Sejalice za pšenicu.Opšta tema.

Ja neznam šta bih dodao još na tvoj komentar Lalo.Sve što si kazo :) sve je 100% tačno.Mogao bih da dodam da ima sistem stavljen za stalne tragove samo da se prikopča ostatak mehanizma.Kad bih on video sejalicu usro bi se tj te njegove sejalice kao biciklovi od 20+ god i sa lulama.Amazonka u ovom rangu sa dskovima košta tri puta skuplje a ništa nije preterano bolja čak šta više neznam da li ima torzionu osovinu kao ova da može maltane u direktnu setvu da ide.Pozzz od mene
 
I sta je pametnije - kupiti 20+ godina star bicikli za 4500 pa cak do 7000 eura od dragana82, ili lepu novu Agriju sa opremom da se useres za 450000 din? I ko je tu lud? Gosn dragan82, preispitaj malko svoje stavove.
 
Lalo jel se moze odvojiti lula od onih "tockica" sto izbacuju seme da misevi preko zime nebi izgrizli plastiku?
 
Auuu gospodo ovde su počele da sevaju varnice.Ajde malo da se smirimo i objasnimo neke stvari.Ovo nije IMT mašina.Firma Agria proizvodi kvalitetne sejalice po ugledu na svetske proizvodjače i ne vidim zašto ne bi moglo da se ponovo proda za izvesnu sumu novaca posle odredjenog broja godina.Za naše uslove je pogodnija sejalica sa diskovima za razliku od zapadnih zamenlja koje uglavnom koriste raoničaste.Setveni aparat nije pravila Agria nego je ugradila kao i ostali poznati svetski proizvodjači.Prema tome čestitam gospodinu @Lali iz Banata na kupovini ove sejalice.Jenu sam proletos na terenu snimio ali me sramota bilo da postavim na Forum zbog lošeg održavanja, odnosno ostavljene sa semenom pod vedrim nebom pa je iznikla pšenica iz nje.
2duz0pf.jpg

33z4hz4.jpg

Pošto sam se nagledao mnogo mašina u životu verujte mi da se ova mašina ne stidi da stane pored bolo kojeg svetskog proizvodjača i to ne samo da stane nego da se i pokaže u radu!!!!
 
Cestitke Lali na kupovini gledao sam je na sajmu nije lose odradjena cak mislim da je to za nase uslove mislim na finansije,, best buy,, kupovina
 
Vidim puno vas ljudi ne vole imt-e sijačicu. Ja ju imam i zadovoljan sam. Sad sam ju proširio na 3 metra i stavio za zagrtanje sjemena. ( drljacu )
Dobro sije, dosta je precizna ( spram osječke game 18 koju smo prije imali ) .
Po čemu niste zadovoljni s njome ?
 
Ja imam Nodetovu sejalicu pod supu vec 3god , a moj brat radi sa IMT. Ali konacno ce morati da prodje na Nodeta , jer je skoro prodao IMT. Ja josuvek nisam imao prilike da radim sa Nodeta i neznam puno o tome. Ali Vidi se razlika u izradi masine iz daleka.


Lalo prolazi su obavezni u Psenici , jecmu , grasku i u svemu ostalom. Ako kazes da nisu , onda nam objasni kako prskas te useve , a da budes 100% precizan (da ne prskas 2x na isto mesto)?
 
Pa dovoljno je da jednom prska i da jednom baci mineralno djubrivo. To znaci da najmanje 2x treba da koristi te neposejane tragove.
 
Uskladi se sirina prskalice i rasipaca, i puno je jednostavnije raditi tako.
Pocece se koristiti taj sistem ka tad i kod nas...
 
Ja sam prodao 2 nodet jedna 2.5m i druga 3m. Obe imaju taj sistem i to elektricni. Sejalice su bile u neverovatno dobrom stanju bilo mi je zao sto ne mogu da ih zadrzim za sebe. Obe ce biti dostupne svima u Rumu na vasar. A evo i nase IMT

2q81vvc.jpg
 
Pa opet bi ja radio tu nabavku , ako nema ko drugi. To je najnezahvalniji poso. Naravno snabdevao bi sa polovnim delovima , jer su novi preskupi.
 
Neje tu pitanje moja zarada. To sto kazem ja verujem da jeste tako. A za ove rezervne delove nasi metalostrugari su u stanju sve da iskopiraju, a sto ne bi te sitne delice za Nodet sejalice.
 
Nazad
Vrh