose ulagače.
Pre toga sam imao kvernelandovu sejalicu sa raonim ulagačima (istu ima član Paorpaor).Promenu sam morao da uradim zbog setve pšenice na tanjiranom suncukretištu,pošto raoni ulagači posle tanjiranja guše.O preciznosti setve imam samo pohvale ,pošto sam imao priliku da uslužno sejem, Čubar - Saturea hortensis ,čije je seme sitno kao mak.
 
Ne ulazim u kvalitet sejalice ,pošto je nisam ni video ali ovo mi je zasmetalo
 
Netreba feder platna kada je guma izmedju delova koje drzi sraf.
Lalo koliko je zahvat sejalice i koliko je novaca bila?
 
to je već nesto drugo
koliko vidim to je neka vrsta torzije i stvarno nema veze sa poljostrojem
odrađeno je muški kačenje i kutije koje nose diskove su debelozidne
a ona sa slike koju je stavio panonstib je ista poljostroj pa me je to pobunilo

samo mi je to bila zamerka ali vidim da je to kako treba tako da su ostale samo reči hvale i da te dugo služi:bravo:
 
Ja imam Nodetovu sejalicu pod supu vec 3god , a moj brat radi sa IMT. Ali konacno ce morati da prodje na Nodeta , jer je skoro prodao IMT. Ja josuvek nisam imao prilike da radim sa Nodeta i neznam puno o tome. Ali Vidi se razlika u izradi masine iz daleka.


Lalo prolazi su obavezni u Psenici , jecmu , grasku i u svemu ostalom. Ako kazes da nisu , onda nam objasni kako prskas te useve , a da budes 100% precizan (da ne prskas 2x na isto mesto)?
Iz tvojih postova zakljucujem da se razumes u obradu zemlje pa mi nije jasno zasto je sam neradis kod kuce nego si otisao u Svajsarku da tamo cistis dvorista i svinjce:osmeh:
 
to je već nesto drugo
koliko vidim to je neka vrsta torzije i stvarno nema veze sa poljostrojem
odrađeno je muški kačenje i kutije koje nose diskove su debelozidne
a ona sa slike koju je stavio panonstib je ista poljostroj pa me je to pobunilo

samo mi je to bila zamerka ali vidim da je to kako treba tako da su ostale samo reči hvale i da te dugo služi:bravo:
Pridružujem se čestitkama ali bih imao par pitanja tj u vezi torzije koliko vidim sve baterije su povezane na jednoj osovini kojom se reguliše pritisak a samim tim i dubina setve šta se dešava na njivi koja je orana na slog pa se desi da baš preko tog sloga koji je malo višlji moraš terati sredinu selalice po meni ili će u sredini seme sahraniti na 15 cm. dubine ili će pošto ima točak iza svakog reda koji nedozvoljavaprekomernu dubinu biti kriv da na njega deluje tolika sila da se digne na slog i onda u tom slučaju pošto je torzija u pitanju redove van sloga držati uvis tj. neće ići u zemlju i seme ostaje na površini možda i grešim ali samo u slučaju da ta torzija po redu može da izdrži +- 10 cm. ispravite me ako nije tako, a ako je tako onda i kada točak naiđe na uzvišenje ponoviće se isto, još jednom ovaj zaključak donosim na osnovu slika koje ste postavili i čini mi se da je dosta jaka sejalica ali za uslove koji su dobri za setvu, ravna njiva kao tepsija, sitna priprema itd.
 
U nasem srpskom narodu se kaze ja te krstim , a ti prdis.


Sta ja imam da se cimam sa pametnijima od mene . Vidim da pojedincima ovaj forum sluzi za pametovanje , a ne znaju ni zasta su na forumu. To sta sam ja radio i sta ja radim tebe uopste ne zanima. Nego ako u mojim tekstovima ima neceg poucnog za tebe ti uzmi , a ako ne ti ostavi. U moje selo dobra vecina ne nisu kupili sejalicu , jer je jeftinije sejati rasturacem , a oni ostali josuvek seju rucno , jer je rasturac skup , a o sejalici ni da cuju.
 
Gospodo evo sejalice koja je posejala celu Srbiju i još radi. Izvršene su male izmene odnosno način kačenja i nedostaju kolečke.
20sdnwj.jpg

Pouzdan setveni aparat:
20uwlyt.jpg

Pošto se vodi diskusija koji je setveni aparat bolji diskosni ili raoničasti evo slike koji je ovde setveni aparat:
2u8ktux.jpg

Sejalica je slikana u Srpskom Krsturu na severu Banata.
 
Imao takvu ili vrlo sličnu, prerađenu da se nosi, pomalo neprecizna i stalno se gušila.
 
ja imam takvu samo se nosi doduse izgleda bolje i seje odlicno nemam ja nikakvih problema
 
Ja je imam, dobro sluzi, ali cu ipak kupiti polovnu IMT. Ne bih rekao da je neprecizna,a moje zamerke su:
1. Mali magacin za seme pa se mora stati i puniti na svaki krug setve
2. Lule za setvu skacu iako je moj tata stavljao orginalne tegove, ali to nije to. Razmisljao sam da napravim opruge koje drze lule u zemlji.
Prepravljena je za nosenje na hidraulik, a najveca prednost je kuka za vucu prikolice. Nadam se da se kuka moze nabudziti kod IMT na nacin kako je clan iz Kumana kupio sejalicu.
 
Nazad
Vrh